SCP-173
ocena: +183+x
SCP-173.jpg

SCP-173 w przechowalni

Identyfikator podmiotu: SCP-173

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-173 musi zawsze być trzymany w zamkniętym pomieszczeniu. Wchodzić do przechowalni mogą grupy co najmniej trzyosobowe. Personel musi zamknąć za sobą drzwi na klucz. Dwóch testerów, aż do momentu opuszczenia przechowalni przez cały personel i jej zamknięcia, musi utrzymywać z SCP-173 kontakt wzrokowy.

Opis: Obiekt przeniesiony został do Ośrodka 19 w 1993 roku. Jego pochodzenie dotychczas nie zostało poznane. SCP-173 jest zbudowany z betonu i prętów zbrojeniowych oraz pomalowany farbą w spreju marki Krylon. SCP-173 jest żywy i ekstremalnie niebezpieczny. Obiekt nie może się poruszać, kiedy ktokolwiek na niego patrzy. Z obiektem należy zawsze utrzymywać kontakt wzrokowy. Członkowie personelu wpuszczani do przechowalni zawierającej SCP-173 są instruowani, by zgłaszać, zanim mrugną. Ataki obiektu prowadzą do skręcenia ofierze karku u podstawy czaszki lub jej uduszenia. W przypadku ataku personel zobligowany jest zastosować się do procedur przechowawczych dla obiektów niebezpiecznych 4. klasy.

Pracownicy zgłaszali odgłosy skrobania kamienia dochodzące z przechowalni, kiedy w środku nie było żadnego członka personelu. Dźwięki te zostały uznane za normalne, a zmiany w tym zachowaniu powinny być zgłaszane do aktualnie przebywającego na służbie nadzorcy HMCL.

Czerwonobrązowa substancja wypełniająca dno pojemnika jest mieszaniną odchodów i krwi. Jej pochodzenie nie jest znane. Przechowalnia musi być czyszczona co dwa tygodnie.


Informacje o twórcach

Fotografia wykorzystana w artykule "SCP-173" przedstawia dzieło sztuki o nazwie "Untitled 2004", stworzone przez Izumi Kato. Fotografia została wykonana przez Keisuke Yamamoto. Wszystkie prawa są zastrzeżone przez tych artystów.

Uwaga: SCP-173 to drugorzędne wykorzystanie fotografii dzieła sztuki o nazwie "Untitled 2004", stworzonego przez Izumi Kato. Koncepcja "SCP-173" nie jest w żadnym stopniu związana z oryginalną ideą autora "Untitled 2004".

Rzeźba, jej charakterystyka ani fotografia nie zostały objęte żadną licencją Creative Commons. Wyłącznie tekst niniejszego artykułu objęta jest licencją Creative Commons. Rzeźba ani jej charakterystyka nie mogą być wykorzystywane w celach komercyjnych. Izumi Kato wyraził zgodę na wyłącznie niekomercyjne wykorzystywanie fotografii przez społeczność "SCP Foundation" oraz jej fanów.

1. NIE kontaktuj się ani nie negocjuj z Izumi Kato na temat czegokolwiek związanego z "SCP-173".
2. NIE negocjuj "komercyjnej licencji na zdjęcia SCP-173" w żadnym wypadku.
3. NIE proś SCP Wiki o prowadzenie z Izumi Kato "negocjacji w sprawie komercyjnej licencji Untitled 2004".
4. Zdjęcia "Untitled 2004" nie są dostępne do użytku komercyjnego w związku z SCP-173. NIE MA ŻADNYCH WYJĄTKÓW.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported