SCP-1960
ocena: +9+x
scp-1960-small.gif

Fotografia Neptuna zrobiona przez Voyager 2, dnia ██.██.1989, pokazująca wiadomość SCP-1960

Identyfikator podmiotu: SCP-1960

Klasa obiektu Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Ze względu na odległość pomiędzy SCP-1960 a Ziemią, i ze względu na jego naturę oraz zachowanie, bezpośredni monitoring i przechowanie SCP-1960 jest aktualnie niemożliwe. Fundacja ma współpracować ze wszystkimi krajowymi agencjami badań kosmicznych, lub instytucjami naukowymi zdolnych do tworzenia zdjęć Neptuna w wysokiej rozdzielczości, i cyfrowo obrabiać wiadomości SCP-1960 ze wszystkich fotografii przedstawiających je przed rozpowszechnieniem ich do cywilnej populacji. Użycie środków amnezyjnych klasy B na cywilnych badaczach jest autoryzowane, by zapobiegać wyciekowi informacji.

Opis: SCP-1960 to inteligentna istota o nieznanym pochodzeniu i naturze, która manifestuje w formie krótkich, tekstowych oświadczeń w języku Angielskim, nakładanych na zdjęcia planety Neptun w wysokiej rozdzielczości. Komunikacja ze strony SCP-1960 pojawia się na wszystkich fotografiach Neptuna w rozdzielczości większej od [ZREDAGOWANO], łącznie ze wszystkimi zdjęciami planety zrobionymi przez statek kosmiczny Voyager 2 podczas jego przelotu w 1989 i kilka zdjęć zrobionych przez Teleskop Kosmiczny Hubbla oraz inne teleskopy na niższej orbicie Ziemskiej. Wszystkie próby komunikacji są napisane w całości dużymi literami i składają się z mniej niż 50 znaków, zazwyczaj obierając formę krótkiego pytania lub prośby.

SCP-1960 został po raz pierwszy raz zaobserwowany w 1989, kiedy pierwsze zdjęcia Neptuna w wysokiej rozdzielczości zostały przetransmitowane na Ziemie od Voyagera 2. Kolejne badania sprzętu NASA potwierdziły, iż komunikacja nie została celowo umieszczona na fotografiach po odbiorze i informacje były obecne w oryginalnej transmisji radiowej z Voyagera 2, i zdalne badanie oprogramowania Voyagera 2 nie wykazały żadnych metod na wprowadzenie tekstów na sondę samą w sobie. Pierwotne przechowanie przeprowadzone było przez NASA bez wiedzy Fundacji; Fundacja została skontaktowana, oraz przybrała międzyświatowe zarządzanie przechowaniem, kiedy fotografie zrobione przez Teleskop Kosmiczny Hubbla w 1996 stworzyły dodatkowe próby komunikacji SCP-1960 z identycznym krojem pisma.

Le Verrier 3, bezzałogowa sonda zaprojektowana przez Fundację łącznie z Europejską Agencją Kosmiczną, została potajemnie wysłana w 2010 w celu permanentnego osiągnięcia orbity wokół Neptuna skąd będą podejmowane dalsze obserwacje oraz próby nawiązania dwustronnej komunikacji między Fundacją i SCP-1960. Przypuszczana data przybycia sondy to 06.11.2024.

Komunikacja z SCP-1960 nie przyniosła żadnych informacji o naturze lub tożsamości SCP-1960. Powracające tematy w komunikacji z SCP-1960 zawierają uczucia strachu, izolacji i dyskomfortu. Wiadomości od SCP-1960 pojawiające się na fotografiach zawierały:

TU JEST TAK CIEMNO

SAMOTNY

JEST MI TAK ZIMNO

MOGĘ IŚĆ Z WAMI DO DOMU?

PROSZĘ NIE ZOSTAWIAJCIE MNIE TU

GŁODNY

JEST MI TAK PRZYKRO

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported