SCP-1788
ocena: +5+x

Identyfikator podmiotu: SCP-1788

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: Odizolowanie SCP-1788 jest w tej chwili niemożliwe. Agenci osadzeni w różnych rządach, między innymi ███████, ██████, i ███ ██████ ██████ ██ ███████, w celu identyfikacji instancji SCP-1788-1 pracują nad wprowadzeniem przymusowych badań rentgenowskich, pod przykrywką wykorzeniania gruźlicy. Każde podejrzenie instancji SCP-1788-1 musi być niezwłocznie zgłoszone do dowództwa Zbrojnej Strefy Biologicznej 223, a agenci muszą niezwłocznie wycofać się, nie podejmując prób kontaktu.

Fundacja przechowuje obecnie siedem (7) instancji SCP-1788-1, uwięzionych w Zbrojnej Strefie Biologicznej 223. Kontakt z tymi instancjami jest bezwzględnie zabroniony poza zatwierdzonymi eksperymentami. Każda instancja ma być przechowywana w oddzielnej celi dla humanoidów. Wymagania odnośnie do karmienia i czyszczenia są przedstawione w dokumencie 1788-CF.

Kolejne instancje SCP-1788-1 nie są potrzebne do celów badawczych; Dowództwo O5 zapobiegawczo wyznaczyło wszystkie nowo odkryte instancje SCP-1788-1 do natychmiastowej terminacji przez Uzbrojoną Mobilną Formację Operacyjną Tau-4 ("All Things Bright and Dutiful")

Opis: SCP-1788 jest procesem, zabiegiem lub innym sposobem przemiany biologicznej. Niedojrzały płciowo człowiek poddany działaniu SCP-1788 staje się instancją SCP-1788-1. Osoba lub osoby, które stworzyły lub odkryły SCP-1788 są obecnie nieznane; prowadzone są dochodzenia wobec znanych organizacji. Odkrycie pochodzenia SCP-1788 jest uznawane za priorytet poziomu Sindri.

Po osiągnięciu dorosłości, instancje SCP-1788-1 ukazują drapieżne zachowania wobec nieletnich ludzi. Zwykle osiedlają się w dużych centrach miejskich, znajdują pracę biurową1, a następnie zaczynają śledzić nieletnich w okolicy. Średnio raz na sześć (6) miesięcy instancja SCP-1788-1 spróbuje porwać jednego z nieletnich, których śledziła i zabrać go do odległego lub w inny sposób odizolowanego miejsca, gdzie zostanie on poddany procesowi SCP-1788 i zmieniony w instancję SCP-1788-1.

Niewiele informacji udało się uzyskać od schwytanych instancji SCP-1788-1. Instancje okazują ponadprzeciętną inteligencję2 i niebywałą odporność na naciski, przymuszanie, tortury, [USUNIĘTO], oraz inne sposoby pozyskiwania informacji. Każda badana instancja okazywała oznaki złośliwego narcyzmu i psychopatii; cechuje je z reguły całkowity brak empatii, a jednocześnie wykazują się przenikliwością psychologiczną. Między innymi z tych powodów nieautoryzowany kontakt z instancjami SCP-1788-1 jest bezwzględnie zabroniony.

Pojedyncze instancje na ogół nie gromadzą się dobrowolnie ani nie wchodzą w interakcje, z wyjątkiem celów godowych; gdy dwie lub więcej instancji znajdzie się w tym samym środowisku, zazwyczaj walczą one o dominację. To zachowanie nie jest powiązane z płcią; instancje będą walczyć z przedstawicielami tej samej i przeciwnej płci, a w grupach mieszanych płciowo będzie tylko jedna dominująca instancja, która może być samcem lub samicą. Schwytane instancje są przetrzymywane osobno, aby zminimalizować zniszczenia. Zaobserwowano przypadki kilku instancji żyjących na tym samym obszarze miejskim, ale nigdy w stosunku większym niż 1:100000 normalnych ludzi3.

Okres godowy występuje zwykle raz w roku, ale nie jest powiązany z porami roku: instancje w niektórych środowiskach łączą się w pary latem, a gody innych instancji zaobserwowano w miesiącach zimowych. Instancje SCP-1788-1 łączą się w pary wyłącznie między sobą; nie mają widocznego pociągu seksualnego do normalnych ludzi. Ciąża u instancji SCP-1788-1, podobnie jak u ludzi, trwa około czterdziestu (40) tygodni. Ich potomstwo genetycznie nie różni się od normalnych ludzi i nie jest uznawane za anomalne; jednak, jako że są one idealnymi kandydatami na transformację przez proces SCP-1788, ich schwytanie lub terminacja ma wysoki priorytet, poprzedzany tylko przez terminację instancji SCP-1788-1.


POTRZEBNE UPRAWNIENIA POZIOMU 4

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported