SCP-2148
ocena: +2+x

Identyfikator podmiotu: SCP-2148

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-2148 ma być przechowywany wewnątrz standardowej komory przechowawczej dla humanoidów w Hali ██ Ośrodka ██. SCP-2148-1 ma przez cały czas pozostać na swoim miejscu. W przypadku manifestacji anomalnych właściwości SCP-2148, podmiotowi mają zostać podane środki amnezyjne Klasy C.

Opis: SCP-2148 jest humanoidem płci męskiej pochodzenia indyjskiego. Słowa "Pan Paski, od Małych Panów® Doktora Wondertainment" są wytatuowane na jego prawym bicepsie. SCP-2148-1 jest białą opaską na oczy z wyszytymi słowami brzmiącymi: "Polecenia Doktora", która jest noszona przez podmiot od pozyskania. Posiada właściwość odporności na anomalny efekt SCP-2148.

Anomalne właściwości SCP-2148 nie manifestują się, dopóki nie jest on w stanie wizualnie zapisać w pamięci czegoś innego niż SCP-2148-1 lub siebie samego. Kiedy jest w stanie zarejestrować osobę albo obiekt w pamięci przez bodźce wzrokowe, wszystkie obecne fizyczne i wirtualne informacje dotyczące tej osoby lub obiektu są natychmiastowo zasłonięte przez czarne pasy. Żadne zmiany nie zachodzą na multimediach stworzonych po tym wydarzeniu, o ile ta osoba lub obiekt nie zostanie zaobserwowana po raz drugi. Środki amnezyjne Klasy C okazały się zdolne do odwrócenia tego procesu, jeżeli zostaną podane w przeciągu trzech godzin od narażenia na efekt.

SCP-2148 został odkryty niedaleko Ośrodka ██ przez Doktora ███████ i był pierwszą anomalią powiązaną z serią "Małych Panów" odkrytą przez Fundacje.

Wstęp: Ze względu na zmiany w oryginalnym zapisie, poniższy zapis został odtworzony na podstawie nagrania z 7 Marca 1995 roku.

<Początek Logu>

SCP-2148: Czy Pan Kłamstwo już tutaj jest?

Dr ███████: Słucham?

SCP-2148: Jestem tylko, uch, ciekawy. Wiesz, zastanawiam się czy mógłbym zobaczyć mojego brata ponownie. Coż, przenośnie, rozumiesz. Nigdy wcześniej go nie widziałem. Ale mówił, że będzie tutaj zaraz po mnie. A byłem tutaj już przez chwilę i dalej go nie widziałem. W przenośni.

Dr ███████: Nie, nie ma go jeszcze tutaj. Więc jest więcej Małych Panów?

SCP-2148: O tak. Łącznie ze mną jest ich dwudziestu. Numery nic nie znaczą, ale byłem pierwszym stworzonym Małym Panem przez Wondertainment. Pan Kłamstwo mi to powiedział. Następnie powiedział mi, że jesteśmy przedmiotami kolekcjonerskimi, co miało wystarczająco sensu.

Dr ███████: Czy widziałeś go często?

SCP-2148: Dosłownie? Widziałem każdego z nich tylko raz. No, oprócz Redda. Musiałem go widzieć dwa razy. Szczerze mówiąc, żałuję że nie mam pamięci fotograficznej.

Dr ███████: Powiedziałeś, że nie widziałeś Pana Kłamstwo?

SCP-2148: Nie. Em, tak, powiedziałem to. [Pauza] Nie widziałem go. Powiedział mi, że on ma być ostatni z jakiegoś powodu, chyba? Nigdy nie odkryłem czemu, ale to nie było moje miejsce, wiesz? Miałem podążać za nim i patrzeć na rzeczy.

Dr ███████: I gdzie wasza dwójka poszła? Co widziałeś?

SCP-2148: Och, wiesz, rzeczy. Miałem wiele wycieczek do rządowych budynków, a przynajmniej tak mówili wszyscy inni. Chyba nie mam prawa wiedzieć, co nie? Chociaż zawsze Pan Kłamstwo wskazywał mi drogę. Pan Kłamstwo miał wiele przyjaciół i zawsze wiedział dokładnie, co powiedzieć, aby doprowadzić nas tam, gdzie mieliśmy być. Chociaż nigdy go nie widziałem. Doktor dał mi tą notatkę, która mówiła, że nie powinienem jeszcze patrzeć na Kłamstwo, ale kiedy na nią spojrzałem to notatka miała na sobie te wszystkie czarne linie. Więc, to było dziwne.

Dr ███████: I nie masz pojęcia gdzie obecnie znajduję się Pan Kłamstwo?

SCP-2148: Nie! Chociaż powinien być za niedługo tutaj. Nie mogę się doczekać, by go zobaczyć.

<Koniec Logu>

Dodatek 1: W ciągu dwóch tygodni od wstępnego zabezpieczenia SCP-2148, zarówno SCP-905 i SCP-920 w nieznany sposób dotarli do Ośrodka ██. Odbyła się konferencja pomiędzy obecnym Dyrektorem Ośrodka i O5-4, by omówić powtarzające się przełamanie informacji. Dyrektor Ośrodka ███████ zażądał przechowywania wszystkich przyszłych odnalezionych anomalii z serii "Małych Panów" wewnątrz Hali ██, co zostało zatwierdzone przez O5-4. SCP-2148 został następnie przeniesiony bez problemów do swojej nowej przechowalni wewnątrz Hali ██.

Dodatek 2: Dnia 12.05.1995 została odkryta anomalia (wstępnie oznaczona jako SCP-2148-2) na nagraniu z kamer Ośrodka ██, zaczynająca się od wstępnego zabezpieczenia SCP-2148 i kończąca się po trzech tygodniach. SCP-2148-2 manifestował się jako czarny pasek na nagraniu z kamer zasłaniającym w przerywanych odstępach czasu Doktora ███████ oraz Dyrektora Ośrodka ███████.

Kiedy ci pracownicy zostali o to zapytani, oboje przytoczyli dwa odrębne i równie wyraźne wspomnienia w czasie aktywacji SCP-2148-2. Dr ███████ podał, że prowadził test z niepowiązną anomalią, a Dyrektor Ośrodka ███████ powołał się na załatwianie formalności oraz na komunikacje z O5-4. Oba podania zostały potwierdzone przez innych pracowników Ośrodka, łącznie z O5-4 oraz nagrania z monitoringu.

Manifestacja SCP-2148-2 skończyła się niedługo po wywiadzie pomiędzy SCP-2148 i Dr ███████. Dr ███████ opuścił Ośrodek ██ wkrótce po tym, opuszczając pole widzenia kamer bez problemu.

Kiedy zapytany o to, SCP-2148 podał, że nie ma żadnej wiedzy o tym jak ta anomalia mogła się ujawnić. Przeszukanie jego celi ujawniło jedną wcześniej nieuwzględnioną fotografię dotkniętą przez anomalne właściwości SCP-2148.

Dodatek 3: Choć początkowo uznawano, że podmiot nie posiada przy sobie dokumentu z serii Małych Panów, zapytany o to SCP-2148 rozwinął SCP-2148-1 by ujawnić wydrukowaną kopię dokumentu po stronie rewersu.

Łał! Właśnie znalazłeś swojego własnego Małego Pana, część limitowanej kolekcji od Dr. Wondertainment!

Znajdź ich wszystkich i zostań Panem Kolekcjonerem!!

01. Pan Kameleon
02. Pan Bez Głowy
03. Pan Śmiech
04. Pan Zapominalski
05. Pan Kształtny
06. Pan Mydło
07. Pan Głodny
08. Pan Mosiężny
09. Pan Gorący
10. Pani Słodziutka
11. Pan Życie i Pan Śmierć
12. Pan Ryba
13. Pan Księżyc
14. Pan Redd (niekontynuowany)
15. Pan Pieniądze
16. Pan Zagubiony
17. Pan Kłamstwo
18. Pan Szalony
19. Pan Straszny
20. Pan Paski ✔

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported