Plik #178-E
ocena: +3+x

Wszystkie eksperymenty przeprowadzone z udziałem, bądź na SCP-178, będą zapisywane tutaj. - Doktor ██████████

Eksperyment 178-e-1

Identyfikator: Doktor ██████████ z pomocą doktorów █████ i ███████.

Data: ██.██.19██

Procedura: Tester Klasy-D zostanie umieszczony w zabezpieczonej komorze w której znajdować się będzie SCP-178. Sala testowa będzie obserwowana przez kuloodporną szybę z sąsiedniego pokoju oraz poprzez urządzenia nagrywające audio/wideo. Tester Klasy-D zostanie poinstruowany do założenia SCP-178 i zdawania sprawozdania z obserwacji, dopóki nie otrzyma innego polecenia.

Wyniki: Tester D-17831 (Mężczyzna, 41, brak dostrzegalnych zaburzeń psychicznych) został wprowadzony do komory i otrzymał polecenie założenia SCP-178. Tester nie zna właściwości SCP-178. Tester wykonuje polecenie, po czym natychmiastowo wykazuje przerażenie poprzez odrzucenie SCP-178 od siebie i zakrycie dłońmi twarzy przy jednoczesnym wokalizowaniu strachu. Personel badawczy nakazuje testerowi opisanie źródła jego przerażenia. Tester nie odpowiada. Personel badawczy próbuje uspokoić testera. Tester zdejmuje dłonie z twarzy i rozgląda się dookoła, najwyraźniej dalej będąc wystraszonym. Personel badawczy ponownie nakazuje testerowi opisanie źródła jego przerażenia. Tester odpowiada przez zgłoszenie obecności nieznanego bytu w niewielkiej odległości od swojej twarzy w momencie założenia SCP-178. Personel badawczy nakazuje testerowi opisanie tego bytu ze szczegółami. Tester odpowiada, że byt był "ohydny" i "miał zbyt wiele oczu". Personel badawczy nakazuje podanie większej ilości szczegółów. Tester stwierdza, że nie był wstanie dostrzec nic więcej z powodu zdjęcia SCP-178. Personel badawczy nakazuje testerowi założenie SCP-178. Tester odmawia współpracy. Personel badawczy ponawia polecenia. Tester odmawia współpracy. Personel badawczy grozi testerowi terminacją w przypadku braku współpracy. Tester ciągle odmawia. Test zostaje zakończony, a tester umieszczony pod obserwacją w celu zbadania długotrwałych objawów wystawienia na działanie obiektu. Tester wykazywał delikatną paranoję przez dwa dni, po czym objawy ustąpiły i tester powrócił do normalnego zachowania. Obserwację zakończono po trzydziestu dniach a testera poddano terminacji.

Notatka: Cóż, nie było to za bardzo pomocne, ale przynajmniej potwierdziło nam, że mamy tutaj prawdziwy anomalny przedmiot.


Eksperyment 178-e-2

Identyfikator: Doktor ██████████ z pomocą doktorów █████ i ███████.

Data: ██.██.19██

Procedura: Tester Klasy-D zostanie umieszczony w zabezpieczonej komorze w której znajdować się będzie SCP-178. Sala testowa będzie obserwowana przez kuloodporną szybę z sąsiedniego pokoju oraz poprzez urządzenia nagrywające audio/wideo. Tester Klasy-D zostanie poinstruowany do założenia SCP-178 i zdawania sprawozdania z obserwacji, dopóki nie otrzyma innego polecenia.

Wyniki: Tester D-63164 (Kobieta, 31, brak dostrzegalnych zaburzeń psychicznych) zostaje umieszczona w przechowalni i otrzymuje polecenie założenia SCP-178. Tester nie zna właściwości SCP-178. Tester wykonuje polecenia i natychmiast zaczyna przeklinać i cofać się w kierunku ściany przechowalni, wpatrując się w coś na swojej godzinie pierwszej. Personel badawczy prosi testera o opisanie co widzi. Tester opiera się placami o ścianę i zgłasza, że widzi byt stojący po drugiej stronie sali przy ścianie, wpatrujący się w ścianę. Personel badawczy nakazuje podanie większej ilości szczegółów. Tester mówi, że byt jest dwunożny, posiada dwie dodatkowe kończyny górne zakończone dużymi stożkowymi wypustkami i gładką głowę. Personel badawczy nakazuje podanie większej ilości szczegółów. Tester zaczyna mówić, ale przerywa, wykazuje zaniepokojenie, zgłasza "o Boże, to się na mnie patrzy!". Tester przywiera do ściany komory, ciągle patrząc się w tą samą stronę. Personel badawczy próbuje się dowiedzieć, czy byt jest wrogo nastawiony. Tester zgłasza, że byt się nie porusza, tylko obserwuje. Tester otrzymuje polecenie zdjęcia SCP-178. Odmawia, twierdząc że nie ufa bytowi. Testerowi zostaje przypomniane, że odmowa współpracy będzie skutkować terminacją. Tester zdejmuje SCP-178 i zdenerwowana rozgląda się po pomieszczeniu, zgłaszając, że nie widzi już bytu. Tester otrzymuje polecenie założenia SCP-178. Tester wykonuje polecenie i zgłasza, że byt dalej ją obserwuje. Tester otrzymuje polecenie obserwowania bytu i zgłaszania wszelkich zmian w jego zachowaniu. Mijają dwie minuty i 37 sekund, po czym tester zgłasza, że byt przestał ją obserwować. Tester twierdzi, że byt znowu patrzy się na ścianę. Tester nie zgłasza żadnych innych zmian zachowania przez 17 minut, 55 sekund. Test zakończono.

Notatka: Wydaje się dziwne, że to coś co widziała tester w ogóle nie wykazywało zainteresowania, biorąc pod uwagę w jaki sposób obiekt przykuł uwagę Fundacji. Do tego nie zarejestrowaliśmy niczego na żadnym urządzeniu, zastanawiam się czy te byty są realne, czy to tylko iluzja wytwarzana przez obiekt.


Eksperyment 178-e-3

Identyfikator: Doktor ██████████ z pomocą doktorów █████ i ███████.

Data: ██.██.19██

Procedura: Tester Klasy-D zostanie umieszczony w zabezpieczonej komorze w której znajdować się będzie SCP-178. Sala testowa będzie obserwowana przez kuloodporną szybę z sąsiedniego pokoju oraz poprzez urządzenia nagrywające audio/wideo. Fraktalny, niebiesko czerwony obraz zostanie umieszczony na jednej ze ścian pomieszczenia, po drugiej stronie znajdować się będzie plastikowy kosz z dziesięcioma zwykłymi piłkami tenisowymi. Tester Klasy-D zostanie poinformowany, że SCP-178 to eksperyment nad nową technologią "3D", a wpatrywanie się w obraz przez SCP-178 pozwoli na zaobserwowanie animowanych, trójwymiarowych animacji. Tester Klasy-D zostanie poinstruowany do założenia SCP-178 i zdania relacji z tego co będzie widzieć. W przypadku zaobserwowania bytów, otrzyma polecenie rzucenia w nich piłką tenisową.

Wyniki: D-51441 (Mężczyzna, 27, podpalenie, morderstwo, brak dostrzegalnych zaburzeń psychicznych) otrzymuje polecenie ustawienia się pod ścianą po przeciwnej stronie do fraktalnego obrazu i założenia SCP-178. Tester wykonuje polecenie i wyraża zdziwienie i niepokój. Tester otrzymuje polecenie opisania tego co widzi. Zgłasza, że w pomieszczeniu znajdują się dwa byty, jeden (od teraz nazywany Bytem 1) zaraz przy obrazie, odwrócony plecami do testera, i drugi (Byt 2) przechodzący przez pomieszczenie z lewej na prawą stronę. Tester wyraża opinię, że osoba która projektowała "animacje" jest niestabilna psychicznie. Tester otrzymuje polecenie opisania sposobu poruszania się Bytu 2. Tester zgłasza, że byt wykorzystuje nogi i kończyny górne. Tester porównuje chód Bytu 2 do goryla "gdyby ktoś źle poskładał jego szkielet". Personel badawczy pyta, czy byty są do siebie podobne. Tester odpowiada, że poza rozmiarem, są generalnie zbliżone wyglądem. Następnie tester podaje opis pasujący do bytu z Eksperymentu #178-e-2. Tester otrzymuje polecenie podniesienia jednej piłki tenisowej z kosza i rzucenia nią w Byt 2. Tester wykonuje polecenie. Zarówno personel naukowy jak i urządzenia nagrywające obserwują piłkę poruszającą się bez przeszkód przez całość pomieszczenia, dopóki nie uderza ona w przeciwległą ścianę. Tester wyraża zdziwienie i niepokój, próbuje się wycofać przez 0,7 sekundy zanim poważne rany szarpane pojawiają się na jego ciele. Rany pojawiają się przez kolejne 4,7 sekundy zanim tester ginie z powodu utraty krwi i traumy. Autopsja wykazała, że rany wyglądają jak zadane przez trzy ostre przedmioty, relatywnie grube, zwężające się do pojedynczego punktu, długości 17 cm i maksymalnej szerokości 4 cm. Analiza piłki rzuconej przez testera ujawnia tylko ślady ludzkiego potu pasujące do D-51441.

Notatka: Jasny [USUNIĘTO WULGARYZM]! Wygląda na to, że te byty nie lubią gdy się im przeszkadza. Z drugiej strony, piłka przepłynęła przez powietrze jakby tam nic nie było, a ze względu na śmierć testera nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy rzeczywiście przeleciała przez miejsce w którym byt się "znajdował". Jesteśmy daleko od ostatecznych wniosków, ale wzór ran zgadza się z tym co znaleźliśmy w miejscu pozyskania obiektu, więc przynajmniej mamy pewności że obiekt jest niebezpieczny. Ciekawym jest to, że byty wyglądają raczej tak samo, mimo różnic między poszczególnymi testerami. Zastanawiam się, czy jest możliwa interakcja z nimi, ale pozbawiona przemocy.


Eksperyment 178-e-4

Identyfikator: Doktor ██████████ z pomocą doktorów █████ i ███████.

Data: ██.██.19██

Procedura: Tester Klasy-D zostanie umieszczony w zabezpieczonej komorze w której znajdować się będzie SCP-178. Sala testowa będzie obserwowana przez kuloodporną szybę z sąsiedniego pokoju, poprzez urządzenia nagrywające audio/wideo, kamery rejestrujące podczerwień, detektory pola elektromagnetycznego i detektory ruchu. Fraktalny, niebiesko czerwony obraz zostanie umieszczony na jednej ze ścian pomieszczenia. Tester Klasy-D zostanie poinformowany, że SCP-178 to eksperyment nad nową technologią "3D", a wpatrywanie się w obraz przez SCP-178 pozwoli na zaobserwowanie animowanych, trójwymiarowych animacji. Tester Klasy-D zostanie poinstruowany do założenia SCP-178 i zdania relacji z tego co będzie widzieć. W przypadku zaobserwowania bytów, otrzyma polecenie nawiązania z nimi rozmowy.

Wyniki: D-84291 (Kobieta, 19, brak dostrzegalnych zaburzeń psychicznych) otrzymuje polecenie ustawienia się pod ścianą po przeciwnej stronie do fraktalnego obrazu i założenia SCP-178. Tester wykonuje polecenie i natychmiast wykazuje wstręt. Tester otrzymuje polecenie opisania tego co widzi. Tester opisuje jeden byt podobny do tego wcześniej zgłaszanego, stojący około dwa metry od testera i wpatrujący się w nią. Tester otrzymuje polecenie nawiązania rozmowy. Tester wyraża zdziwienie ze względu na prośbę o rozmowę z animowanym obrazem. Personel badawczy ponawia polecenie. Tester jest poirytowany i mówi "Witaj, dziwne coś, jak się masz?" znudzonym głosem. Rany szarpane pojawiają się na klatce piersiowej i brzuchu testera 0,2 sekundy po zakończeniu wypowiadania zdania. Prawe ramie zostaje oderwane powyżej łokcia po 2,4 sekundy. Pojawianie się ran i krzyki testera zanikają po 8,4 sekundy, kiedy najprawdopodobniej nastąpił zgon. Autopsja wykazała takie same rany jak w poprzednim przypadku, wskazując na narzędzie długości 21 cm i maksymalnej szerokości 5 cm.

Notatka: Myślę, że to oznacza, że możemy założyć, iż każda próba interakcji z bytami kończy się wrogimi zachowaniami. I znowu nic na żadnym z detektorów. Ustalamy tutaj pewien wzór, ale głównym pytanie pozostaje, czy śmierć testerów jest powodowana przez obiekt, czy też przez byty zewnętrzne. Zastanawiam się, czy osoby nie noszące obiektu mogą stać się jego ofiarami.


Eksperyment 178-e-5

Identyfikator: Doktor ██████████ z pomocą doktorów █████ i ███████.

Data: ██.██.19██

Procedura: Dwaj testerzy Klasy-D zostaną umieszczeni w zabezpieczonej komorze w której znajdować się będzie SCP-178. Sala testowa będzie obserwowana przez kuloodporną szybę z sąsiedniego pokoju, poprzez urządzenia nagrywające audio/wideo, kamery rejestrujące podczerwień, detektory pola elektromagnetycznego i detektory ruchu. Fraktalny, niebiesko czerwony obraz zostanie umieszczony na jednej ze ścian pomieszczenia. Testerzy będą posiadać ogólną wiedzę na temat właściwości SCP-178. Jeden z testerów (Tester 1) zostanie poinstruowany do założenia SCP-178 i przekazania drugiemu testerowi (Tester 2) położenia i wyglądu któregokolwiek bytu, jeżeli jakieś zobaczy. Wtedy Tester 2 spróbuje nawiązać z danym bytem kontakt.

Wyniki: Tester 1 (D-61955, Kobieta, 35, skazana za trzy morderstwa i ciężkie okaleczenie, brak dostrzegalnych zaburzeń psychicznych) i Tester 2 (D-57321, Kobieta, 27, brak dostrzegalnych zaburzeń psychicznych) zostają umieszczone w komorze testowej. Tester 1 otrzymuje polecenie założenia SCP-178. Tester 1 wyraża niechęć względem personelu badawczego. Tester 2 zgadza się z nią. Personel badawczy przypomina Testerom że brak współpracy jest wystarczającym powodem do terminacji. Tester 1 zakłada SCP-178 i zaczyna przeklinać. Tester 2 wyraża niepokój i pyta Testera 1 o powód jego zachowania. Tester 1 krzyczy "Jeden jest zaraz za Tobą!". Tester 2 odwraca się i oznajmia że nie widzi niczego niezwykłego. Personel badawczy uspokaja Testerów poprzez zapewnienie, że widoczne byty są nieszkodliwe, po czym nakazuje Testerowi 1 pomoc werbalną w nawiązaniu z bytami kontaktu przez Testera 2. Tester 1 oznajmia, że byt znajduje się "jakieś 30 centymetrów" przed partnerką i że jest wyższy od niej o około pół metra. Tester 2 chce wiedzieć, czy byt na nią patrzy. Tester 1 potwierdza. Tester 2 próbuje się uspokoić, po czym spogląda w miejsce gdzie powinna znajdować się głowa bytu i mówi "Ummm, cześć?". Rany szarpane natychmiastowo pojawiają się na tułowiu i twarzy Testera 2, a po 0.9 sekundy jej głowa zostaje oderwana. Tester 1 wydaje z siebie odgłosy wskazujące na wyraźne zaniepokojenie i rusza biegiem do drzwi komory testowej. Tester 1 próbuje wyważyć drzwi, po 5 sekundach bez sukcesu, odwraca się, najprawdopodobniej w stronę bytu, i mówi "Nie! Odejdź!". Tester 1 otrzymuje rany szarpane na tułowiu i brzuchu. Ruch, pojawianie się obrażeń i wydawane dźwięki kończą się równocześnie po 17.3 sekundach. Autopsja odzyskanych ciał wykazała dwa różne schematy obrażeń. Względnie niewielka ilość ran zadanych Testerowi 2 wskazuje na narzędzie długości 27 cm i maksymalnej szerokości 8 cm, podczas gdy wiele ran otrzymanych przez Testera 1 wskazuje na narzędzie długości 14 cm i maksymalnej szerokości 3 cm.

Notatka: Ciągle nie wiemy czy te byty rzeczywiście istnieją, czy są iluzjami wywoływanymi przez SCP-178, ustaliliśmy za to, że mogą one wpływać nie tylko na osobę noszącą okulary. To oznacza, że obiekt jest bardziej niebezpieczny niż początkowo zakładaliśmy. Co jest interesujące, oba ciała pokryte były innymi schematami ran, jak gdyby zadały je dwa różne byty. Szkoda, że nie zapytaliśmy Testera 1 o ilość bytów w pomieszczeniu, poprawimy to następnym razem. Jest też możliwość, że nie została by zraniona gdyby nie odezwała się wtedy do bytu bezpośrednio. To też jest warte sprawdzenia.


Eksperyment 178-e-6

Identyfikator: Doktor ██████████ z pomocą doktorów █████ i ███████.

Data: ██.██.19██

Procedura: Dwaj testerzy Klasy-D zostaną umieszczeni w zabezpieczonej komorze w której znajdować się będzie SCP-178. Sala testowa będzie obserwowana przez kuloodporną szybę z sąsiedniego pokoju, poprzez urządzenia nagrywające audio/wideo, kamery rejestrujące podczerwień, detektory pola elektromagnetycznego i detektory ruchu. Testerzy będą posiadać ogólną wiedzę na temat właściwości SCP-178. Jeden z testerów (Tester 1) zostanie poinstruowany do założenia SCP-178 i przekazania drugiemu testerowi (Tester 2) położenia i wyglądu któregokolwiek bytu, jeżeli jakieś zobaczy. Wtedy Tester 2 spróbuje nawiązać z danym bytem kontakt. Tester 1 otrzyma wyraźny zakaz odzywania się, lub próbowania innego rodzaju kontaktu z bytami niezależnie od okoliczności. Aby to zapewnić, Tester 1 zostanie poinformowany, że wszelkie próby nawiązania kontaktu z bytami będą skutkować terminacją.

Wyniki: Tester 1 (D-83616, Mężczyzna, 44, brak dostrzegalnych zaburzeń psychicznych) i Tester 2 (D-36176, Mężczyzna, 52, brak dostrzegalnych zaburzeń psychicznych) zostają umieszczeni w komorze testowej. Tester 1 otrzymuje polecenie założenia SCP-178. Tester 1 odmawia współpracy. Tester 1 ponownie otrzymuje polecenie założenia SCP-178. Tester 1 odmawia współpracy. Tester 2 naciska na Testera 1, aby ten współpracował w obawie przed zastosowaniem środków represji. Tester 1 zakłada SCP-178, po czym wyraża zdziwienie i zniesmaczenie. Personel badawczy zadaje pytanie o ilość bytów. Tester 1 stwierdza "one są [USUNIĘTO WULGARYZM] wszędzie doktorze. Tutaj, z nami, jest ich dziewięć", Tester 1 obraca się w stronę kuloodpornej szyby oddzielającej komorę testową od pokoju kontrolnego, po czym mówi "a z Wami, tam, są trzy, zobacz, jeden nachyla się przez Twoje" [USUNIĘTO] Więcej informacji w Raporcie z Incydentu #178-14-Alfa.

Notatka: Po utracie całego personelu badawczego w wyniku Incydentu #178-14-Alfa, czynności przechowawcze zostały poprawione. - O5-7


Eksperyment 178-e-7

Identyfikator: Doktor ██████████ z pomocą doktora ████.

Data: ██.██.20██

Procedura: Tester Klasy-D zostanie umieszczony w komorze testowej w której znajdować się będzie SCP-178. Komora będzie podzielona na dwie części, w proporcji 5:1, z mniejszą częścią zawierającą wejście do komory, oddzieloną kuloodporną szybą z niewielkim otworem na środku, pokrytym stalową siatką, pozwalającym na swobodny przepływ dźwięku między częściami. Sala testowa będzie obserwowana zdalnie poprzez urządzenia nagrywające audio/wideo, kamery rejestrujące podczerwień, detektory pola elektromagnetycznego i detektory ruchu. Tester będzie posiadać wiedzę na temat właściwości SCP-178 i otrzyma polecenia założenia obiektu i skontaktowania się z bytami po drugiej stronie kuloodpornej szyby.

Wyniki: Tester D-13627 (Mężczyzna, 52, skazany za gwałt i podwójne morderstwo, brak dostrzegalnych zaburzeń psychicznych) został umieszczony w komorze testowej i otrzymał polecenie założenia SCP-178. Tester wyraża niezadowolenie, ale wykonuje polecenie. Tester zostaje poinstruowany do opisania tego co widzi. Tester zgłasza cztery byty w drugiej części sali. Tester opisuje je jako wyglądające ulegle, dwa kłujące ściany, dwa wpatrujące się w niego przez szybę. Personel badawczy upewnia się, że Tester nie widzi żadnych bytów po swojej stronie. Tester rozgląda się potwierdza, że jest sam. Tester otrzymuje polecenie nawiązania komunikacji werbalnej z bytami. Tester mówi "miejmy to już za sobą", po czym, prawdopodobnie w stroną najbliższych bytów, wypowiada "Hej, słyszycie mnie?", następnie odskakuje gwałtownie. Personel badawczy pyta Testera dlaczego odskoczył. Tester odpowiada, że byty zaczęły uderzać w szybę swoimi górnymi wypustkami. Personel naukowy dopytuje się, czy udaje im się w jakikolwiek sposób uszkodzić swoją część komory. Tester odpowiada że nie. Nagranie audio nie wychwytuje żadnych dźwięków poza tymi generowanymi przez Testera. Personel badawczy pyta, czy Tester słyszy uderzenia. Tester wydaje się zakłopotany i odpowiada że nie. Przez dziesięć minut i 14 sekund nie następują żadne zmiany. Personel ogłasza zakończenie eksperymentu. Tester wyraża ulgę i odkłada SCP-178 na podłoże. Drzwi do komory testowej zostają otwarte, a dwóch pracowników personelu bezpieczeństwa (Agenci [USUNIĘTO]) wydają testerowi polecenie udania się z nimi, zapewne do sekcji personelu Klasy-D. Tester obraca się w stronę drzwi i zaczyna narzekać, gdy na jego twarzy, tułowiu i ramionach pojawiają się rany szarpane. Tester zaczyna krzyczeć, a pracownicy bezpieczeństwa odskakują przeklinając. Agent [USUNIĘTO] ogłasza naruszenie przechowalni. Agent [USUNIĘTO] zaczyna strzelać do środka komory, trafiając i zabijając Testera po 2.1 sekundy od pojawienia się pierwszych ran. Zespoły zabezpieczające zostają zmobilizowane i wysłane do obszaru testowego, a cały sektor zostaje awaryjnie zamknięty. Poszukiwania zostają zakończone po godzinie i czterech minutach gdy nie natrafiono na inny przypadek incydentu. Awaryjne zamknięcie sektora zostaje zniesione. SCP-178 zostaje znaleziony tam gdzie położył go D-13627.

Notatka: [USUNIĘTO WULGARYZM], to mogła być katastrofa. Pierwszy eksperyment na SCP-178 który zakończył się blokadą sektora. Ci na górze nie będą zadowoleni, myślę że przez jakiś czas musimy skupić się na mniej ryzykownych eksperymentach. Wygląda na to, że ktoś kto nosił SCP-178 i próbował nawiązać kontakt z tymi bytami może zginąć nawet kiedy zdejmie obiekt. Ciekawe jest to, że Agent [USUNIĘTO] nie doświadczył tego efektu, mimo, że strzelał "w" byt. Zakładam że powodem tego jest jego znikoma wiedza o bycie który widzą ludzie noszący SCP-178.


Eksperyment 178-e-8

Identyfikator: Doktor ██████████ z pomocą doktora ████.

Data: ██-██-20██

Procedura: Tester Klasy-D zostanie umieszczony w zabezpieczonej komorze testowej w której znajdować się będzie SCP-178 i kamera wideo podłączona do monitora. Sala testowa będzie obserwowana zdalnie poprzez urządzenia nagrywające audio/wideo, kamery rejestrujące podczerwień, detektory pola elektromagnetycznego i detektory ruchu. Tester otrzyma polecenie trzymania SCP-178 przed soczewką kamery i zgłaszania tego co zaobserwuje na monitorze. Kamera połączona będzie zarówno do monitora jak i zewnętrznego urządzenia nagrywającego. W zależności od wyniku eksperymentu, personel badawczy wniesie o pozwolenie badań nad nagraniem.

Wyniki: Tester D-61286 (Kobieta, 28, skazana za piętnaście przypadków zadania ciężkich obrażeń i dwa morderstwa, brak dostrzegalnych zaburzeń psychicznych) zostaje umieszczona w komorze testowej i poinstruowana do wzięcia SCP-178 i trzymania obiektu przez kamerą. Tester spełnia polecenie i trzyma SCP-178 około dwadzieścia centymetrów przed urządzeniem. Tester otrzymuje wyraźniejsze polecenie trzymania obiektu w taki sposób, aby kamera mogła przezeń "widzieć". Tester pyta której soczewki okularu użyć. Personel badawczy nakazuje przyłożenie czerwonej. Tester wykonuje polecenie. Personel badawczy pyta, czy na monitorze wyświetla się coś dziwnego. Tester zgłasza że nie. Tester otrzymuje polecenie przesunięcia obiektu tak, aby teraz niebieska soczewka była przed kamerą. Tester wykonuje polecenie i oznajmia, że na monitorze ciągle nie widać niczego niezwykłego. Tester zostaje poinstruowany do odłożenia kamery i założenia SCP-178. Tester wykazuje znaczne zaniepokojenie, cofa się potykając i patrząc na monitor. Personel pyta o powód takiego zachowania. Tester oznajmia że trzy byty kucają przed monitorem i obserwują obraz. Tester otrzymuje polecenie zdjęcia SCP-178. Test zakończono.

Notatka: Wydaje się, że obiekt albo funkcjonuje podobnie do zwykłych okularów stereoskopowych i wymaga dwóch "oczu", albo że efekt nie jest jedynie optyczny. Jest sposób na sprawdzenie tego.


Eksperyment 178-e-9

Identyfikator: Doktor ██████████ z pomocą doktora ████.

Data: N\W. Proponowana data: ██.██.20██

Procedura: Tester Klasy-D zostanie umieszczony w zabezpieczonej komorze testowej w której znajdować się będzie SCP-178 i specjalna uprzęż, zawierająca dwie kamery symulujące parę ludzkich oczu, podłączone do monitora który scala obrazy w czasie rzeczywistym, w sposób podobny w jaki funkcjonuje stereoskopowy zmysł wzroku. Sala testowa będzie obserwowana zdalnie poprzez urządzenia nagrywające audio/wideo, kamery rejestrujące podczerwień, detektory pola elektromagnetycznego i detektory ruchu. Tester otrzyma polecenie trzymania SCP-178 przed soczewkami kamery i zgłaszania tego co zaobserwuje na monitorze. Kamera ustawiona będzie w tryb nagrywania. W zależności od wyniku eksperymentu, personel badawczy wniesie o pozwolenie badań nad nagraniem.

Propozycja eksperymentu czeka na zatwierdzenie przez personel Poziomu 4 lub wyższego.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported