SCP-173
ocena: +196+x

Identyfikator podmiotu: SCP-173

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-173 musi zawsze być trzymany w zamkniętym pomieszczeniu. Wchodzić do przechowalni mogą grupy co najmniej trzyosobowe. Personel musi zamknąć za sobą drzwi na klucz. Dwóch testerów, aż do momentu opuszczenia przechowalni przez cały personel i jej zamknięcia, musi utrzymywać z SCP-173 kontakt wzrokowy.

Opis: Obiekt przeniesiony został do Ośrodka 19 w 1993 roku. Jego pochodzenie dotychczas nie zostało poznane. SCP-173 jest zbudowany z betonu i prętów zbrojeniowych oraz pomalowany farbą w spreju marki Krylon. SCP-173 jest żywy i ekstremalnie niebezpieczny. Obiekt nie może się poruszać, kiedy ktokolwiek na niego patrzy. Z obiektem należy zawsze utrzymywać kontakt wzrokowy. Członkowie personelu wpuszczani do przechowalni zawierającej SCP-173 są instruowani, by zgłaszać, zanim mrugną. Ataki obiektu prowadzą do skręcenia ofierze karku u podstawy czaszki lub jej uduszenia. W przypadku ataku personel zobligowany jest zastosować się do procedur przechowawczych dla obiektów niebezpiecznych 4. klasy.

Pracownicy zgłaszali odgłosy skrobania kamienia dochodzące z przechowalni, kiedy w środku nie było żadnego członka personelu. Dźwięki te zostały uznane za normalne, a zmiany w tym zachowaniu powinny być zgłaszane do aktualnie przebywającego na służbie nadzorcy HMCL.

Czerwonobrązowa substancja wypełniająca dno pojemnika jest mieszaniną odchodów i krwi. Jej pochodzenie nie jest znane. Przechowalnia musi być czyszczona co dwa tygodnie.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported