SCP-1753
ocena: +7+x
SCP-1753%20Censor.jpg

Ocenzurowana fotografia SCP-1753.

Identyfikator podmiotu: SCP-1753

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Kiedy nie przeprowadza się testów, SCP-1754 musi być zamknięty w ogniotrwałym sejfie o wymiarach 1 [m] × 1,5 [m] × 0,5 [m], w standardowej jednostce przechowawczej, w Sektorze 28. Pracownicy powinny unikać wchodzenia w bezpośredni kontakt wzrokowy z SCP-1753 celem zminimalizowania ryzyka przypadkowego poszkodowania przez oddziaływanie obiektu.

Opis: SCP-1753 to obraz olejny o wymiarach 75 [cm] × 100 [cm], przedstawiający formację skalną El Capitan w Parku Narodowym Yosemite. W miejscu przedstawiającym powierzchnię formacji skalnej została zapisana niezmywalnym markerem fraza "czas lecieć". Analiza SCP-1753 wykazała, iż słowa te zostały na nim umiejscowione przez autora obrazu.

Kiedy człowiek zdolny widzieć zaobserwuje malowidło i zrozumie zapisaną na nim frazę, dojdzie do aktywacji efektów anomalnych SCP-1753. Tester na początku doświadczy silnych zawrotów głowy, które złagodnieją w ciągu około trzydziestu sekund. Nie dochodzi do obserwacji innych efektów przez kolejne od dwunastu do czternastu godzin.

Po tym czasie tester zacznie postrzegać każdy "uskok" (m.in. krawężniki czy schody) jako pionową ścianę klifu o wysokości około 2000 [m]. Podczas gdy wrażenie to dotyczyć będzie na początku zaledwie kilku procent obserwowanych uskoków, efekt ten będzie się wzmagał, aż do momentu, w którym obejmie swoim oddziaływaniem każdy uskok wyższy niż 5 [cm]. Preparaty amnezyjne są bezskuteczne w neutralizowaniu wpływu SCP-1753.

Jeżeli poszkodowany zeskoczy z uskoku widzianego jako klif, zawiśnie w powietrzu na około trzydzieści sekund, po którym uderzy w podłoże z siłą porównywalną i oczekiwaną od osoby spadającej z prędkością śmiertelną. Osoby wyposażone w oporządzenie do wykonywania skoków BASE mogą wylądować bezpieczne. Warto odnotować, iż oddziaływanie SCP-1754 jest najwyraźniej jednostronne względem uskoków: poszkodowany stojący na górze schodów ujrzy szereg klifów, z kolei poszkodowany stojący u dołu schodów będzie je postrzegał zgodnie z normą.

SCP-1753 pozyskano w roku 19██, po tym, jak kobieta w ████████, w Kalifornii, zgłosiła, że słyszała kilkuminutowy śmiech, po którym szczątki Herberta ███████ (prawdopodobnie twórcy SCP-1753) przeleciały przez sufit jej mieszkania. Agenci Fundacji odkryli SCP-1753 w apartamencie piętro wyżej. Na ścianie sypialni namalowane były słowa uznane za pozostawione przez samobójcę (szczegóły w Dodatku 1753-001).

Dodatek 1753-001: "List" samobójczy Herberta ███████.

niebo wzywa
czas lecieć

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported