SCP-211
ocena: +1+x
houseofpages.jpg
"Biały" hol SCP-211, sąsiadujący z pomieszczeniem wyglądającym, jakby mogło kiedyś być kuchnią.

Identyfikator podmiotu: SCP-211

Klasa podmiotu: Bezpieczny

Specjalne Czynności Przechowawcze: Ze względu na podmiejski charakter SCP-211, jego sąsiedztwo zostało przesiedlone poprzez celowe wprowadzenie przemysłów zanieczyszczających i ponowny podział na okręgi wyborcze, co wzmogło nurt "NWMO" ("Nie W Moim Ogródku"). Dodatkowo tereny otaczające SCP-211 są aktualnie pod zarządem Fundacji, a w budynkach stacjonuje zbrojna straż. Nieuprawniony personel wkraczający na teren ma zostać zastrzelony bez rozkazu.

Seria ładunków kumulacyjnych została ustawiona wewnątrz SCP-211 i musi być sprawdzana co ██ dni, aby zapobiec degradacji. Jeśli SCP-211 stanie się nadmiernie wrogi lub zostanie zlecona neutralizacja z innych przyczyn, należy dokonać terminacji poprzez jednoczesne uruchomienie.

Aby uniknąć przypadkowej aktywacji mechanizmu obronnego SCP-211, ekstrakcja SCP-211-1 powinna zachodzić w tempie nie szybszym niż █ stron na godzinę.

Opis: SCP-211 to dwupiętrowy budynek, zlokalizowany w opuszczonej dzielnicy ███████, IA. Zapiski z archiwum ███████ wyraźnie sugerują, że ten budynek był początkowo domem klasy średniej, należącym do G██████ S███████████ (zmarł/a z przyczyn naturalnych). Od tego czasu z budynku zniłko wszelkie wyposażenie poza standardowymi instalacjami świetlnymi oraz ogrzewaniem (widocznym powyżej). Warto zauważyć, że włączniki tych świateł nie zostały odkryte, przez co są one bezużyteczne. Ponadto topografia budynku została niemal w całości pokryta około ███ ███ kartkami papieru, określanymi zbiorczo jako SCP-211-1.

Biorąc powyższe pod uwagę, SCP-211 jest w wyjątkowo złym stanie. Liczne pokłady pleśni i zanieczyszczeń grożą zawaleniem dużej części piętra po próbie zdemolowania dnia 4 maja (patrz Dokument 211-01), która zostawiła dużą dziurę w południowej ścianie budynku.

Pozyskane kartki SCP-211-1 mają róznorodne aspekty oraz pochodzenie: puste, z rozmaitymi obrazkami, wyrwane z książek (najczęściej nowel lub encyklopedii), wydrugi z internetu, etc. Papier może być dowolnego koloru; w istocie ukazany wyżej korytarz jest jedynym, w którym wszystkie kartki są wydrukowane na białym papierze. Całe stosy kartek zostały odkryte w piwnicy budynku, których poszczególne strony nie mają między sobą niemalże żadnego związku. Ich jedyną wspólną cechą jest to, że krawędzie wszystkich poszczególnych kartek są nadzwyczajnie ostre, oraz w przypadku usunięcia części SCP-211-1, więcej kartek (niewiadomego pochodzenia) pojawi się, aby je zastąpić. Badania trwają, jednak jak na razie poszczególne składniki SCP-211-1 wydają się nie mieć żadnej funkcji poza [ZMIENIONO: patrz Dodatek 211-01] oraz obroną.

Dokument 211-01:

Status SCP dla SCP-211 został ustaniowiony po tym, jak budynek został uznany za opuszczony i zaplanowano jego wyburzenie na dzień 4 Maja, 2███, kiedy to budynek "zaatakował" zespół (przypadek nazwano Incydentem Zero). Poniżej znajduje się wywiad z E████ R████████, jednym z czterech ocalałych, przeprowadzony przez Dr Spinozę.

<Początek Dziennika>
Dr Spinoza: Przedstaw się i powiedz, czym się zajmujesz.

Przesłuchiwany: E████ R████████, pracuję w ███████ Construction. No, kiedyś pracowałem. Nie mogę dalej pracować na jednej kalekiej nodze, nie?

Dr Spinoza: Wyrazy współczucia. Opowiedz proszę o wydarzeniach związanych z próbą rozbiórki [ZMIENIONO].

R████████: No, to my - ███████ Construction, w sensie - zlecono nam zniszczenie tego czegoś, to zaczęliśmy szukać najlepszego sposobu, jak się za to zabrać. W sumie wykluczyliśmy podkopy z jakiegoś tam powodu. Coś związanego [ZMIENIONO]. Głównie poszło o to, że zarząd zdecydował się rozpłaszczyć to kilkoma buldożerami.

Dr Spinoza: Czy budynek podejmował jakieś akcje zanim zaczęliście demolować?

R████████: No, w sumie to nie. W końcu właziliśmy tam, robić testy i inne. Znaleźliśmy grzyba, żartowaliśmy z tego papieru wszędzie. Jedyne co w sumie się stało zanim zaczęliśmy… no, jak siedzieliśmy w piwnicy, my i ktoś tam jeszcze, nie pamiętam kto, zaczął zrywać kartki ze ściany, żeby zobaczyć ile tego grzyba tam jest. Wielka kupa rzeczy nagle na niego spada z sufitu, znikąd, centralnie mu na łeb i skończył z niezłymi zacięciami od papieru. Ale co nas zdziwiło najbardziej? Jego sprzęt też był cały pocięty w cholerę. W sensie, hełm, ciuchy, okulary, wszystko. Całe pocięte, miał wielką rysę na okularach. W sumie, to miał cholernego farta, że miał te okulary na sobie.
Dr Spinoza: A później?

R████████: No, w sumie nie podobało nam się bycie w wielkim domu z noży, wiesz, więc sobie poszliśmy. Poza tym, w sumie, no wiesz, nic się nie działo specjalnie.

Dr Spinoza: A 4 maja?

R████████: No, mieliśmy wszystko ustawione, zaczęliśmy wjeżdżać parą buldożerów w ścianę, a tu nagle wszystkie kartki ze ściany - tej na zewnątrz, co nie - no, to one wszystkie nagle spadły same. W sumie, muszę powiedzieć, że tego dnia nie wiało nawet wcale, więc myśleliśmy, że budynek się sam rozpada czy coś, to chcieliśmy mu pomóc, a tu nagle robi się straszny hałas - taki, że nawet buldożery zagłuszył! - i cały ten papier się podniósł w powietrze i zaczął niszczyć wszystko co popadnie!

[KONIEC WYWIADU ZMIENIONY]

<Koniec Dziennika>

Dokument 211-02:

W następstwie Incydentu Zero podjęto testy, aby ustalić responsywność SCP-211. Personelowi klasy D wydano kamerę i nakazano wchodzić w rozmaite destruktywne interakcje z SCP-211.

Dziennik Wideo 1
Przedmiot: D-19905 otrzymał rozkaz zbliżenia się i obejrzenia SCP-211.
Rezultat: Brak reakcji. D-19905 wszedł w interakcję nie stanowiącą zagrożenia. Sporządzono mapę parteru na podstawie nagrania.

Dziennik Wideo 2
Przedmiot: D-19905 kazano pobrać SCP-211-1.
Rezultat: Brak reakcji. Strona wydaje się [ZMIENIONO].

Dziennik Wideo 3
Przedmiot: D-19905 kazano podejść i pozyskać stertę SCP-211-1 w pobliżu wejścia do SCP-211.
Rezultat: Przed wykonaniem zadania D-19905 waha się i ogląda plakat zawieszony na pobliskiej ścianie. Zapytany wspomina, że jest to obraz, który namalował podczas osadzenia w [ZMIENIONO], po czym bez przeszkód go zabiera.

Kiedy D-19905 osiąga cel, sterta SCP-211-1 przewraca się prosto na niego. D-19905 wykopuje się z ranami na ramionach, nogach i twarzy, ale daje radę pobrać zbiór z SCP-211.
Dziennik Wideo 4

Przedmiot: D-19905 kazano wejść do SCP-211 i obejrzeć piętro.
Rezultat: D-19905 wchodzi na piętro przez dziurę po Incydencie Zero bez przeszkód. Po wejściu na zakażony teren, D-19905 staje na osłabionej części podłogi, która się zapada. D-19905 wychodzi z budynku ze złamaną nogą, [ZMIENIONO].
Cóż, przynajmniej wiemy, że w razie czego możemy to zniszczyć, jeśli będzie trzeba. -Dr Spinoza
Dziennik Wideo 5
Przedmiot: D- 21938 wydano paczkę zapałek i polecono podpalić kartkę SCP-211-1 wewnątrz SCP-211.
Rezultat: [USUNIĘTO]. Pozostałości usunięto z drzwi, ale główne wejście do SCP-211 zostało zablokowane, zostawiając dziurę po Incydencie Zero jako jedyne wejście.
Nie próbujmy tego ponownie, dobrze? W sensie, ergh. -Dr Spinoza

Dodatek 211-01
Odkąd zaczęto zbieranie SCP-211-1, kilka konkretnych książek udało się zidentyfikować jako ich źródło. Poniżej znajdują się przykłady:

  • Kopia Mein Kampf autorstwa Hitlera z 19██ roku, znaleziona w Bibliotece Publicznej ████████.
  • Księga Struktur Danych w Java, wydrukowana w 19██, odkryta w antykwariacie niedaleko Ośrodka 17.
  • [ZMIENIONO], znajdujące się obecnie w Bibliotece Kongresu Stanów Zjednoczonych.
  • Trzy wydruki japońskich audycji, zdeszyfrowanych podczas Projektu Krypotanalizy MAGIC w czasie II wojny światowej.
  • Rysunek z Dokumentu-211-02.
  • etc.

Nie znaleziono jeszcze żadnych dokumentów dot. Fundacji; mimo to, poziom zabezpieczeń został podniesiony jako średnie zagrożenie tajności informacji.

Dodatek-211-02:
Ostatnie niewyjaśnione wydarzenia dotyczące SCP-211 zainicjowały nowe badania. Dnia 28 marca ████, trzy pojedyncze kartki SCP-211-1 zostały znalezione przy "wejściu" SCP-211. Po oględzinach stwierdzono, że są to memoranda Protokołu Fundacji zaadresowane do Dr Spinozy, przesłuchującego poprzednio wspomnianego E████ R████████. Po przesłuchaniu Spinoza (który znajdował się w Ośrodku 17 w sprawie innego projektu) zauważa, że zawiadomienia zniknęły niedługo po tym, jak je otrzymał, dodając, że [USUNIĘTO].

Od tamtej daty nastąpiło █ innych naruszeń tajności danych, związanych z SCP-211-1, z których wiele dotyczy SCP-211 jako tematu. Aktualizacja statusu do Euclid w trakcie.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported