SCP-203
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-203

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-203 ma być przechowywany w Bunkrze Magazynowym 3-A w Placówce Badawczej ██, w niezasilanym stanie. Dwaj pracownicy klasy D wyposażeni w filtry dźwiękowe muszą chronić Bunkier 3-A pod kątem przypadkowej aktywacji mechanizmu obronnego. Kiedy jest aktywny, SCP-203 musi znajdować się w towarzystwie uzbrojonej eskorty podczas wszelkich procedur testowych.

Opis: SCP-203 zdaje się być niegdysiejszym mężczyzną rasy kaukaskiej o niezidentyfikowanym wieku. Obiekt jest wysoki na dwa i pół (2.5) metrów (chociaż teoretyzuje się, że struktura "szkieletowa" wpływa na wzrost obiektu, co sugerowane jest przez nieregularną muskulaturę) i waży około dwieście (200) kilogramów.

Cały szkielet obiektu został usunięty i zastąpiony przez mechaniczną strukturę zrobioną z żeliwa, która zdaje się poruszać zgodnie z własną wola. Struktura ta zdaje się być głównym powodem lokomocji SCP-203, niezależnie od jego muskulatury. Kilka obszarów skóry na ciele testera zostało rozwartych, ukazując sekcję podskórnych metalowych ram1. Dodatkowo, poza tymi obszarami, niektóre części metalicznej struktury zdają się być celowo wystające z ciała, najwyraźniej aby utworzyć estetyczny wzór2. Wzmocnienia ciała obiektu obejmują, ale nie ograniczają się do:

  • Palce dłoni zostały wydłużone w zaostrzone groty, długie na około jeden (1) metr.
  • Wargi zostały usunięte, co ukazało, iż SCP-203 nie posiada kości szczęki, sugerując że czaszka jest jednym, wydrążonym elementem. Pozostała tkanka twarzowa została przyczepiona do "czaszki" przy użyciu kilku haczykowatych wypukłości. W miejsce ust dospawana została mała kratka przetwornika audio. Modyfikacja ta tworzy podstawowe wokalizacje poprzez nieznany mechanizm.
  • Kręgi zostały zastąpione przez segmentowy pręt żelazny, który posiada kilka zaostrzonych, przyspawanych do niego w sposób losowy, prętów.
  • Nogi posiadają dwa dodatkowe stawy (sprawiając, że wyglądają na zdatne do palcochodu) z wystającymi z nich stalowymi tubami nieznanego przeznaczenia, które wychodzą i łączą się na plecach.
  • Klatka piersiowa pozbawiona jest mostka, co powoduje, że skóra wciągana jest do środka podczas skurczu membrany obiektu.
  • Uszy zostały usunięte, a pozostała skóra zszyta ze sobą3.
  • Usunięto [USUNIĘTO].
  • Wszystkie palce stóp zostały usunięte i zastąpione stałymi kawałkami żelaza, szczątkowo przypominającymi metalową wkładkę ze "stalowych butów". Pięty zostały wzmocnione przez podobne metalowe wkładki.
  • Oczy zostały zachowane, ale są utrzymywane w przedniej pozycji przy pomocy kilku igieł wystających z oczodołów. Tęczówki zdają się być stale rozszerzone i nie fotoreaktywne.

Chociaż nie posiada strun głosowych, SCP-203 potrafi komunikować się werbalnie poprzez przetwornik znajdujący się na przednim panelu. Zdaje się w pewnym stopniu rozumieć angielski, ale głównym językiem zdaje się być wcześniej nieznany dialekt arabskiego. SCP-203 nie posiada wspomnień o życiu sprzed modyfikacji, jedynie, że czuł niemal stały ból i konfuzję.

SCP-203 zdaje się być zasilany przez wewnętrzne ogniwo zdolne do działania przez okres 72 godzin, po upływie których tester wchodzi w stan hibernacji, która trwa od 3 do 4 godzin. Obiekt nie może świadomie dezaktywować tego źródła mocy, chociaż określił, że te etapy "snu" to jedyna ucieczka, jaką posiada, od swojej godnej pożałowania egzystencji. Jako, że obecnie nie ma sposobu na zweryfikowanie oświadczeń obiektu pod kątem prawdy, wszystkie manifestacje bólu bądź depresji mają być traktowane przez personel jako sposoby na wywołanie sympatii, przez co mają być ignorowane.

Zdjęcia rentgenowskie, tomografia komputerowa, ultradźwięki i inne metody obrazowania diagnostycznego4 okazały się niezdolne do penetracji wewnętrznych operacji SCP-203 głębiej, niż do poziomu podskórnego, a czynności chirurgii eksploracyjnej aktywowały mechanizm obronny, który [ZMIENIONO].

Okazało się ostatnio, że SCP-203 posiada zdolność emitowania warkotu o wysokiej częstotliwości, powierzchownie podobnego do sprzężenia akustycznego, który posiada wysoce szkodliwy efekt na układ nerwowy człowieka. Mimo to mechanizm ten jest aktywowany wyłącznie wtedy, gdy obiekt jest prowokowany bądź raniony. Aby uzyskać więcej informacji o tej zdolności zobacz dołączony log testów.

SCP-203 przy wielu okazjach poprosił o znieczulenie, środki przeciwbólowe bądź, okazjonalnie, narkotyki. Prośby te oczekują zatwierdzenia.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported