SCP-190
ocena: +4+x

Identyfikator podmiotu: SCP-190

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-190 jest przechowywany w Skrytce Bezpieczeństwa numer 23, w Strefie 41. Dzieci poniżej 10 roku życia nie mogą przebywać w promieniu mniejszym niż 50 metrów od obiektu, jedynym wyjątkiem od tej reguły są eksperymenty. Cały personel pracujący w Strefie 41 musi być świadomy efektu wtórnego i nieszkodliwej natury podmiotu. Wnioski o przeniesienie ze względu na dodatkowy wpływ SCP-190 muszą być rozpatrywane w trybie natychmiastowym, z wyjątkiem sytuacji w których naruszyłoby to Specjalne Procedury Przechowawcze innego obiektu.

Wszystkie osoby, które doświadczyły bezpośredniego kontaktu z SCP-190, muszą być pod stałą kontrolą pod kątem długoterminowych efektów ubocznych.

Opis: SCP-190 to rzeźbiona, drewniana skrzynka pokryta żelazem, mierząca 50 na 70 na 35 centymetrów. Na pokrywie wyrzeźbiony jest obraz przedstawiający duży namiot cyrkowy, wewnątrz którego znajduje się postać ubrana jak typowy aranżer cyrkowy. Rzeźby na bokach składają się z różnych zwierząt powiązanych z cyrkiem, takich jak lwy, tygrysy, niedźwiedzie, słonie i konie. Poruszają się one z prędkością maksymalnie pięciu milimetrów dziennie, a nagrania z kamery pokazują, że nie wykazują wobec siebie żadnej wzajemnej agresji.

Kiedy osoba w wieku 10 lat lub więcej otworzy pokrywę, SCP-190 będzie zawierał siedemnaście szklanych kulek różnych rozmiarów i kolorów, dwa kawałki lekko używanej zielonej kredy chodnikowej i jedną talię kart do gry marki Bicycle. Obiekty te mogą być przesuwane wewnątrz SCP-190, ale nie mogą zostać z niego wyjęte. Wszelkie próby usunięcia ich z podmiotu kończą się niepowodzeniem, ze względu na nieustępliwą i niewykrywalną w innym wypadku barierę znajdującą się przy brzegu skrzynki. Osoby w wieku 10 lat i starsze, podczas interakcji z podmiotem lub jego zawartością, donoszą o uczuciu dyskomfortu, trwającym do momentu przerwania kontaktu.

Kiedy osoba w wieku poniżej dziesięciu lat otworzy SCP-190, będzie on zawierał od jednej do pięciu zabawek lub gier przeznaczonych dla dzieci. Dotychczas zaobserwowane obiektu to, między innymi, wypchane zwierzęta, gumowe kulki, jo-jo, lalki, klocki i proste gry planszowe. Obiekty te mogą zostać bez problemu wyjęte z SCP-190 przez dowolną, niedojrzałą płciowo osobę. Jednakże, próby wyjęcia ich przez starsze osoby są niemożliwe przez wyżej wymienioną barierę. Wygląd obiektów jest charakteryzowany na "cyrkowy", przedstawia klasyczne zwierzęta cyrkowe, miejsca, artystów i składa się z kolorów takich jak czerwony, złoty czy biały, dodatkowo znajdują się w nim gwiazdy i/lub inicjały "HF".

Dzieci w odpowiednim wieku wykazują dużą przyjemność i podekscytowanie podczas zabawy SCP-190 lub obiektami tworzonymi przez podmiot, niezależnie od wcześniejszych upodobań związanych z zabawkami czy grami tego typu. Dzieci wykazują także bardziej energiczne zachowania niż zazwyczaj, do tego wykonują więcej ćwiczeń fizycznych, takich jak salta, młynki, wspinanie się po pobliskich obiektach czy żonglerka jednym lub dwoma przedmiotami. Większość zachowań prowadzi do przypadkowego krzywdzenia innych ludzi, zwłaszcza starszych niż osoba bawiąca się. Wszystkie przedmioty tworzone przez SCP-190 są zdolne to wyrządzania ekstremalnych szkód, niezależnie od ich składu. Przykłady są wypisane poniżej. Wszystkie z tych obiektów znikają po włożeniu z powrotem do SCP-190 i zamknięciu pokrywy.

Zabawka/Gra Użytkowanie przez dziecko Rezultat
Gumowa piłka w czerwono-białe paski, ze złotą gwiazdą na jednym końcu 8-latek odbił piłkę od ściany 37 razy, a następnie rzucił nią w nadzorującego eksperyment naukowca. W uderzonych miejscach na ścianie pojawiły się wgniecenia. Osoba nadzorująca doświadczyła złamania dwóch żeber i znaczącego uszkodzenia tkanki miękkiej w miejscu uderzonym przez piłkę. Dziecko wykazało rozczarowanie, że nie odrzucono mu piłki.
Wypchany słoń zrobiony z filcu, mierzący około 35 centymetrów wysokości, mający na sobie czerwono-złote siodło z inicjałami "HF" wyhaftowanymi po obu stronach 4-latka przesuwała zabawkę tak, jakby ta chodziła, w końcu wydając dźwięki trąby przed postawieniem jej na stopie pilnującego jej pracownika Klasy D. Stopa pracownika Klasy D doświadczyła wielu pęknięć i złamań, a także krwotoku wskazującego na zmiażdżenie. Dziecko zestrofowało pracownika za wchodzenie zabawce w drogę.
Gra planszowa o tytule "See The Big Top!", podobna do gry o tytule "Candyland" z 2004 roku. 6-latek błagał pilnującego go pracownika Klasy D by z nim zagrał, dopóki ten nie został poinstruowany do spełnienia prośby. Dziecko przegrało i ze złością rzuciło kartami w pracownika. Ten doświadczył głębokich rozcięć z powodu papieru na twarzy, dłoniach, przedramionach, co spowodowało konieczność założenia wielu bandaży. Chłopiec przytulił pracownika po zakończeniu gry i zapytał, czy mogłaby dostać przylepne bandaże Batmana, by "wyleczyć au-au".
Blaszana puszka z etykietką "Zestaw Małego Klauna!" zawierająca 30 gramów farby do twarzy, dwie czerwone, dwie żółte/złote kredki do makijażu i małe lusterko 7-latka umalowała swoją twarz i twarz nadzorującego pracownika Klasy D. Pracownik doświadczył lekkich poparzeń chemicznych w miejscach, w których makijaż dotknął skóry. Pojawiła się także reakcja alergiczna na lanolinę. Dziecku nic się nie stało.
Lakierowana, czerwona, drewniana laska przypominająca miniaturową wersję SCP-2024 9-letnia dziewczynka dotknęła różnych części umeblowania pokoju, włączając w to rękę nadzorującego pracownika klasy D. Ręka personelu klasy D zwinęła się w supeł. Dziecko skomentowało ulepszoną aparycję fizyczną pracownika D.

Gdy po pierwszych testach zaprzestano badania właściwości podstawowych, ujawniła się właściwość dodatkowa. Jeśli SCP-190 i jego zawartość nie był używany przez dziecko w wieku poniżej dziesięciu lat nieprzerwanie przez 29 i pół dnia, wszystkie osoby w promieniu 50 metrów zaczną słyszeć cichą muzykę. Wydaje się ona generować lekkie zagrożenie poznawcze. Dzieci poniżej dziesięciu lat po usłyszeniu jej zaczną szukać SCP-190, o ile tylko są świadome jego istnienia.

Długoterminowa obserwacja osób, które przeprowadziły interakcję z SCP-190 w wieku dziecięcym wykazuje, że mają oni około czterokrotnie większą skłonność do zostania artystami niż ich rówieśnicy, profesjonalnie lub jako główne hobby. Typowe przykłady to akrobatyka, magia/kuglarstwo, trenowanie zwierząt czy aktorstwo. Poza tym osoby te nie wykazują jakiegokolwiek nieprawidłowości w zachowaniu.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported