SCP-2008
ocena: +5+x

Identyfikator podmiotu: SCP-2008

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: Personel Fundacji stacjonujący lub mieszkający w stanie Tennessee nie może angażować się w dyskusje dotyczące żon byłych prezydentów USA.

Dane z CDC oraz informacje na temat zgonów spowodowanych użyciem broni palnej w stanie Tennessee mają być rejestowane w bazach danych Fundacji. Dane te mają być analizowane co tydzień w celu wykrycia dodatkowych manifestacji SCP-2008.

Opis: SCP-2008 jest niematerialną istotą, która jest niezauważalna dla sprzętu obserwacyjnego. Od 2017 r. obiekt spowodował śmierć 47 osób w stanie Tennessee, w USA. Ofiary SCP-2008 na ogół umierają z powodu poważnych urazów balistycznych. Chociaż te obrażenia wykazują wzorce związane z ranami postrzałowymi, nigdy nie znaleziono żadnych kul.

Około 80% tych ofiar pracowało w dziedzinie związanej z historią Stanów Zjednoczonych lub w podobnych dziedzinach. Ofiary SCP-2008 są często zgłaszane jako samobójstwa z powodu znalezienia ich z bronią palną w rękach lub w pobliżu. Jednak: w około 75% tych przypadków broń nie została użyta. W przypadkach, w których tak było, analiza kryminalistyczna konsekwentnie nie pozwalała dopasować broni do ran ofiary.

Podczas gdy większość ofiar SCP-2008 zajmuje stanowiska w różnych środowiskach akademickich, niewielki procent nie posiada oficjalnych kwalifikacji w tej dziedzinie. Możliwe, że ofiarami tego efektu jest większa liczba osób, niż jest to obecnie udokumentowane, ponieważ różne czynniki społeczno-ekonomiczne wykluczają głębsze dochodzenie przez organy śledcze. Obecnie przeprowadzany jest pełen przegląd dokumentacji medycznej i policyjnej w celu ustalenia dokładniejszych liczb.

Dodatek 2008-1

Następujące posty zostały opublikowane przez „hislover101” na stronie poświęconej rekonstrukcji historycznej. Agenci Fundacji dowiedzieli się, że autorem postów był Morton Richards z Tellico Plains w Tennessee. Pan Richards jest obecnie jedyną osobą, która napotkała SCP-2008 i przeżyła.

16.05.2016 11:34
Twoja lista jest cholernie błędna. Martha Washington nigdy nie była pierwszą damą Stanów Zjednoczonych, ponieważ nie było czegoś takiego, gdy prezydentem był George Washington. Martha Jefferson była córką Thomasa Jeffersona, a nie jego żoną. Rachel Jackson zmarła, zanim Jackson objął urząd.

16.05.2016 11:41
Racja, ale Rachel Jackson nie umarła z powodu złamanego serca. To po prostu sensacja. Była stara i miała nadwagę, zmarła na atak serca. Żona Van Burena zmarła na gruźlicę i nigdy nie ożenił się ponownie. Nie mogłem znaleźć informacji o tym, co stało się z żoną Jeffersona, ale zmarła na długo przed objęciem przez niego urzędu.

16.05.2016 12:18
Chłopaki, cholera, duch właśnie do mnie strzelił.

16.05.2016 12:25
Nie wiem! Strzeliłem do tego i chyba trafiłem.

Na miejscu zbrodni znaleziono łuskę z pistoletu Browning Hi-Power pana Richarda, jednak nie było tam żadnych kul.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported