SCP-176
ocena: +4+x
scp176.jpg

SCP-176

Identyfikator podmiotu: SCP-176

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-176 zabezpieczony jest stacjonarnie pod przykrywką przemysłowego miejsca kontaminacji chemikaliów. Cywilów próbujących wejść do SCP-176 należy zatrzymywać.

W pokoju obserwacyjnym zainstalowanych jest wiele kamer szybko-nagrywających, które podłączone są do nieprzerwanie działających komputerów analitycznych. Jeżeli w nagraniu zaobserwowana zostanie jakakolwiek dewiacja, należy w trybie natychmiastowym wykonać jego kopię zapasową i poinformować o tym starszych pracowników.

Opis: SCP-176 to porzucona fabryka chemikaliów usytuowana niedaleko [USUNIĘTO]. Budynek składa się z parteru przemysłowego i pokoju obserwacyjnego na pierwszym piętrze, który od pomieszczenia głównego oddzielają jednostronne lustra. Do budynku istnieją trzy wejścia:

 • Trzyczęściowy dok załadunkowy, do którego drzwi zostały zaspawane.
 • Parterowe wejście dla pracowników.
 • Wejście do pokoju obserwacyjnego, do którego można uzyskać dostęp za pomocą metalowych schodów po zewnętrznej, północnej stronie budynku.

Nie obserwuje się żadnych anomalii po przejściu przez dok załadunkowy bądź wejście dla pracowników; widoczne jest jedynie puste, najwyraźniej nieużywane pomieszczenie w stanie wymagającym naprawy, w którym znajdują się metalowe odpadki, uzasadniające rozebrany wygląd fabryki. Wewnętrzna klatka schodowa prowadząca do pokoju obserwacyjnego nie istnieje, a wejście tam jest niemożliwe. Każda dotychczasowa próba wejścia do pokoju obserwacyjnego z wnętrza fabryki nie była możliwa — ani przy wykorzystaniu drzwi, ani okien.

Po wejściu do pokoju obserwacyjnego za pomocą drzwi na zewnątrz fabryki, pomieszczenie owo również wydaje się zgodne z podniszczonym stanem budynku. Patrząc jednak na parter przez okna w pokoju obserwacyjnym, zobaczyć można anomalną właściwość SCP-176.

Widok z okna pokoju obserwacyjnego ukazuje statyczną, powtarzalną scenę, która trwa około 11,3 sekundy, po których dochodzi do jej powtórzenia. Pomieszczenie widoczne z okna pokoju obserwacyjnego jest podobnych rozmiarów i układu jak parter, ale jest również pomalowane białą farbą i wysterylizowane. Na środku pomieszczenia znajduje się wielkie urządzenie elektroniczne o nierozpoznanej funkcjonalności, które pokrywa co najmniej 50 metrów kwadratowych parteru, a w najwyższym punkcie osiąga wysokość około 2 metrów. Z urządzenia korzysta pięć osób ubranych w czyste, białe kombinezony.

W sekundzie około 5,9, drzwi dla pracowników zostają gwałtownie otwarte, a do środka wchodzą cztery osoby, ubrane w czarne kombinezony taktyczne, na których nie znajdują się żadne oznaczenia identyfikacyjne. Osoby te otwierają ogień do naukowców. W sekundzie 11,3 urządzenie na środku pomieszczenia emituje intensywny rozbłysk światła i promieniowania, po którym dochodzi do zresetowania sceny. Analiza tysięcy kolejnych scen wykazała, iż wszystkie są dokładnie takie same.

Jak dotąd żadna próba dokonania interakcji ze sceną nie była skuteczna; próby wybicia okien lub drzwi wewnętrznych z pokoju obserwacyjnego są bezowocne z powodu nadnaturalnej wytrzymałości materiałów konstrukcyjnych. Wszelkie próby przebicia drzwi lub okna kończą się natychmiastową naprawą tych elementów podczas rozbłysku z urządzenia. Wystawione wówczas na zewnątrz narzędzia i kończyny zostają idealnie odcięte i nie można ich już odnaleźć.

Trwają badania mające rozpoznać naturę urządzenia pośrodku SCP-176 oraz tożsamości osób ze sceny.

Dodatek 176-1: Dalsza analiza osób w SCP-176.

Poniższe stanowi rezultat analizy odnośnie do osób widocznych na parterze obiektu z pokoju obserwacyjnego:

 • Niezidentyfikowany naukowiec #1: mężczyzna o rysach kaukaskich, około 40 lat, brązowe włosy i zielone tęczówki. Stoi po południowo-wschodniej części pokoju, odczytując dane ze stojącego monitora. Zostaje postrzelony trzema pociskami z broni automatycznej w sekundzie około 8,1, po czym prawdopodobnie natychmiast umiera.
 • Niezidentyfikowany naukowiec #2: mężczyzna o rysach azjatyckich, około 35 lat, czarne włosy i brązowe tęczówki. Stoi po lewej stronie naukowca #1, ma w ręce podkładkę do pisania, na której znajdują się kartka zapisana nierozpoznawalną treścią. Zostaje postrzelony jednym pociskiem w prawe ramię w sekundzie około 8,0, po czym upada na ziemię, za urządzeniem, znikając z pola widzenia.
 • Niezidentyfikowany naukowiec #3: kobieta o rysach kaukaskich, około 40 lat, brązowe włosy i bursztynowe tęczówki. Siedzi za biurkiem, w południowo-zachodnim kącie pomieszczenia. Kiedy rozpoczyna się strzelanina, jej sylwetka znajduje się poza polem widzenia. Przed końcem sceny wydaje się sięgać po niezidentyfikowaną broń.
 • Niezidentyfikowany naukowiec #4: mężczyzna o rysach kaukaskich, około 45 lat, brązowe włosy i tęczówki nierozpoznawalnego koloru. Stoi naprzeciwko urządzenia, w północno-wschodniej części pomieszczenia, obrócony jest tyłem do pokoju obserwacyjnego. Zostaje postrzelony dwoma pociskami w głowę w sekundzie około 7,2, po czym natychmiast umiera.
 • Niezidentyfikowany naukowiec #5: mężczyzna, inne cechy nierozpoznawalne. Stoi w północno-zachodnim rogu pomieszczenia, przez większość czasu słabo widoczny. Zostaje prawdopodobnie postrzelony w sekundzie około 7,8, po czym upada, znikając z pola widzenia.
 • Niezidentyfikowany zamachowiec #1: mężczyzna, inne cechy nierozpoznawalne, ma w rękach M4A1 z przyłączonym tłumikiem. Wchodzi pierwszy, oddaje strzały do naukowca #4 i naukowca #5, po czym zbliża się do urządzenia.
 • Niezidentyfikowany zamachowiec #2: mężczyzna, inne cechy nierozpoznawalne, ma w rękach MP5N z przyłączonym tłumikiem. Wchodzi drugi, obraca się w lewo i oddaje strzały do naukowca #1 i naukowca #2, po czym kieruje się na południowy wschód.
 • Niezidentyfikowany zamachowiec #3: mężczyzna, inne cechy nierozpoznawalne, ma w rękach MP5N z przyłączonym tłumikiem. Wchodzi trzeci, obraca się w prawo i kieruje się pod pokój obserwacyjny.
 • Niezidentyfikowany zamachowiec #4: mężczyzna, inne cechy nierozpoznawalne, ma w rękach TMP z przyłączonym tłumikiem. Stoi w drzwiach, kryjąc innych.
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported