SCP-1797
ocena: +4+x

Identyfikator podmiotu: SCP-1797

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Odizolowane próbki SCP-1797 są przechowywane w Ośrodku 197, pod standardowym protokołem materiałów zakaźnych.

Instancje SCP-1797-A stworzone do testów należy przechowywać w odizolowanej komorze przez cały czas. Jeżeli bezpośrednia interakcja z instancją SCP-1797-A będzie niezbędna, ma ona zostać zdalnie uspokojona, a personel wchodzący w interakcje musi przestrzegać Protokołów Bezpieczeństwa Biologicznego 2 Poziomu. Wszelkie pozostałości po instancjach należy spopielić.

Opis: SCP-1797 jest anomalnym szczepem grypy, przenoszonym głównie przez kontakt z instancjami SCP-1797-A. Poza swoimi anomalnymi właściwościami SCP-1797 jest podobny do innych szczepów grypy: wirus objawia się gorączką, kaszlem i zmęczeniem, oraz może zostać wyleczony za pomocą leków przeciwwirusowych lub zwalczony poprzez układ odpornościowy gospodarza.

Do dwóch dni od infekcji kilka dużych guzów zacznie wyrastać na ciele gospodarza. Zazwyczaj powstaje od 5 do 8 guzów. Guzy kontynuować będą rozrost przez następne dni, aż do osiągnięcia 12-20 cm, kiedy to zaczną przypominać wyglądem instancje SCP-1797-A. Po pełnym urośnięciu SCP-1797-A staną się ruchome i odłączą się od ciała gospodarza. Ten proces będzie się powtarzać tak długo, jak gospodarz jest zarażony SCP-1797.

SCP-1797-A posiada wygląd Felis catus, kota domowego, w wieku od 3 do 8 tygodni w zależności od instancji. Genetycznie, instancje SCP-1797-A są identyczne ze swoim gospodarzem. Organizmy nie starzeją się po odłączeniu od nosiciela i nie mogą się rozmnażać. Średnia długość życia SCP-1797-A to dwa lata.

SCP-1797 został odkryty podczas epidemii w Nizhnevartovsku, Rosja. Epidemia została powiązana z Vsevolodem Nikolayevichem Chernodubovem, 92-letnim obywatelem Nizhnevartovska. Kilku świadków potwierdziło, że Chernodubov sprzedawał i rozdawał koty domowe jako główne źródło dochodów przez ostatnie 7 lat. W mieszkaniu Cherbudova odkryto 23 żywe instancje SCP-1797-A, częściowe pozostałości po 60 innych instancjach, a także liczne narzędzia i zestawy stołowe oraz kilka części mebli skonstruowanych z materiałów pozyskanych z instancji SCP-1797-A. Chernodubov został zabrany do aresztu Fundacji, gdzie zmarł dwa tygodnie później z powodów powikłań ciężkiego niedożywienia.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported