SCP-1974-EX
ocena: +4+x

Identyfikator podmiotu: SCP-1974-EX

Klasa podmiotu: Bezpieczne Zrozumiane

1974-ex.jpg

Przykład SCP-1974-EX, pozostały po incydencie dystrybucyjnym na [ZMIENIONO].

Specjalne Czynności Przechowawcze: Egzemplarze SCP-1974, gdy nie jest wymagane przeprowadzanie eksperymentów, należy przechowywać w Magazynie Obiektów Niskiej Wartości w Ośrodku 61. Egzemplarze SCP-1974-EX są przechowywane w standardowej skrytce przechowawczej przeznaczonej na małe obiekty w strefie Badawczo-Rozwojowej Ośrodka-55.

Personel obchodzący się z obiektem nie będący wyznaczony do przeprowadzania eksperymentów powinien nosić rękawice z gumy kauczukowej lub nitrylowej (NBR) celem uniknięcia efektu anomalnego działania substancji narkotycznych znajdujących się w materiale SCP-1984-EX. Personel afektowany musi zostać odsunięty od obowiązków oraz poddany kwarantannie aż do zaniknięcia efektów SCP-1974-EX (w przybliżeniu 36 godzin).

Agentom polowym wydano Zarządzenie 61-1974-B; dyrektywę o niskim priorytecie dotyczącą przechwytywania i zabezpieczania egzemplarzy SCP-1974 nie objętych kontrolą Fundacji oraz gromadzenia ewidencji ich źródeł. Zarządzenie Polowe 61-1974-B odwołane 16/08/1992.

Opis: SCP-1974-EX to 20-ścienne kostki (zwykle określane jako d20 w grach RPG), które wydają się być zbudowane ze standardowego polimeru akrylonitrylo-butadienowo-styrenowego (ABS).

Każda osoba używająca SCP-1974-EX w sposób ciągły przez pięć minut lub przez około godzinę, gdy SCP-1974-EX jest używany w typowej grze fabularnej, podlega efektowi halucynacji i skrajnej podatności na sugestie. Kiedy SCP-1974-EX jest używany w grze fabularnej, około 90% narażonych osób uważa, iż parametry gry oraz jej środowisko są prawdziwe i zaczyna stosownie do tego reagować. Efekty utrzymują się zazwyczaj przez 36 godzin. Pozostałe 10% wystawionych na działanie podmiotów doświadcza halucynacji typowych dla przypadkowego zażycia LSD-25 lub psylocybiny, podobnie jak obiekty wystawione na działanie SCP-1974-EX bez celowych lub przypadkowych sugestii odnośnie zachowania.

Obecnie badane jest, czy działanie SCP-1974 jest chemiczne, memetyczne lub nadnaturalne.

Analiza wykazała, iż w SCP-1974-EX ABS został połączony ze [ZMIENIONO], rozpuszczalnikiem i nośnikiem podobnym do dimetylosulfotlenku (DMSO), ale stałego w temperaturze pokojowej. Stosuje się go do wprowadzenia dawki pochodnej r-ergotaminy, długo działającego halucynogenu. Ponadto, SCP-1974-EX zawiera nadajnik emitujący niesłyszalne dźwięki o częstotliwościach [ZMIENIONO], generując efekt psychoakustyczny, który łączy się z halucynogenem, powodując skrajną sugestywność u osób eksponowanych na SCP-1974-EX.

Ponieważ SCP-1974-EX jest jedynie nowatorskim sposobem hipnotyzowania osób i potajemnego podawania im halucynogenów, zostaje on odtajniony jako SCP i usunięty z głównej bazy danych SCP od 16/08/1992. Zbieranie kolejnych niezabezpieczonych obiektów jest teraz sprawą policyjną i nie będzie prowadzone przez agentów Fundacji.

Ze względu na potencjalne zastosowanie w tajnych działaniach i kontroli humanoidalnych SCP, Fundacyjny oddział Badań i Rozwoju zażądał dostaw SCP-1974-EX oraz rozwija środki do odtworzenia jego efektów w różnych formatach.1

Dodatek: SCP-1974-EX zwrócił uwagę Fundacji, gdy jego duża ilość została rozdystrybuowana jako darmowe egzemplarze podczas konwentu Science Fiction i Fantasy [ZMIENIONO]con, w ████████, ██ dnia █/██-██/19██. Ponad 200 osób zostało zatrzymanych po przejawach nietypowych zachowań skutkujących █ zgonami, ██ obrażeniami i licznymi incydentami uszkodzenia mienia i nieuporządkowanego zachowania. ███ sztuki SCP-1974 -EX zostały skonfiskowane, a incydent przypisany masowej histerii spowodowanej przez nietypową różnorodność zatruć pokarmowych.

Log Incydentu 1974-01: Poniżej znajduje się fragment listy zdarzeń zgłoszonych wkrótce po wstępnym upublicznieniu SCP-1974-EX. Pokazuje to, że podczas gdy wiele obiektów wykazuje niegroźne, acz absurdalne zachowanie, inne stanowią zagrożenie dla siebie oraz innych, zwłaszcza niczego nie podejrzewających i bezbronnych osób.

  • █████ ██████; mocno pobił portiera Hotelu █████ ; uważa, że ofiara była “orkiem.” Podmiot skutecznie powstrzymany przez mniejsze obrażenia.
  • ████ ████████; powstrzymany podczas "rzucania ognistej kuli" poprzez intonowanie w nieznanym języku, wymachiwanie kijem bilardowym i palenie starannie ułożonego kręgu przypraw kuchennych. Nie zgłoszono żadnych obrażeń.
  • ███████ ████; twierdził, że pracuje dla [ZMIENIONO] po graniu w grę "Paranoia"; przesłuchano i wypuszczono, gdy ustalono, że osoba nie ma wiedzy o rzeczywistych informacjach sklasyfikowanych.
  • █████ █████; zabity przez policyjny ████████ po szarży na grupę oficerów z nożem rzeźniczym, jednocześnie krzycząc “Blood for the Blood God!”
  • ███ ███████; usiłował poświęcić swoją siostrę, aby "przywołać Yog Sothotha" po zagraniu w "Call of Cthulhu". [USUNIĘTO].

Źródło SCP-1974-EX pozostaje nieznane. Odpowiednie informacje zostały anonimowo przekazane Departamentowi Policji ████████, ██ celem kontynuowania dochodzenia.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported