SCP-222
ocena: 0+x

Identyfikator Podmiotu: SCP-222

Klasa Podmiotu: Euclid

TEN DOKUMENT NIE JEST PRZEZNACZONY DLA PRACOWNIKÓW PONIŻEJ POZIOMU 3-ego

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-222 nie wymaga Specjalnego Przechowania. Nie może być również przeniesiony. Ośrodek jest pilnowany rotacyjnie przez mieszankę pracowników Fundacji oraz żołnierzy Stanów Zjednoczonych, Włoch i NATO (którzy nie zdają sobie sprawy z jego znaczenia). Pracownicy Fundacji podróżują do i z Ośrodka bardzo często, a ich prawdziwa liczba jest starannie ukrywana przed żołnierzami (oraz pracownikami poniżej 3-ego poziomu dostępu).

Opis: SCP-222 to oznaczenie obszaru tunelów w Dolomitach, w pobliżu Aviano we Włoszech. Znajduje się on blisko kościoła św. Grzegorza oraz Bazy Sił Powietrznych w Aviano. Tunele są wypełnione rzeźbionymi, kamiennymi trumnami, z których jedna ma szczególne właściwości, związane z częścią tuneli. Rzeźby w tunelach wyglądają na bardzo stare i dość dobrze wykonane.

Historia

Po 1948 agenci Stanów Zjednoczonych biorący udział w Operacji Gladio zaczęli dostawać wiadomości o nietypowych wydarzeniach w okolicy. W 1954 Baza Sił Powietrznych w Aviano została przekazana NATO.

22 lutego 1955 agenci Fundacji znaleźli system tuneli wyrytych w górach. Miały one formę katakumb (tuneli używanych do chowania zmarłych); badania archeologiczne przyniosły sprzeczne rezultaty. (Patrz #SCP-222-7 do -9) Tunele były wykorzystywane jako kryjówka przez kult terrorystyczny. Wszyscy jego członkowie zostali zabici lub schwytani. (Szczegóły operacji znajdują się w #SCP-222-1 do -5) Kult wydawał się mniej stabilny umysłowo niż większość podobnych organizacji, ale poza tym niczym się nie wyróżniał. Mimo to informacje zdobyte podczas akcji wywołały dalsze śledztwo.

Kiedy natura i działanie miejsca zostały ustalone, stało się ono jedną z najczęściej używanych i odwiedzanych podmiotów pod opieką Fundacji.

Działanie

Jak zapisano wyżej jeden (i tylko jeden) sarkofag w tunelach ma nietypowe właściwości. (Patrz #SCP-222-6, gdzie znajduje się podsumowanie wszystkich testów oraz sprecyzowanie poniższych informacji.) Jeśli żywego człowieka umieści się w sarkofagu i zamknie go, dojdzie do sekwencji wydarzeń opisanej dalej.

 • W przeciągu 15 minut zamknięty zasypia.
  • Zamknięty zasypia bez względu na okoliczności; w tym również podczas ataku klaustrofobii, albo pod wpływem ilości kofeiny lub amfetaminy bliskiej dawce śmiertelnej.
 • Zamknięty śpi przez 1-2 godzin.
  • Otwarcie w tym czasie sarkofagu prowadzi zwykle do śmierci zamkniętego, bez dalszych efektów.
 • Zamknięty budzi się, dobrze wyspany.
  • Zamknięty nie zaśnie ponownie, jeśli sarkofag nie zostanie otwarty. Badania nad deprywacją senną zostały zaproponowane, ale dotychczas nie wdrożone.
 • W przeciągu 24 godzin znajdzie się w tunelach osoba będąca kopią, bądź klonem, zamkniętego.
  • Próby znalezienia źródła klonów nie zakończyły sie dotąd sukcesem. Klon zawsze trafia w końcu na sarkofag, choć wydaje się błądzić bez celu.

Klony wytworzone przez sarkofag wydają się fizycznie identyczne z oryginałami, choć mają na sobie podarte łachmany nieznanego pochodzenia. Przedmioty nie są duplikowane, proces klonowania jest odradzany osobom z wypełnieniami zębów oraz rozrusznikami serca. Klony wydają się mieć taką samą żywotność i problemy zdrowotne co oryginały.

Najbardziej nietypową właściwością klonów jest ich umysł. Wydają się one cierpieć na całkowitą amnezję wsteczną. Znajomość języków pozostaje bez zmian, podobnie z większością umiejętności fizycznych. Choć klony nie pamiętają osób i zdarzeń, wydają się zachowywać przekonania moralne i lojalności, przez co mogą być szybko indoktrynowane i wprowadzone do grona pracowników Fundacji. Procedury bezpieczeństwa wymagają nauki, ale umiejętności walki i obsługi broni są zachowane. Niektóre klony wykazują również zachowanie zdolności informatycznych i prowadzenia przesłuchań.

Wielu pracowników Fundacji zostało sklonowanych z użyciem SCP-222, przynosząc jej lojalną siłę roboczą. Jest to jeden z najbardziej przydatnych podmiotów.

Dodatek: Dokument #SCP-222-12 Problemy z indoktrynacją

Klon porucznika █████ ████████ został przeniesiony do symulowanego ośrodka indoktrynacji KGB, gdzie poddano go praniu mózgu w celu zmiany w "szpiega KGB". Jako że pochodził z ZSRR uznano to za dobry test podejścia klona. Klon ostatecznie zbuntował się przeciwko praniu mózgu i wolał zginąć niż się mu poddać. Wtedy "ćwiczenie treningowe" zakończono i powitano go jako lojalnego pracownika Fundacji.

Jednakże klon ██████ █. ██████ zbuntował się po otrzymaniu standardowej indoktrynacji i ogłosił lojalność wobec afgańskiej grupy terrorystycznej. Został poddany terminacji, a przesłuchanie oryginalnego ██████ █. ██████ wykazało poprawne skopiowanie przekonań.

Dodatek: Dokument #SCP-222-13 Wniosek o analizę psychiatryczną i socjologiczną klonów.

Generał ████████ utrzymuje, że sklonowani pracownicy wykazują zachowania i nawyki, których nie da się wyjaśnić amnezją. Powołuje się na statystycznie wyższą częstotliwość chorób psychicznych, w tym tendencji do morderstwa, wśród klonów, w porównaniu do "oryginalnych" pracowników.

Dodatek: Dokument #SCP-222-14 Klony "drugiej generacji"

Klony też mogą być klonowane, choć według dokumentacji dokonano tego tylko dwa razy. Klony "drugiej generacji" miały znaczne zmiany umysłowe: oba opierały się indoktrynacji, a psychiatrzy Fundacji zdiagnozowali u nich antyspołeczne zaburzenie osobowości. Jednakże inteligencja i zdolności umysłowe zostały zbadane i okazały się wyższe niż u oryginalnych klonów (a nawet oryginałów). Należy przeprowadzić więcej badań.

Dodatek: Dokument #SCP-222-15 "Klonedex"

███ ███████ wniósł o próbę skatalogowania wszystkich klonów zatrudnionych w Fundacji i weryfikację ich umiejscowienia, ze względu na częste raporty stwierdzające, że Fundacja ma więcej pracowników niż wynika z dokumentów.

Dodatek: Dokument #SCP-222-17 Rozkaz Potwierdzania Klonowania

Z rozkazu O5-2 wszystkie działania związane z klonowaniem mają być zapisane na zleceniu i potwierdzone przez niebędących klonami pracowników poziomu co najmniej 4-ego.

Dodatek: Dokument #SCP-222-21 Wizualna identyfikacja klonów

W konsekwencji prawie skutecznej próby przejęcia Ośrodka ██, gdzie [USUNIĘTO], wszystkie obecne i przyszłe klony mają mieć wykonany na czole oraz grzbietach obu dłoni tatuaż w kształcie prostej litery C. To powinno zniwelować prawdopodobieństwo, że klon będzie udawał swój oryginał w złych zamiarach.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported