SCP-2203
ocena: +5+x
matchmaker.jpg

SCP-2203 podczas odzyskania

Identyfikator podmiotu: SCP-2203

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-2203 należy pomiędzy testami przechowywać w stanie wyłączonym, w standardowej szafie. SCP-2203 może być wykorzystywany wyłącznie w celach testowych. Wszelkie informacje pozyskane z SCP-2203 należy zarejestrować w dzienniku eksperymentów i nie należy się nimi kierować przed uzyskaniem zgody badacza prowadzącego. Wszelkie wnioski związane z polityką zatrudnieniową, urlopową czy transferową, które uzasadniane będą tylko poradami SCP-2203, zostaną oddalone. Od badaczy, przed braniem udziału w testach, oczekuje się znajomości przewodnika dotyczącego etyki związków między pracownikami Fundacji.

Testowanie kart stworzonych przez SCP-2203 przy użyciu SCP-2236 zostało zatwierdzone, za zgodą Rady Nadzorczej.

Opis: SCP-2203 to standardowe urządzenie rozrywkowe typu "tester miłości". Urządzenie mierzy 1,9 [m] wysokości i wykonane jest z kasztanu amerykańskiego (Castanea dentata), mosiądzu i szkła. Do przodu urządzenia przyłączony jest mosiężny uchwyt, a do góry — wysoka komora bezcieniowa. Przy uchwycie SCP-2203 znajduje się mosiężna płytka z następującym grawerunkiem:

Znajdź tę właściwą osobę! Przetestuj swoją miłość i znajdź tę wyjątkową osobę, z którą los związał cię na resztę twojego życia! Twoje kochanie czeka!

Z tyłu urządzenia znajduje się niewielka płytka, na której jako producenta oznaczono Wielką Kompanię Rozrywkologiczną.

Podobnie jak inne testery miłosne, po aktywacji urządzenia w komorze dochodzi do zapalenia kolejnych lamp i przy każdej odtworzone zostają dźwięki brzęczącej melodii. Na podstawie zmierzonej przewodności skóry osoby dotykającej uchwytu komora bezcieniowa wskazuje rzekomą „ocenę” romantycznej atrakcyjności tejże osoby. Możliwe są następujące oceny: „Spróbuj ponownie”, „Lepkość”, „Nieszkodliwość”, „Łagodność”, „Niegrzeczność, ale uprzejmość”, „Dzikość”, „Płomienność”, „Namiętność”, „Ciacho” i „Nieokiełznanie”.

W przeciwieństwie do innych testerów miłosnych, SCP-2203 wydaje także wizytówkę, na której zapisana jest godność i adres pewnej osoby wraz z krótką poradą, jak rozpocząć znajomość z tą osobą. Udowodniono, że dotychczas wszystkie osoby opisane na ww. wizytówkach istnieją. Badanie wewnętrznych mechanizmów SCP-2203 nie zdołało ustalić źródła informacji o godnościach ani adresach wspomnianych osób — nie zidentyfikowano też sposobu ich wybierania.

Testerzy, którzy nawiążą znajomość z osobą opisaną na wizytówce, stwierdzą, że ich związek przebiega niezwykle łatwo, jak gdyby rozumieli wewnętrzne potrzeby osoby wskazanej przez urządzenie. Przesłuchania tej osoby wskazują wzajemny charakter związku emocjonalnego z testerem. Podczas przesłuchań ustalono, że związki seksualne, romantyczne i inne intymne okazują się długotrwałe, przy czym nierzadko skutkują związkiem małżeńskim i pełnymi oczekiwaniami szczęśliwego życia. Zarówno tester, jak i osoba opisana na wizytówce w razie rozwoju związku wydzielają niższe poziomy kortyzolu, a wyższe — oksytocyny i wazopresyny.

Testy wykazały, że więź nie jest anomalna i możliwe jest jej zakłócenie. Taktyki dotyczące nawiązania kontaktu, które sugerują brak bezpieczeństwa po stronie osoby opisanej na wizytówce, mogą zniechęcić tę osobę do rozwoju relacji z testerem. Ataki i akty zdrady po nawiązaniu więzi mogą ją zerwać. Anomalna natura SCP-2203 polega na zdolności obiektu do wskazania osoby, która pozytywnie zareaguje na osobowość testera. Obiekt nie przekazuje nikomu dodatkowych umiejętności, które mogłyby służyć wzmocnieniu związku.

Log pozyskania: SCP-2203 pozyskano 14 lutego 1973 roku, z ███████████ █████ w San Francisco, w Kalifornii. Policja została wysłana w celu aresztowania dwóch osób uczestniczących w bójce przed obiektem, który znajduje się w kącie pokoju z podobnymi urządzeniami. Agent Fundacji, który był zakonspirowany w jednostce policji, usłyszał stwierdzenie jednej z aresztowanych osób, jakoby dziewczyna jednego mężczyzny miała być prawdziwą drugą połówką drugiego, co wskazał obiekt. Agent wszedł w interakcję z SCP-2203 i otrzymał wizytówkę opisującą godność oraz adres byłej dziewczyny zamieszkałej w St. Louis, w Missouri. Agent zgłosił odkrycie Fundacji i złożył wniosek o udzielenie urlopu.

Dodatek 2203-A: Log eksperymentów

Wstępne testy bezpieczeństwa z użyciem klasy D nie wykazały żadnego anomalnego ryzyka w związku z SCP-2203. (Szczegóły w logu bezpieczeństwa 2203-1). Dr Andrew Califano, badacz prowadzący, zarekomendował rozpoczęcie testów z użyciem dobrze uspołecznionych testerów z upoważnieniem do poziomu 3. Zatwierdzono.

Eksperyment 2203-A-1
Data: 17 lutego 1973 r.
Tester: Dr Andrew Califano
Nota: Dr Califano jest w związku małżeńskim z Sylvią Califano i ma z nią dwoje dzieci, Michaela oraz Jocelyn. Stwierdza, że żyje w szczęśliwym domu.
Ocena: Łagodność
Wizytówka:


~
Sylvia Califano
███ Monte Vista, ██████, ██
Jednakże ty już to wiesz.
~Rezultat: Na następny test zaproszono Sylvię Califano.

Eksperyment 2203-A-2
Data: 18 lutego 1973 r.
Tester: Sylvia Califano
Nota: Żona dr. Andrew Califano
Ocena: Niegrzeczność, ale uprzejmość
Wizytówka:


~
Andrew Califano
███ Monte Vista, ██████, ██
Jesteście razem tacy rozkoszni.
~Rezultat: Test potwierdził, że możliwe jest perfekcyjne dopasowanie pod względem wzajemności.

Eksperyment 2203-A-14
Data: 9 sierpnia 1984 r.
Tester: Agent Ron Towson
Nota: Tester nie pozostaje w żadnym związku.
Ocena: Nieokiełznanie
Wizytówka:


~
Olivia Scarborough
██ ████████ ████, Leeds
Cierpliwości, przyjacielu.
~Rezultat: Zgłoszono niestawienie się na służbę Agenta Towsona, który zaginął 15 grudnia 1984 r. Testera nie odnaleziono ani nie zaaplikowano mu preparatu amnezyjnego przed wypowiedzeniem umowy o pracę. Wyśledzenie agenta Towsona traktowano jako wysoki priorytet, jako że pracownik ten był wyszkolony w zakresie Fundacyjnych taktyk i infiltracji. 25 grudnia 1984 r. policja w Leeds otrzymała doniesienie o zakłóceniu porządku domowego i włamaniu do domu pani Scarborough, w czego następstwie przeprowadzono aresztowania. Z uwagi na sytuację polityczną między Wielką Brytanią a Fundacją w tamtym czasie nigdy nie opublikowano godności aresztantów.

Zaktualizowano procedury przechowawcze, zawierając w nich zakaz wykorzystywania SCP-2203 w polityce zatrudnieniowej, transferowej i urlopowej.

Eksperyment 2203-A-26
Data: 24 października 1986 r.
Tester: Cathy Milnor, badacz
Nota: Tester nie pozostaje w żadnym związku.
Ocena: Dzikość
Wizytówka:


~
Oscar Hamilton
████ ██████████ ██████, Denver
Byłby idealnym dżentelmenem.
~Rezultat: Pan Hamilton został wybrany trzykrotnie trzem różnym testerom, których łączyła płeć żeńska, heteroseksualizm, wiek 25-30 lat, podobny wzrost i budowa, wysoki wynik na teście otwartości i introwersji osobowościowej oraz ocena: „Dzikość”.

Nie powiązano pana Hamiltona z Fundacją. O5 zatwierdzili wniosek o zgodę na poddanie mężczyzny testom. Po wstępnym przesłuchaniu ustalono, że pan Hamilton jest zaręczony i odmawia udziału w teście z użyciem SCP-2203. Mężczyzna stwierdził, że kocha swoją narzeczoną i woli słuchać swojego serca niż maszyny.

Pan Hamilton dobrowolnie przyjął preparat amnezyjny klasy B, nie wziąwszy udziału w testach, po czym został zwolniony.

Eksperyment 2203-A-45
Data: 11 maja 1997 r.
Tester: Dr Misaki Ohta
Nota: Tester nie pozostaje w żadnym związku. Uważa się za osobę aseksualną i aromantyczną.
Ocena: Nieszkodliwość
Wizytówka:


~
Karen Schmidt
███ ██████, pokój 459, miasto Nowy Jork
Spokojnie. Przemówi do ciebie jej sztuka.
~Rezultat: Następujący kontakt z panią Schmidt jak dotąd okazał się pozytywny. Dr Ohta znacznie wspiera dzieła pani Schmidt i uważa ją za swoją najlepszą przyjaciółkę.

Orientacja seksualna i romantyczna testera pozostały zachowane w każdym przypadku. Jak dotąd obiekt wskazał osoby kompatybilne z testerami.

Eksperyment 2203-A-67
Data: 18 kwietnia 2003 r.
Tester: D-72234
Nota: Tester nie pozostaje w żadnym związku. W historii testera odnotowano domowe akty przemocy. Wniesiono o przeprowadzenie testu z użyciem SCP-2203.
Ocena: Nieokiełznanie
Wizytówka:


~

Należało zaczekać.

~O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported