SCP-195
ocena: +4+x

Identyfikator podmiotu: SCP-195

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: W posiadaniu Fundacji znajduje się jedna skrzynka zawierająca siedemnaście (17) butelek SCP-195. Przechowywana jest ona w Szafce Bezpiecznego Przechowywania numer trzy w sekcji magazynu obiektów klasy Bezpieczne w Ośrodku 1279. Dostęp do SCP-195 wymaga pisemnej autoryzacji od niemniej niż dwóch pracowników poziomu czwartego i towarzystwa w postaci członka ochrony ośrodka. Ze względu na poza testowe prawdopodobieństwo ekspozycji przez inhalację odparowanego SCP-195 dostęp wymaga pełnego kombinezonu HAZMAT klasy C wraz z respiratorem.

Możliwe jest, że istnieją inne instancje SCP-195. Wszyscy agenci pozyskania zachęcani są do odnotowywania butelek o podobnym stylu czy posiadających podobne etykiety do zabezpieczonych próbek SCP-195, jak również [ZMIENIONO]. Jeśli odkryte zostaną inne instancje SCP-195 mają zostać one zebrane przez zespół tymczasowego zabezpieczenia wyekwipowany w pełny zestaw HAZMAT wraz z respiratorami.

Opis: SCP-195 to "medyczna whiskey" sprzedawana przez parę wędrownych sprzedawców w okresie przed wojną secesyjną, na południu Stanów Zjednoczonych Ameryki. Różnorakie źródła historyczne zgadzają się w tym, iż "whiskey" była celowana głównie w łapaczy niewolników tamtej ery i była reklamowana jako posiadająca właściwości "wzmacniające umysł". Źródła te zgadzają się również co do tego, że sprzedawcy zwykle byli wypędzani z miast, kiedy odkrywany był efekt poboczny ich mikstury i zostali "… powieszeni za swoje demoniczne ścieżki [sic]" przy co najmniej dwóch okazjach.

Kiedy tester skonsumuje dowolną ilość SCP-195 początkowo zareaguje w sposób zgodny z konsumpcją tej samej ilości niskiej jakości whiskey czy bimbru. W ciągu krótkiego okresu czasu (czas ten różni się wśród testerów) zacznie doświadczać wyższej czujności i zwiększonych doznań sensorycznych (smak, dotyk, zapach et cetera). Ten efekt "whiskey" był reklamowany przez sprzedawców i był powodem docelowej audiencji. Jednakże w parze z tą wyższą zdolnością sensoryczną szły ogólne obniżenie kontroli impulsywnej i zwiększona odpowiedź "walcz lub uciekaj" co, podczas testów, wykazało prowadzić do znacznie zwiększonych poziomów agresywnego zachowania. Odpowiedź ta jest teorią wyjaśniającą brutalność okazaną przez [USUNIĘTO].

Personel klasy D pod wpływem SCP-195 był w stanie, jak również był chętny do [USUNIĘTO] czerpiąc przyjemność z przemocy czynu. D-183578 (morderstwo pierwszego stopnia, gwałt; terminacja) wykazał potrzebę "oderwania głowy █████ swoimi zębami" [sic]. Dalsze testy zdolności SCP-195 uznano za zbędne. Późniejszy asystent badawczy Renfield został pośmiertnie odznaczony Pochwałą Fundacji za wydajność poza obowiązki służby.

acidface.jpg

D-12322 (protokół 12) miesiąc po konsumpcji butelki SCP-195

Gdy efekty "whiskey" miną, obiekty testowe zwykle powrócą do normalności, z wyjątkiem tych, którzy [USUNIĘTO]. Jednakże w ciągu miesiąca wszyscy testerzy doświadczą ogólnego uczucia znudzenia połączonego ze zmęczeniem. Skany MRI na tym etapie pokazują rozwój wrzodo-podobnych ran w żołądku i płucach. Kontynuują one rozwój bez przeszkód aż do zgonu testera. Dodatkowo skóra i tkanka mięśniowa testera zaczyna się degradować, głównie dookoła miejsc napięcia czy ruchu. Degradacja ta również postępuje bez przeszkód aż do zgonu testera.

SCP-195 został odkryty przez ██-letniego syna historyka w ██████, Alabama, w roku 20██. Areszt i wyrok skazujący za morderstwo [ZMIENIONO] pana ████████ były przedmiotem niskiego zainteresowania lokalnych mediów. Fundacja zainteresowała się sprawą pana ████████, gdy ten został przeniesiony do szpitala, a jego niezwykła degradacja skóry i organów została odnotowana przez informatorów Fundacji w społeczności medycznej; śledztwo doprowadziło do przedwojennego domu, gdzie pan ████████ pomagał swojemu ojcu w katalogowaniu różnych przedmiotów o wartości historycznej. Drużyna Fundacji została wysłana do mieszkania, gdzie zlokalizowano otwartą skrzynkę zawierającą ██ butelek SCP-195.

Dodatek: Historyczne opisy sprzedawców zdają się zgadzać co do tego, że jeden z mężczyzn był niezwykle wysokim blondynem, podczas kiedy drugi posiadał ciemne włosy i poruszał się w zgarbionej pozycji. Obaj mężczyźni mieli "… dziwnie jaskrawe oczy [sic]" i ubrani byli w takie same ████████. [ZMIENIONO] zgodne z obecnym [USUNIĘTO] pozostaje niepojmany. Całość personelu została upomniana, iż złapanie [USUNIĘTO] priorytetem szóstym.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported