SCP-184
ocena: +8+x
dodecahedron-new.png

SCP-184

Identyfikator podmiotu: SCP-184

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-184 nie może być zamknięty w żadnej strukturze. SCP-184 musi być zawsze być przyczepiony do elektromagnesu o wysokiej mocy. W razie zepsucia elektromagnesu agenci muszą zgłosić się na obszar przechowawczy SCP-184, aby zapobiec dostępowi całości nieautoryzowanego personelu, dopóki elektromagnes nie zostanie ponownie uruchomiony. Obszar przechowawczy SCP-184 jest aktualnie skonstruowany na wzór parku, gdzie obiekt i wspomniany magnes "odgrywają" rolę statuy. Wszystkie osoby wizytujące są monitorowane.

Struktury, na której oddziaływał SCP-184 należy zniszczyć po ocenie ich przez [USUNIĘTO]. Ostateczna zgoda na zniszczenie lub włączenie w SCP także stanowi decyzję tego organu. Owe struktury nie mogą podlec żadnemu dochodzeniu, o ile nie zostanie wydana na to zgoda, a ekipa ratownicza nie będzie znajdować się w stanie gotowości.

Opis: SCP-184 to niewielki, gładki obiekt metaliczny, o wymiarach 10 [cm] w wysokości oraz szerokości i o kształcie dwunastościanu foremnego. Każda ściana obiektu posiada na środku okrągłą dziurę, a do każdego rogu przymocowana jest niewielka kulka. Artefakt wykonany jest z nieznanego, lecz niezwykle magnetycznego stopu, niemalże tak twardego, jak brąz.

Jeżeli obiekt znajdzie się wewnątrz zamkniętej struktury jej rozmiary wewnętrzne ulegną powiększeniu, bez wpływania na rozmiary zewnętrzne. SCP-184 powiększy wewnętrzne rozmiary każdej struktury zamkniętej z prędkością kilkuset metrów dziennie; początek transformacji będzie miał miejsce po godzinie od znalezienia się obiektu wewnątrz struktury. Początkowo SCP-184 rozszerza wyłącznie ściany, przez co pomieszczenia stają się większe bez wpływania na ich wysokości. Powiększanie to zakończy się dopiero wówczas, kiedy rozmiary oryginalne pomieszczeń zostaną potrojone.

W tym momencie SCP-184 rozpocznie tworzenie zupełnie nowych pokojów. SCP-184 jest najwyraźniej w stanie kopiować przedmioty z wnętrz struktur, tworząc wyposażone pokoje zgodne z resztą struktury. Po pewnym czasie dojdzie jednakże do zniekształcenia owego procesu. Przykładowo: przedmioty będą wykonane z niewłaściwych materiałów (szklane książki, drewniana mikrofalówka), pokoje będą nietypowo ukształtowane, drzwi prowadzić będą na gołe ściany, a korytarze będą niewielkie lub poskręcane w długie labirynty. Nowe struktury wewnętrzne ulegają coraz gorszemu "udziwnieniu", podczas gdy zewnętrze pozostaje niezmienne.

Takowe zachowanie obiektu ulega najbardziej dramatycznemu obrazowaniu w domach; jednakże, zaobserwowano je także w innych miejscach, np. kartonowym pudle. Zmiany nie ulegają odwróceniu po usunięciu SCP-184 z danego pomieszczenia, jednakże kolejne nie zachodzą.


Dodatek 184 - 1: Notatki Dr. █████.

Raczej nie muszę zaznaczać faktu, iż obiekt ten nigdy nie może zostać wprowadzony na Ośrodek 19. W pewnym momencie będziemy musieli znaleźć inny sposób na przechowywanie artefaktu, lecz na razie obiekt zabezpieczony będzie na terenie otwartym, niemożliwym do przeniesienia oraz ukrytym.

Dodatek 184 - 2 Lokalizacje Zainteresowania

Obecnie istnieje hipoteza, iż SCP-184 bądź anomalia z podobnym efektem mogło być odpowiedzialne za stworzenie Lokalizacji Zainteresowania, takich jak Backdoor SoHo czy Piwnica Chūgoku. Dochodzenia odnośnie SCP-184 jako potencjalnego źródła tych miejsc trwają.

Dodatek 184 – 38RB: Notatki Odnośnie Do Pozyskania.

SCP-184 został pozyskany w czerwcu ████ z Kowloon Walled City. Raporty na temat dziwaczności i gwałtowności w rozwoju miasta przyciągały operatorów, którzy niedługo potem odkryli istnienie SCP-184. Artefakt znajdował się wówczas w posiadaniu [USUNIĘTO]. Po kilku nieudanych operacjach policyjnych wysłano Mobilną Formację Operacyjną Zeta-9, która dokonała pozyskania SCP-184 bez większych strat. Efekt końcowy wpływu SCP-184 na miasto i mieszkańców może nigdy nie zostać w pełni zrozumiany, gdyż nieprzemyślane akcje lokalnych służb porządkowych zakończyły się zniszczeniem kilku sekcji miasta, na które wpływał obiekt, zanim operatorzy byli w stanie temu zaradzić.

Wywiady z mieszkańcami nie przyniosły dużej ilości informacji, gdyż społeczność charakteryzowała "ściana ciszy". Niektóre dokumenty wskazywały, iż SCP-184 mógł być wprowadzony do danego domu na pół godziny i użyty do zmiany jego struktury za pięćdziesiąt funtów szterlingów. Treść dokumentów nie została potwierdzona przez mieszkańców miasta.

Dodatek 184 – 38RB-s: Dokumentacja Dodatkowa.

Dziennik Osobisty Gordona Richardsa — Członka Mobilnej Formacji Operacyjnej Zeta-9, "Mole Rats"

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported