SCP-2006
ocena: +22+x
SCP%20Ro-Man.jpg

Klatka z filmu Robot Monster.
( Dystrybucja Wade Williams)

Identyfikator podmiotu: SCP-2006

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-2006 musi znajdować się w hermetycznej celi przechowawczej w Ośrodku 118. Podmiot musi być nieustannie monitorowany pod kątem zmian wyglądu, które muszą być natychmiast zapisywane. Każdy pracownik wchodzący w kontakt z SCP-2006 musi mieć ukończony kurs aktorski skupiający się na wyrażaniu strachu i zaskoczenia.

Każdego miesiąca podmiotowi pokazywany będzie przynajmniej jeden horror lub film fantastyczny zawierający elementy horroru najniższej możliwej jakości i poziomu. Wszystkie interakcje z SCP-2006 muszą wykazać, że podmiot dalej wierzy, iż wymienione dzieła przedstawiają prawdziwe, ogromne przerażenie i strach.

Opis: SCP-2006 jest anomalnym, sferycznym bytem, mającym około pięćdziesiąt (50) [cm] średnicy, gdy znajduje się w swoim naturalnym stanie. Celem SCP-2006 jest wywołanie uczucia strachu i/lub przerażenia u jak największej możliwej ilości ludzi. Aby móc to osiągnąć, SCP-2006 posiada zdolność zmiany własnego kształtu, masy, objętości, gęstości, struktury chemicznej i głosu do dowolnej pożądanej przez siebie formy. Obecnie nie jest znany żaden sposób na uszkodzenie SCP-2006. Zasięg zmiennokształtności podmiotu nie jest znany, w chwili obecnej uważa się, że jest on nieograniczony.

Obecnie SCP-2006 wykazuje sentyment do przybierania form różnych bytów i czarnych charakterów występujących w filmach, które obserwował. Najczęstszą przybieraną przez podmiot formą jest "Ro-Man" z filmu Robot Monster z 1953 roku.

SCP-2006 może porozumiewać się mową nawet jeżeli przybrał formę, która odpowiada bytowi niezdolnemu do takiej komunikacji. Podmiot ogólnie spróbuje wystraszyć i/lub przerazić każdą osobę z którą wejdzie w bezpośredni kontakt, lecz po wywołaniu zamierzonego efektu SCP-2006 stanie się uprzejmy i przyjacielski. Powód takiego zachowania nie jest obecnie znany.

Pomimo faktu, że SCP-2006 ciągle powtarza, iż jego celem jest wywołanie tak dużej ilości strachu jak to tylko możliwe, podmiot nie radzi sobie z oceną czynników wywołujących prawdziwe przerażenie u ludzi i cały czas poszukuje nowych sposobów i technik. Dodatkowo, jego słaba ocena dotyczy także rozpoznawania emocji u ludzi, jako że SCP-2006 nie jest zdolny odróżnić od siebie bardzo zbliżonych emocji, których różnice są oczywiste dla człowieka.

Dodatek: Obecny Dyrektor Placówki Ośrodka 118 wystosował następującą notatkę dotyczącą SCP-2006:

Otrzymywałem raporty dotyczące niedbalstwa i nieodpowiedniego zachowania przy SCP-2006. Wielu pracowników śmiało się z podmiotu podglądając go, gdy oglądał nowy film bądź próbował straszyć ludzi. Niektórzy nawet zastanawiali się, dlaczego w ogóle SCP-2006 jest zaklasyfikowany jako Keter.

Jestem tutaj żeby Wam przypomnieć, że obiekt Keter, to obiekt Keter, nie ważne jak nieszkodliwie może wyglądać. Nie, SCP-2006 nie jest szalejącym pół-bogiem, nie jest też regenerującą się super-jaszczurką. Jednak jest źródłem zagrożenia tego samego poziomu co inne obiekty Keter przechowywane przez Fundację.

Pomyślcie o celu SCP-2006. On chce straszyć ludzi. Wyobraźcie sobie, co mogłoby się stać, gdyby SCP-2006 naruszył przechowalnię i dowiedział się co tak naprawdę przeraża ludzi. Wyobraźcie sobie co by było, gdyby poznał horror wojny, albo koncept paranoi, czy fobii normalnych dla każdego człowieka.

Wyobraźcie sobie, że poznał prawdziwy horror atomowego holokaustu albo scenariusza końca świata Klasy XK. Teraz połączcie to z bytem, który posiada zdolność dowolnej zmiany kształtu, która nie ma znanych nam granic — już wiecie, dlaczego jest to obiekt Keter.

Wszyscy pracownicy wymienieni powyżej zostali odpowiednio ukarani dyscyplinarnie. Nie chcę o tym więcej słyszeć.

Dr Randall Owings
Dyrektor Ośrodka 118

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported