SCP-206
ocena: +4+x

Identyfikator podmiotu: SCP-206

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Jako, że SCP-206 obecnie nie może zostać zabezpieczony, został wdrożony plan tłumienia informacji w celu ukrycia istnienia obiektu. Częstotliwości, o których wiadomo że są używane przez SCP-206, muszą być monitorowane, a wszystkie fotografie przesłane na Ziemię za pośrednictwem innych sond czy satelitów po pozyskaniu usunięte z nie-Fundacyjnych jednostek. Technologiczne i astronomiczne witryny, dzienniki i periodyki muszą być monitorowane pod kątem dyskusji o łaziku bądź powiadomień o nietypowych fotografiach (zobacz Dokument 206-AA12 dla kompletnej listy). Osoby, które staną się świadome istnienia SCP-206 mają otrzymać środki amnezyjne.

AKTUALIZACJA - 30.11.20██: Jako że obserwacja orbitalna SCP-206 okazała się możliwa, agenci wewnątrz organizacji obrazowania satelitarnego i powietrznego skierowani są do obserwacji instancji SCP-206 i usunięcia nieodpowiednich obrazów. Sugeruje się użycie historii przykrywkowej "korupcja obrazu".

Opis SCP-206 łazik eksploracji Marsa (Oznaczenie - Invictus) wysłany dnia 12.08.20██ jako część wspólnych wysiłków Instytutu Badań Kosmicznych Rosji i Europejskiej Agencji Kosmicznej. (Dokładne specyfikacje obiektu wymienione są w Dokumencie 206-AA1.) Pomimo pomyślnego wystrzelenia na pokładzie rakiety Soyuz-FG dane telemetryczne zostały utracone dnia 16.01.20██, około w połowie drogi do Marsa. Próby ponownego nawiązania komunikacji nie powiodły się, a dnia 10/02/20██ statek został uznany za utracony.

Dnia 08.06.20██ (dzień po planowanym przybyciu Invictus'a na powierzchnię Marsa) nawiązane zostało połączenie na przydzielonej łazikowi częstotliwości z kontrolą lotów ESA. Przed terminacją u źródła przesłanych zostało 38 zdjęć, zdających się przedstawiać obraz oczekiwanej strefy lądowania w Kraterze Victoria. Trzy dni później została otrzymana kolejna partia zdjęć, tym razem 11, które przedstawiały drastycznie inną lokalizację (później zidentyfikowaną jako Cydonia Mensae, około 2500km na południe).

Fundacja została poinformowana o incydentach przez operatorów wewnątrz ESA zaraz po ich wystąpieniu i ruszono do przeprowadzenia śledztwa. Procedury przechowawcze zostały ustanowione dnia 21.06.20██, kiedy kontrola ESA otrzymała partię 5 zdjęć pokazujących panoramiczne obrazy powierzchni Marsa zrobione najwyraźniej z jego satelity, Deimosa. Nieznane jest obecnie, jak łazik (który, według konstrukcji, powinien osiągać maksymalną prędkość 90m na godzinę na płaskiej powierzchni) podróżował między tymi miejscami.

SCP-206 kontaktuje się z Ziemią sporadycznie, używając do tego celu oryginalnego kanału, [USUNIĘTO]. Po nawiązaniu łączności przesyła on zdjęcia w różnych rozmiarach. Odebrane obrazy nie zawsze odpowiadają sprzętowi oryginalnie zainstalowanemu na Invictus'ie, chociaż sygnatura i pakiety inicjacji sesji zgadzają się z zaprogramowanymi.

Stacje monitorowania otrzymały łącznie ████ zdjęć. Znaczna ilość tych zdjęć (około 38%) zdaje się być zrobiona na Ziemi bądź światach podobnych do niej (różniących się w niektórych detalach). Pozostałe zdjęcia zdają się być zrobione na, lub w, regionie ciał niebieskich, z czego jedynie mały procent z nich jest obecnie zidentyfikowany. Okresy między transmisjami znacznie się różnią; do dnia dzisiejszego najkrótszy zarejestrowany wynosił 26 godzin, najdłuższy 511 godzin.

Pomimo wizualnego potwierdzenia istnienia czegoś przypominającego łazik (zobacz Dodatek 206-1), na pozyskanych zdjęciach nie znaleziono jego śladu, nawet gdy obraz zawiera odbijającą powierzchnię. Dodatkowo znaczna ilość fotografii przedstawia miejsca niezmiernie trudne, jeśli nie niemożliwe, do osiągnięcia przez łazik o rozmiarze i kształcie jak Invictus.

Dodatek 206-01: W momencie ustanawiania procedur przechowawczych nieznane było, czy transmisje pochodzą z samego łazika, czy też nieznanej istoty która po prostu dokooptowała częstotliwość i podawała się za łazik.

Jednakże dnia 13.08.20██ SCP-206 przesłał fotografię przedstawiającą, jak zidentyfikowano, część reflektora Transksiężycowej Transmisji Laserowej. Pobliskie zasoby orbitalne zostały skierowane na zbadanie odpowiednich regionów, ukazując ślady bardzo przypominające te, które mógłby zostawić łazik z rozmiarem i kształtem Invictus'a. Dnia 30.11.20██ Japoński orbiter księżycowy SELENE nagrał pojazd podczas sesji kalibracji aparatu nad kraterem Kopernik. Cztery godziny później SCP-206 przesłał nowe zdjęcie, pokazujące widok z tego samego regionu. Od tamtej pory SCP-206 został nagrany przez kilka satelitów w różnych miejscach - zobacz Log Namierzeń SCP-206.

Dodatek 206-02: Chociaż SCP-206 zwykle używa [USUNIĘTO], to przy co najmniej 5 okazjach obrazy zostały przesłane na (bądź przy pomocy) cywilnych bądź militarnych aktywów kosmicznych. Nie odnaleziono połączenia pomiędzy seriami zdjęć. Zobacz Log Incydentu SCP-206 dla dalszych szczegółów.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported