SCP-2070
ocena: +1+x

Identyfikator podmiotu: SCP-2070

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: Z racji na ich pozorną wszechobecność, przechowywanie SCP-2070-1 oraz -2 jest głównie nastawione na tłumienie wiedzy. Kampanie dezinformacyjne mające na celu zdyskredytować i/lub całkowicie pogrążyć każdego, kto zgłosi odkrycie SCP-2070-1 i -2 muszą być prowadzone przez cały czas. Kampanie te składają się z dwóch elementów:

  • Nawał w różnym stopniu prawdopodobnych, lecz fałszywych treści;
  • Rozbudowana debata dotycząca tych treści, która ma na celu zdemaskowanie osób składających te roszczenia jako oszustów.

Mobilna Formacja Operacyjna Eta-121 („Navel Gazers") jest odpowiedzialna za zbieranie, a następnie sabotowanie wszystkich istotnych danych kosmologicznych w miarę ich pozyskiwania. Członkowie MFO Eta-121 mają za zadanie relacjonować swoje odkrycia do zakonspirowanych agentów Fundacji, którzy przyjęli przodujące role we współczesnej kosmologii teoretycznej i obserwacyjnej. Agenci ci są odpowiedzialni za formułowanie oraz popieranie standardowych wyjaśnień z historii przykrywkowej. Astronomom, którzy uporczywie relacjonują o odkryciach, które są niezgodne ze wspomnianymi wyjaśnieniami, należy podać środki amnezyjne klasy B i zmodyfikować ich badania tak, by były zgodne z przyjętymi założeniami.

Opis: SCP-2070 jest zbiorczym oznaczeniem dla kilku anomalii powiązanych ze współczesną kosmologią obserwacyjną.

SCP-2070-1 to obserwowana tendencja rozmieszczenia galaktyk we wszechświecie do wydłużania się i kierowania w stronę pozycji naszej Ziemi. Tendencja ta przejawia się jako linie galaktyk przypominające strzałki. Instancje SCP-2070-1 znane są w społeczności astronomów jako „Palce Boga". Publiczna dyskusja na temat SCP-2070-1 ma na celu wytłumaczenie ich jako wpływu prędkości galaktyk na przesunięcia ku czerwieni w skalach kosmologicznych.1

SCP-2070-2 to obserwowalne formowanie się galaktyk w spójne, rozpoznawalne piktogramy oraz symbole. Przykładowe instancje SCP-2070-2 to:

  • Rysunek z kresek przedstawiający człowieka
  • Miniaturowe przedstawienie słońca i jego ośmiu planet, jak również kilku większych obiektów w pasie Kuipera oraz dwóch jeszcze niezaobserwowanych ciał niebieskich
  • W trzech przypadkach znaki są zgodne z napisami na kościach wróżebnych z czasów dynastii Shang. Przybliżone tłumaczenie tych wiadomości to: „JESTEŚMY KRÓLAMI”, „JESTEŚMY WYJĄTKOWI”, „MY JESTEŚMY W CENTRUM”

Mimo że instancje SCP-2070-2 nigdy nie są idealnie uformowane, są one zgodne z ich zidentyfikowanymi kształtami w granicach niepewności obserwacyjnych. W każdej głównej gromadzie galaktyk zarejestrowano przynajmniej jedną instancję SCP-2070-2. Podejrzewane są również instancje w mniejszych formacjach galaktyk, lecz wymagane jest pozyskanie większej ilości informacji. Dyskusja publiczna na temat instancji SCP-2070-2 ma na celu odrzucenie ich jako przypadkowe formacje wśród bezsensownego szumu i tylko instancje, które można uznać za takowe, mają zostać upublicznione.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported