SCP-181
ocena: +2+x

Identyfikator podmiotu: SCP-181

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-181 mieszka w dormitoriach dla personelu klasy D, w Biostrefie Badawczej 12. SCP-181 jest pracownikiem o upoważnieniu poziomu 0, znając naturę Fundacji bez żadnych szczegółowych informacji. Personel badawczy i monitorujący musi upewnić się, żeby SCP-181 nigdy nie został oddzielony od swojej grupy klasy D. Kiedy reszta grupy klasy D SCP-181 przechodzi regularną co-miesięczną terminację, sam obiekt jest w tym czasie przenoszony do nowych dormitoriów. SCP-181 nie wolno przydzielać do sesji badawczych nad żadnym nowym obiektem, ani desygnatem Keter.

Przypomnienie dla całości personelu:
W świetle ostatnich odkryć ad. właściwości anomalnych SCP-181, obiekt został przeniesiony na Teren 27-█ i umieszczony w odizolowanym zamknięciu. Całość personelu placówki musi przez cały czas pracy zachowywać daleko idącą ostrożność. Nie wolno zezwolić 181 na wchodzenie w interakcje z personelem placówki, poza minimum koniecznym dla przetrwania i bezpieczeństwa. - Dr Knucklebone

Opis: G████ O██████, były LvD-87465, został pozbawiony wolności w wyniku wielokrotnego popełnienia przestępstwa defraudacji Komisji Gier Stanu Nevada. Po upłynięciu 18. miesiąca dożywotniego wyroku obiektu, został on dyskretnie przeniesiony do Zbrojnej Relikwiarnej Strefy Przechowawczej 02, gdzie przyznano mu status pracownika klasy D. Za pierwszym razem wszedł w kontakt z SCP-███, a skutki tego były krwawe, acz tak jak oczekiwano. Kiedy wystawiono LVD-65468 na oddziaływanie SCP-███, pracownik ten oszalał i zabił osoby obecne w pokoju; SCP-181 przeżył, kiedy uzbrojony zespół sił reagowania interweniował w owej sprawie.

Po tygodniu od incydentu z SCP-███, SCP-181 został włączony w eksperyment z SCP-075. W czasie tego właśnie testu, dokonano odkrycia niezwykłych właściwości SCP-181. Po umieszczeniu obiektu w komorze przechowawczej wraz z aktywowanym SCP-075, który miał zmierzyć prędkość oraz refleks SCP-181, obiekt zdołał trzykrotnie ominąć SCP-075, zanim odpowiednie zespoły ponownie zamroziły SCP-075.

Po przetrwaniu nie jednego, a dwóch eksperymentów z wystawieniem na działanie obiektów klasy Keter, SCP-181 stał się, statystycznie rzecz ujmując, anomalią. Był to jego trzeci tydzień i siedem pełnych dni przetrwania w obliczu SCP-082, kiedy Dr G███ D██ zdecydował się wszcząć dochodzenie w tej sprawie.

Hipoteza Dr. G███ D██ zakładała, iż SCP-181 generował owe anomalie statystyczne nieświadomie. Po przewróceniu prawie 50 reszek w monetach, otrzymaniu 25 siódemek po rzutach dwoma kośćmi, oraz po wyciągnięciu wszystkich 13 kart kier ze standardowej talii karty do gry, naukowiec ten otrzymał wykonawczą zgodę na przeprowadzenie eksperymentu z SCP-███. Po wyrzuceniu 19 zielonych okręgów oraz powodzeniu w odtworzeniu 4 klasycznych dzieł różnej sztuki, SCP-181 ponownie rzecił SCP-███. Z momentem, kiedy obiekt opadł na czerwony trójkąt, placówką wstrząsnęło trzęsienie ziemi wywołane w efekcie incydentu z SCP-216, w rezultacie czego SCP-███ opadł na zielony okrąg. Dr G███ D██ dokonał wtedy re-klasyfikacji LvD-87465 do SCP-181, tym samym szczędząc obiekt przez rutynową, co-miesięczną terminacją personelu klasy D.

SCP-181 wykazuje oznaki wpływania na stan prawdopodobieństwo wokół niego nieświadomie. Jednakże, testy wykazują, iż działania mające wykluczyć daną możliwość ze zbioru, w istocie zmniejszają wpływ SCP-181 na ową możliwość.

Dodatek 1-A-07X█: Od dnia █/█/20██, SCP-181 został przeniesiony, a protokoły bezpieczeństwa uściślone. Odkrycie Dr. ███████ po ostatnim audycie, wskazuje na to, że generalny procent zgonów i uszczerbków zdrowotnych w Biostrefie Badawczej 12, wzrosły od momentu zamknięcia tam SCP-181, o prawie ████████████ procent (███%). Wysunięto teorię, iż anomalne właściwości SCP-181 wpływają na prawdopodobieństwo przez [USUNIĘTO] teoria chaosu wskazuje, iż potencjalne skutki takiego wpływu mogą oznaczać [USUNIĘTO]iatowej skali. Dalsze informacje dostępne są wyłącznie dla pracowników z upoważnieniem poziomu 4 i wyższego, co ma związek z możliwością kolejnych [ZMIENIONO]

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported