SCP-202
ocena: +5+x

Identyfikator podmiotu: SCP-202

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Badania nad SCP-202 prowadzone są w Strefie Badań Biologicznych numer 12. Naukowcy tutaj poszukują sposobu na zrozumienie i wyleczenie stanu nękającego SCP-202. Kiedy nie jest badany, ma on przyznane pełne wyposażenie przeznaczone dla pomieszczeń personelu o zerowym poziomie uprawnień. SCP-202 jest utrzymywany w przeświadczeniu, że znajduje się w szpitalu. Nie został uświadomiony, że jego "lekarze" to w rzeczywistości naukowcy SCP.

Opis: SCP-202 to mężczyzna pochodzenia azjatycko-brytyjskiego, w wieku 41 lat, wykonujący wszystkie czynności od tyłu. Nie wydaje się młodnieć, jednak mówi, spożywa posiłki, chodzi i wykonuje wszelkie działania odwrotnie niż uznane jest to za normalne. SCP-202 mówi odwróconym angielskim z brytyjskim akcentem. Nagrywanie i odtwarzanie jego mowy od końca, ze standardową prędkością, zezwala na normalną komunikację. Podmiot utrzymuje, że żył normalnie w miejscowości Stockport, w Anglii, dopóki nie obudził się pewnego dnia, cztery lata temu. Zauważył wówczas, że wszelkie podejmowane akcje są wykonywane przez niego odwrotnie. Twierdzi on, że niezależnie od jego starań nie jest w stanie zrobić czegokolwiek w normalny sposób. Ponadto, nie jest w stanie wyjaśnić w jaki sposób może iść tyłem przez zatłoczone korytarze bez zderzania się z innymi osobami i tym podobnych zjawisk.

Obserwowanie SCP-202 jest wyjątkowo frustrujące dla biologów i fizyków Fundacji. Zamiast działać jako pompa, komory jego serca wciągają krew do wnętrza serca tętnicami i wypychają żyłami. Do tego podmiot wydycha tlen i przetwarza dwutlenek węgla. Naukowcy stale poszukują odpowiedzi na pytanie jak działa jego układ oddechowy i czy cykl Krebsa metabolizmu może działać w sposób odwrócony na poziomie molekularnym. Zwyczaje żywieniowe SCP-202 także konfundują naukowców, ponieważ jedzenie przemieszcza się z żołądka podmiotu do jego ust, następnie podlegając odwróconemu przeżuwaniu. Na przykład, podczas "jedzenia" kanapki, SCP-202 w niewiadomy sposób zwraca fragmenty jedzenia, które podczas odwrotnego przeżuwania zamieniane są w kawałki kanapki. Kawałki te ostatecznie łączą się w całą kanapkę, co przeczy prawom zarówno fizyki, jak i biologii. Badania wykazały, że powstałe w ten sposób jedzenie jest całkowicie normalne i jadalne. SCP-202 zapewnia, że nie wie co "zje" dopóki jedzenie nie zaczyna napływać. W wypadku wydalania, kiedy podmiot musi [USUNIĘTO, PATRZ DODATEK].

SCP-202 nie myśli w sposób odwrócony i nie potrafi przewidzieć przyszłości, jak sądzi część personelu. Jest stosunkowo dobry w układaniu kostek Rubika i lubi rozkładać puzzle.

Dodatek: Bezpośrednie polecenie od dowódcy [USUNIĘTO]: "Nie będziemy prowadzić więcej dyskusji na temat tego, co się dzieje, kiedy dwa zero dwa idzie do toalety! Myślę, że wszyscy możemy sobie bardzo dobrze wyobrazić, co się wtedy dzieje. Cholerni naukowcy nie umieją wyjaśnić skąd się to bierze, tak samo hydraulicy, więc to zostawmy! Biedny facet i tak ma wystarczająco problemów, bądźcie tak uprzejmi i dajcie mu odrobinę prywatności. Dopóki ci szarlatani nie wpadną na jakiś powód, by to zbadać, wszystkie dane dotyczące tego mają zostać usunięte!"

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported