SCP-1733
ocena: +13+x

Identyfikator podmiotu: SCP-1733

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: DVD przechowujący SCP-1733 jest przetrzymywany w zabezpieczonym archiwum wideo w Ośrodku ██. Odtwarzanie SCP-1733 jest zabronione, za wyłączeniem celów badawczych. Personel musi skontaktować się z dr. Gellerem w celu uzyskania zgody na badania nad SCP-1733.

Opis: SCP-1733 jest cyfrowym nagraniem meczu otwarcia sezonu 2010-2011 ligi NBA, zagranego w TD Garden w Boston, Massachusetts, USA w dniu 26.10.2010, pomiędzy Boston Celtics i Miami Heat. Agenci monitorujący aktywności w mediach i portalach społecznościowych zwrócili uwagę na anomalną naturę SCP-1733, kiedy bostończyk █████ ██████, dnia 26.10, narzekał na portalu Facebook na techniczny faul w trzeciej kwarcie z udziałem Raya Allena i Chrisa Bosha, który w rzeczywistości nigdy nie miał miejsca. Gdy skonfrontowano się z nim, █████ ██████ wgrał odpowiedni fragment nagrania, powodując zdziwienie i zamieszanie wśród obserwujących dyskusję. Agenci Fundacji w szeregach zespołu moderacji portalu Facebook usunęli wątek i zdobyli adresy IP █████ ██████ oraz pozostałych osób uczestniczących w manifestacji w celu ich namierzenia i podania środka amnezyjnego klasy A. DVR marki Motorola, na którym zapisane jest SCP-1733, został pozyskany do badań.

Badania prowadzone od tego czasu nad pozyskanym nagraniem ukazały anomalne właściwości podmiotu. Mimo iż początkowo, w porównaniu z oryginalnym przekazem telewizyjnym, różniło się mało intensywnie, na przykład w ilości zdobytych punktów lub fauli w kwarcie, SCP-1733 zaczął wyraźnie odstępować od treści swoich własnych, poprzednich odtworzeń. Zaobserwowano, że nagrane byty zachowują częściową pamięć poprzednich odtworzeń, a wraz z kolejnymi wykazały rosnącą świadomość ich istnienia. Przypuszcza się, że odtwarzania przekazują nieoszacowaną ilość świadomości bytom zawartym w SCP-1733, przy zwiększającym się poczuciu zdziwienia i rozpaczy wśród tłumu i zawodników z każdym kolejnym odtworzeniem. Ten efekt jest addytywny i obejmuje swoim zasięgiem wszystkie byty na hali sportowej. Poziom świadomości wzrósł z poziomu zgłaszania silnego poczucia déjà vu przez komentatorów Mike'a i Tommy'ego do praktycznie ejdetycznych wspomnień poprzednich odtworzeń. Należy zanotować, że mimo tego żaden byt uwięziony w SCP-1733 nigdy nie zwrócił się do widza bezpośrednio ani nie wykazał świadomości przebywania na cyfrowym nagraniu.

Osoby widoczne na nagraniu są praktycznie nie do odróżnienia od ich odpowiedników w świecie rzeczywistym pod względem zachowania, talentu czy maniery na boisku. Fani również zdają się być w pełni prawdziwymi ludźmi we wszystkich tego aspektach, a dochodzenie Fundacji w sprawie aktualnego statusu tych osób nie wykazało niczego specjalnego. We wszystkich celach i zamiarach nagrane byty zdają się być prawdziwie indywidualne, jednak utrwalone w jakiś sposób na cyfrowym nośniku. Dane TD Garden podają, że liczba osób na widowni w dniu 26.102010 wynosiła ██████.

Początkowo zakładano, że celem SCP-1733 jest przedstawienie nieskończonej liczby wyników gry, ponieważ gracze byli w stanie modyfikować strategie ofensywne i defensywne przy każdym odtworzeniu. Podczas odtworzenia 034 gracze i trenerzy byli przyzwyczajeni do taktyki i stylu gry przeciwników w takim stopniu, że wynik meczu wynosił 0-0 aż do 3:34 w pierwszej kwarcie. Jako że jakość wspomnień była wciąż niska w ciągu początkowego stadium iteracji, pamięć o poprzednich odtwarzaniach przejawiała się niejasno jako intuicja, odczuwana przez graczy, kibiców i pozostały personel, uniemożliwiając im pełne uświadomienie sobie ich krytycznej sytuacji.

Jednakże podczas odtworzenia 045 świadomość problemu osiągnęła taki poziom, że gracze odmówili rozegrania meczu i zgromadzili się z resztą tłumu na trybunach w celu opracowania planu ucieczki. Personel badawczy Fundacji wysunął wniosek, że byty zamieszkujące SCP-1733 są uwięzione wewnątrz planu nagrania, ponieważ nie były w stanie opuścić go w żaden sposób. Drzwi prowadzące na zewnątrz hali sportowej wytrzymały siłę szacowaną na będącą w granicy █████ [N]. Zespół również nie był w stanie wydostać się z szatni, pomieszczeń dla zawodników i skyBoxów. Oczekiwanie na przybycie opiekunów do wyznaczonych punktów w związku z rozpoczęciem pierwszej kwarty również się nie powiodło: osoby opuszczały miejsce, w którym opiekunowie wchodzili i następnie nie były w stanie wydostać się z połączonych korytarzy otaczających główną halę. Próby ucieczki stały się desperackie, wliczając nieudane próby tworzenia materiałów wybuchowych, wszechogarniające zamieszki, podział zespołów na trzy przeciwne sobie frakcje, a od odtworzenia ███ — rytualne morderstwa i wypatroszenia zawodników w nadziei zadowolenia nieokreślonej siły ograniczającej byty (szczegóły w dokumencie 'Oś czasu 001'). Mimo wszystko wraz z rozpoczęciem nowego odtworzenia, wszystkie byty wracają do swoich stanów sprzed gry w nienaruszonym stanie.

Badacze nie byli w stanie odtworzyć efektów SCP-1733 z użyciem innego nagrania zapisanego na DVR, co potwierdziło, że to nie urządzenie jest źródłem anormalnych właściwości SCP-1733. W związku z cierpieniem bytów zamieszkujących SCP-1733 dalsze testy zostały zawieszone na czas nieokreślony.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported