SCP-168-DE
ocena: +5+x
450px-Berliner_Fernsehturm_from_Berliner_Dom.jpg

SCP-168-DE.

Identyfikator podmiotu: SCP-168-DE

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-168-DE nie jest niebezpieczny. Personel konserwacyjny Fernsehturm Berlin składa się wyłącznie z personelu Fundacji, który razem z Wydziałem Zewnętrznym mają za zadanie zapobiegnięcie przedostania się informacji o prawdziwej naturze SCP-168-DE do sfery publicznej.

SCP-168-DE ma być sprzątany z arkuszy pergaminu dwa razy na rok.

Opis: SCP-168-DE to wierna kopia Fernsehturm Berlin, która obecnie zajmuje miejsce oryginału na stacji kolejowej Alexanderplatz w berlińskim dystrykcie Mitte. Obecnie nieznana jest lokalizacja oryginału.

SCP-168-DE ma te same właściwości i funkcje co oryginał, jako że struktura jest oparta na i może być operowana jak oryginalny Fernsehturm we wszystkich aspektach. SCP-168-DE jest nie do odróżnienia od Fernsehturm bez bliższej inspekcji, jak na przykład ustalenia wieku niektórych komponentów. Jednakże, w miejscach dostępnych wyłącznie dla personelu konserwacyjnego, dwa razy na rok manifestują się arkusze pergaminu. Ich zawsze identyczna treść jest zapisana czerwonym atramentem, jej transkrypt jest poniżej.

Patrzcie i trwóżcie na widok diabolicznego majstersztyku zaprezentowanego Wam przez jednego i jedynego Złego Wszechwładcę! Fernsehturm Berlin, najwyższy budynek niemieckiej stolicy został przeze mnie skradziony. Żądam przygotowania 500 miliardów Euro na najwyższym piętrze jeśli chcecie jeszcze kiedyś zobaczyć Waszą atrakcję.

P.S. Zostawiłem Wam podmiankę. Nie chcę, żeby ludzie potracili prace.

Do teraz nie zidentyfikowano żadnych poszlak z listów mogących pomóc w identyfikacji autora. Obecnie Fundacja zdecydowała, by nie płacić żądanej sumy pieniędzy, jako że SCP-168-DE jest względnie łatwy do przechowywania.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported