SCP-1981
ocena: +17+x
ronreagancutupfs.jpg

Klatki z SCP-1981. Prosimy zwrócić uwagę na SCP-1981-1.

Identyfikator podmiotu: SCP-1981

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-1981 przechowywany jest w zabezpieczonej jednostki przechowawczej dla materiałów wideo, w Ośrodku ██. Kiedy SCP-1981 znajduje się w użyciu, nie może zostać usunięty ze swojego opakowania ani wystawiony na oddziaływanie silnego magnetyzmu. W Sali Obserwacyjnej 02, w Ośrodku ██, znajduje się odtwarzacz VHS Betamax i telewizor analogowy, ponadto pomieszczenie to wyposażone jest w urządzenia do nagrywania seansów.

Opis: SCP-1981 to standardowa kaseta VHS Betamax. Na przylepionej naklejce zapisane są flamastrem słowa "RONALD REGAN POCIĘTY PODCZAS MÓWIENIA" (błąd w nazwisku celowy). Analiza laboratoryjna wykazała, iż SCP-1981 stworzony został ze zwyczajnych materiałów, a numery seryjne obiektu odpowiadają kasetom VHS wyprodukowanym we wrześniu 1980 r. SCP-1981 został odkryty przez urzędnika Biblioteki Prezydenckiej Ronalda Reagana, który po obejrzeniu materiału zawiadomił policję celem oskarżenia autora nagrania o obsceniczność. Policja przeprowadziła dochodzenie o niskim priorytecie, podczas którego Fundacja zwróciła uwagę na SCP-1981 i obiekt zabezpieczyła. Aplikacji preparatów amnezyjnych klasy A dokonano, nim o sprawie został powiadomiony █████. Badania rejestrów biblioteki przez pracowników Fundacji były bezskuteczne w kwestii poznania genezy SCP-1981.

SCP-1981 to najwyraźniej domowe nagranie tego, jak Ronald Reagan, były prezydent Stanów Zjednoczonych, wygłasza przemówienie znane jako "Złe Imperium" do Narodowego Związku Protestantów, w Hotelu Sheraton Twin Towers, na Florydzie, w dniu 08.03.1983 r. Jednakże od 1 minuty i 10 sekundy przemowa zaczyna się zmieniać, po jakimś czasie nie przypominając już żadnej mowy wygłoszonej kiedykolwiek przez Reagana. Od około 5 minuty na ciele Reagana powoli zaczynają pojawiać się rany cięte, darte oraz kłute, ponadto nie jest widoczne żadne źródło okaleczeń. Pomimo cierpienia uszkodzeń ciała na tyle poważnych, że doprowadziłyby normalną osobę do utraty przytomności, Reagan kontynuuje swoją przemowę, aż do momentu przecięcia jego fałdów głosowych bądź pojawienia się szumu białego o czasie 22:34.

Po przewinięciu SCP-1981, Reagan wygłosi zupełnie inne przemówienie, często diametralnie odmienne od tych, które wcześniej zaobserwowano. Jak dotąd, przemowy swoim tematem obejmowały m.in. torturowanie, molestowanie dzieci i rytualne składanie ofiar. Zmieniają się wówczas również okaleczenia na ciele Reagana; zaobserwowano już m.in. nawleczenie na pal, okaleczenie narządów płciowych i [ZMIENIONO]. Na około siedem obejrzeń materiału na SCP-1981, podczas jednego zamiast losowego pracownika zespołu prasowego Reagana pojawia się postać odziana w czarną szatę ze stożkowatym kapturem, nazywana dalej SCP-1981-1. Znaczenie manifestacji SCP-1981-1 nie zostało jeszcze określone.

Przemówienia wygłaszane przez Reagana są zazwyczaj niespójne i pozbawione jakiejkolwiek struktury tematycznej, ponadto składają się na nie nielogiczne anegdoty i przypowieści. Jednakże sporadycznie pojawiają się na nich odniesienia do zdarzeń przyszłych, o których Reagan nie mógł wiedzieć ani ich przewidzieć, jak np. ataki terrorystyczne z 11 września, wynik wyborów rosyjskich z roku 2008 czy █████ ██████████. Z tego powodu wiele czasu i wysiłków zajmuje rygorystyczne nagrywanie przemówień z każdego seansu. Próby skopiowania SCP-1981 na podobne kasety Betamax nie odniosły zamierzonych skutków, aczkolwiek kamery wykorzystywane do rejestrowania obrazu z telewizora, na którym wyświetla się materiały SCP-1981, poprawnie nagrywają każde przemówienie. Każdy seans z wykorzystaniem SCP-1981 musi zostać zarejestrowany na zapewnionej kamerze wideo, a następnie dostarczony do dr. B█████, nadzorcy projektu, w celu przejrzenia materiałów.

Lata naturalnego wpływu magnetycznego przyczyniły się do poważnego obniżenia jakości sygnału SCP-1981, co utrudnia filtrowanie istotnych informacji z nagrań. Ponadto makabryczność okaleczeń pojawiających się na ciele Reagana została określona jako "skrajnie niepokojąca", wobec czego pracownikom, którzy odczuwają nadwrażliwość lub symptomy chorobowe po obejrzeniu nagrania, zaleca się podejście do ewaluacji poziomu 3., w placówce psychiatrycznej Ośrodka.

Jako, że Ronald Reagan żył jeszcze za czasu przechowywania SCP-1981, utworzono wtedy siatkę monitorującą celem rozpoznania potencjalnych relacji między nim a SCP-1981. Nie zidentyfikowano żadnych powiązań, jednakże Reagan często skarżył się na "koszmary", jeszcze zanim stan jego zdrowia psychicznego uległ deprecjacji wskutek postępu choroby Alzheimera.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported