SCP-1833
ocena: +10+x
1833-new.jpg

Frontowa część okładki SCP-1833.

Identyfikator podmiotu: SCP-1833

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-1833 musi być zamknięty w standardowej szafie przechowawczej, w skrzydle obiektów bezpiecznych, w Ośrodku 77. Jedynie pracownicy klasy D mogą wchodzić w interakcje z SCP-1833.

Opis: SCP-1833 to kopia wydanych w roku 1976 annałów ███████, szkoły średniej. Wygląd obiektu jest zgodny z innymi egzemplarzami książki i nosi również normalne oznaki znoszenia ze względu na swój wiek. Annały zatytułowane są: "Zwierciadło '76". Obiekt zamknięty jest w twardej okładce i liczy dokładnie pięćdziesiąt stronic. Książka podzielona jest na pięć sekcji: zbiór fotografii uczniów, fotografii ogólnych, które wykonano w roku 1976, fotografii z klubów, z wydarzeń sportowych oraz sekcję z podpisami.

Kiedy SCP-1833 zostaje przeczytany przez osobę, która ukończyła naukę w szkole średniej, dojdzie do aktywacji efektu anomalnego SCP-1833. Tester, który przeczyta SCP-1833, zacznie pojmować obiekt jako annały jego własnej szkoły, w których zawarte są wiadomości od osób, z którymi tester był związany w czasie jego nauki w szkole średniej. Na początku owe fotografie i wiadomości będą pozytywne, a na marginesach zapisane będą miłe komentarze, często odnoszące się do zdarzeń, które wywołują napływ pozytywnych uczuć u testera.

Jednakże, po przeczytaniu około 10 stron, wiadomości będą coraz negatywniejsze. Na początku będą odwoływały się do zdarzeń w szkole średniej, z powodu których tester czuje wstyd lub żal. Następnie wiadomości będą wiązały się z tymi zdarzeniami, które wystąpiły w życiu testera po ukończeniu przezeń nauki w szkole średniej, i zawierać będą ataki osobiste ukierunkowane w testera. Ponadto fotografie umieszczone w książce będą miały coraz negatywniejszy charakter, a widniejące na nich postaci będą ciężko zdeformowane.

Po pewnej, nieokreślonej liczbie przeczytanych stron, która oscylować będzie pomiędzy 20. i 30., w książce zaczną pojawiać się fotografie testera. Na początku przedstawiać będą wstydliwe zdarzenia, które miały miejsce w szkole średniej. Jednakże, wraz z czytaniem kolejnych stron, fotografie będą coraz bardziej niepokojące: będą przedstawiać testera popełniającego przestępstwa, okaleczanego i krzywdzonego przez inne osoby widniejące w annałach.

Przykładowe fotografie znalezione w SCP-1833.
Strona 3. Początkowa zawartość SCP-1833. Kilku uczniów (w tym tester) jest przedstawionych na fotografiach, co do wykonywania których zapewne osoby te nie były świadome. Wszystkie osoby przedstawione na fotografiach uśmiechają się, a tester utrzymuje stosunki towarzyskie z większą grupą atrakcyjnych uczniów i uczennic.
Strona 10. Zobrazowana jest sytuacja, podczas której tester prezentuje coś przed klasą. Szczegóły tematyki ów prezentacji są różne względem różnych testerów, a uczniowie, którzy na fotografiach oglądają prezentację, wydają się nią zainteresowani.
Strona 16. Pierwsza fotografia negatywna. Tester wysypuje swój lunch na kilku innych uczniów.
Strona 20. Tester ukazany w stroju bramkarza leży na boisku do gry w piłkę nożną, a przeciwna drużyna strzela gola. W tle widać orkiestrę marszową.
Strona 29. Pierwsza fotografia brutalna. Tester przebywa w gabinecie pielęgniarki, a na jego twarzy oraz karku widnieje kilka otarć skóry.
Strona 36. Fotografia klubu muzycznego. Jednakże pozostali członkowie klubu zebrali się po przeciwległej stronie kadru i najwyraźniej drwią z testera oraz rzucają weń różnymi rzeczami.
Strona 39 Tester śpi w swojej sypialni, a wokół niego zebrane są pozostałe osoby z annałów. Osoby te mają ciężko zniekształcone twarze i wpatrują się bezpośrednio w czytelnika.
Tylna część okładki Odręczna wiadomość: "To był wspaniały rok, nieprawdaż? Nie martw się czekaniem na ponowne spotkanie. Na pewno już wkrótce się zobaczymy. Z wyrazami miłości, od twoich wszystkich najlepszych przyjaciół".
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported