SCP-200
ocena: +5+x

Identyfikator podmiotu: SCP-200

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-200 wymaga umiarkowanego, bezpiecznego środowiska, wystarczająco dużego, aby przetrzymywać tam ramę łóżka o rozmiarze 1.68 x 2 m do którego obiekt jest przymocowany. Pomieszczenie powinno być wyposażone w duże okno obserwacyjne, aby SCP-200 mógł być monitorowany z minimalnym niepokojeniem. Istotnie, jeśli nie prowadzi się obecnie testów, SCP-200 powinien być pozostawiony w spokoju. Należy stosować szczególną ostrożność podczas zbierania próbek, aby uniknąć naruszenia delikatnej skorupy zewnętrznej SCP-200.

Automatyczny spryskiwacz musi być ustawiony tak, aby raz dziennie aplikował przyjemną mgiełkę na SCP-200. Jeśli SCP-200 będzie zdawał się wysychać, można zaaplikować dodatkową mgiełkę, ale należy zachować ostrożność, aby obiekt nie stał się zbyt wilgotny

Ze względu na niepewną naturę SCP-200 drzwi do jego pomieszczenia przechowawczego muszą pozostać zamknięte przez cały czas, a bezpośrednie interakcje są zastrzeżone do poziomu 2 upoważnienia jako środek ostrożności.

Opis: SCP-200 zabezpieczony jest wewnątrz poczwarki mierzącej 172.4 cm długości od rdzenia do końcówki, przyczepionej do standardowej ramy łóżkowej i materaca łoża królewskiego. Poczwarka jest koloru plamisto brązowego i analiza wykazała, że składa się z kilku warstw jedwabiu utkanego w taki sposób, aby wydawał się szorstki dla dotyku. Warstwy jedwabiu zdają się być trzymane razem dzięki [USUNIĘTO].

Sam SCP-200 ostatnio był widziany jako 13 letni chłopiec rasy kaukaskiej, mierzący 152 cm wysokości i ważący 168.73 kg. Wycofał się do poczwarki dnia ██.██.20██; naukowcy nie byli w stanie wyjaśnić, jak dziecko było w stanie wytworzyć jedwab wymagany do stworzenia okrycia. Testy ultradźwiękowe nie były w stanie wykryć jakichkolwiek ciał stałych wewnątrz poczwarki. Mimo to próbki płynów pobranych z wewnątrz ujawniły ludzkie DNA zgadzające się z DNA danego dziecka. Wygląda na to, że dziecko [USUNIĘTO]. Próbki [USUNIĘTO] użyte do wiązania poczwarki również wykazują zgodność DNA z SCP-200.

SCP-200 przez większość czasu bezczynnie leży, ale można zaobserwować okazjonalne drganie, szczególnie wtedy, gdy zostanie wystraszony przez nagły dotyk bądź głośny dźwięk. Jednakże w obecnej formie nie sprawia zagrożenia.

Notatki: SCP-200 został pozyskany z █████, ██, USA dnia ██.██.20██, około 28 godzin po przedstawieniu poczwarki. Zgodnie z zapisami medycznymi SCP-200 rozwijał się zgodnie z normalnym szablonem człowieka aż do wieku 12 lat. Od tego momentu dziecko zaczęło wykazywać żarłoczny apetyt i gwałtownie przybierał na wadze w ciągu następnego roku. Dr █████████, lokalny pediatra, nie był w stanie zidentyfikować powodu nagłej zmiany metabolizmu.

Matka dziecka, zaniepokojona wzrostem wagi, próbowała ograniczyć jego dietę. SCP-200 uciekł do pobliskich lasów. Kiedy 72 godziny później służby zlokalizowały chłopca, podwoił on swoją wagę na diecie składającej się z [USUNIĘTO]. Po powrocie do domu SCP-200 rozwinął się w poczwarkę.

W następstwie pozyskania podano środki amnezyjne klasy A matce dziecka, dr. █████████ i lokalnym służbom. Lokalna społeczność została poinformowana, że [USUNIĘTO], co miało powstrzymać obawy przed losem i stanem chłopca.

Dodatek 200-01: Według najnowszych testów DNA SCP-200 wykazało znaczną liczbę mutacji. Podczas kiedy testy ultradźwiękowe nadal nie pokazują ciał stałych, hipoteza Dr. █████ brzmi, iż dziecko może rozwijać się w [USUNIĘTO]. Hipoteza ta pozostaje kontrowersyjna i wymaga dalszych badań i obserwacji.

W świetle tych zmian wniosek o reklasyfikację SCP-200 do Euclida został rozpatrzony pozytywnie; wprowadzono zmianowy monitoring 24/7 w celu obserwacji wyłonienia się SCP-200.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported