SCP-201
ocena: +5+x
005.jpg

SCP-201 przy pozyskaniu

Identyfikator podmiotu: SCP-201

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: W żadnym wypadku nikt z personelu nie może podchodzić do SCP-201 na odległość bliższą niż 40 metrów. Jakakolwiek praca związana z SCP-201 musi być wykonywana za pomocą zdalnie sterowanego drona. Jakikolwiek pracownik wchodzący do strefy przechowawczej musi być pilnowany przez dwóch ochroniarzy, a także mieć na sobie uprząż z liną bezpieczeństwa przymocowaną do muru. Lina ta umożliwia dostęp do trzech metrów wgłąb minimalnej bezpiecznej strefy. Przekroczenie tego dystansu poskutkuje usunięciem z przechowalni i adekwatną karą.

Wszystkie dane personalne osób objętych wpływem SCP-201 muszą być zapisane w Logu ███████, razem z datami i godzinami kontaktu, zniknięcia i powrotu. Podmioty, które powrócą muszą zostać jak najszybciej pozyskane przez agentów i przesłuchane.

Opis: SCP-201 wygląda na bardzo stary sprzęt medyczny, mianowicie stojak na kroplówki z przyczepionymi wieloma szklanymi i metalowymi elementami. Podmiot mierzy 1.8 metra wysokości i waży 36.5 kilograma. Metalowe fragmenty są zrobione ze stali i mosiądzu, a niektóre z części są połączone gumowymi rurkami. Dwa pojemniki na kroplówki są zrobione z porcelany i posiadają otwory w górnej części. SCP-201 został odkryty w Szpitalu ████████████████ , w dawno nieużywanej części magazynowej. W dokumentacji szpitala nie znaleziono żadnej wzmianki o podmiocie.

Wszystko w zasięgu 30 metrów wokół SCP-201 może zostać przeniesione do alternatywnej rzeczywistości. Działanie to jest najprawdopodobniej losowe, na część podmiotów obiekt nie wpływa w żaden sposób. Obiekty, na które SCP-201 zadziała, przestaną istnieć w naszej rzeczywistości w czasie od godziny do 48 godzin od momentu wystawienia na działanie obiektu. Czasy pobytu w innej rzeczywistości wahają się od kilku godzin do ośmiu lat i wzwyż. Czas spędzony w niej może bardzo różnić się od czasu, który minął w naszym świecie.

Wyżej wspomniany alternatywny świat wydaje się być identyczny, jak nasz, z poniższymi wyjątkami:

  • Znajduje się w stanie ciągłego zmierzchu, nigdy nie widać słońca czy księżyca.
  • Duże ilości bardzo gęstej, szarej mgły poruszają się zaraz nad ziemią. Na mgłę tę nie oddziałuje wiatr i przy kontakcie powoduje ona, że skóra wydaje się być bardzo kleista i brudna.
  • Nigdzie nie ma żadnych roślin czy zwierząt. Wszystkie rejony ludzkich siedlisk, włączając w to duże miasta, wyglądają jakby wszelkie żywe organizmy zniknęły w jednym momencie.
  • Większość, jeśli nie wszystkie, systemy elektryczne wydają się być zepsute lub bez energii.
  • Powietrze losowo przybiera szaro-brązowy odcień, zjawisku temu towarzyszy silny wiatr.

Osoby przeniesione do tego świata donoszą o początkowym zaskoczeniu i ciekawości, które szybko zostają wyparte przez silne odczucie samotności i strachu. Ich dotkliwość mocno się waha w zależności od badanej osoby i czasu, jaki spędziła w wyżej wymienionym świecie. Pod koniec przeniesienia podmiot ponownie pojawia się w naszym świecie, co może spowodować duży szok, zwłaszcza w warunkach miejskich. Większość osób, które spędzają w świecie alternatywnym więcej niż trzy miesiące doświadcza długotrwałych uszkodzeń psychologicznych, takich jak poczucie odosobnienia i samotności.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported