SCP-224
ocena: +3+x

Identyfikator podmiotu: SCP-224

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Podmiot SCP-224 ma być przechowywany w dźwiękoszczelnej komorze z akustycznymi sieciami destruktywnej interferencji. Sieci muszą być zdalnie zmieniane raz w tygodniu, ze względu na nieregularny charakter efektów SCP-224; żaden personel klasy D nie może wejść do przechowalni. Dodatkowo komora SCP-224 powinna być wolna od wilgoci, by uniknąć szybkiego utleniania się.

W przypadku, gdy zegar zacznie dzwonić, cały personel musi ewakuować się z danego obszaru, a lokalizacja powinna być zabezpieczona zgodnie z procedurą Zeit 77.

Opis: SCP-224 jest drewnianym zegarem wahadłowym, z czarnym lakierem i złotym listkiem. Oznakowania i zdalna obserwacja datują go na koniec XIX wieku. Chociaż przeprowadzono wewnętrzne badania, gęstość i konstrukcja kół zębatych uniemożliwia interpretacje metody działania.

Wskazówki zegara nie poruszają się z żadną znaną regularnością, chociaż wydaje się, że jest ogólnie zgodna z ruchem wskazówek zegara. Dodatkowo dzwonienie występuje w nieregularnych odstępach czasu, od około jednej minuty, do kilku miesięcy. Aby jeszcze bardziej skomplikować sprawy, liczby na tarczy mają tendencję do poruszania się i przesuwania, chociaż ogółem zachowują porządek rosnący.

Każde bicie ma anomalną, akustyczną sygnaturę powodującą drastyczne, lokalne przyśpieszenie czasowe. Ludzie i rzeczy w zasięgu dźwięku zaczną się starzeć. Ilość czasu nie jest zgodna z ilością uderzeń, od zasadniczo nieistotnych wielkości, do kilku lat, chociaż ilość czasu podczas jednego zdarzenia jest zgodna dla wszystkich obiektów w obrębie działania efektu.

SCP-224 został początkowo znaleziony w Sklepie z Antykami ████ ████ i zakupiony przez Pana ████ ██████████ jako prezent dla jego żony. Po przyniesieniu do domu i uszkodzeniu zauważono anomalne właściwości, chociaż dalej nie działał. Obaj uważali obiekt za uszkodzony. Ich ciała zostały odkryte w ich zawalonym domu w znacznym wieku dwa dni później. Fundacyjny personel monitorujący ██████ zainteresował się i później odzyskał SCP-224. Agenci ███████ i █████ zostali niestety straceni po wystawieniu podczas transportu.

Wszelkie instancje SCP-224, które zachowały dowolny wzór numeryczny przez dłuższy czas powinny być zgłaszanie Dr. Simmons Dr. Lockiemu. Nieprzestrzeganie tego spowoduje zawieszeniem i możliwą degradacją.


Dodatek SCP-224, Skatalogowane incydenty:

Ze względu na powtarzające się błędy ze strony zespołów konserwujących, pracujących nad zabezpieczeniem SCP-224, Dr Simmons domagał się, by następujący raport został rozpowszechniony wśród zespołów pracujących na miejscu, by w pełni podkreślić znaczenie zabezpieczenia SCP-224. Po rozpowszechnieniu został on dodany do głównych akt sprawy w celach historycznych.

Dzisiaj miałem przyjemność poinformować Agenta ███████, że otrzyma wynagrodzenie emerytalne i będzie mógł opuścić czynną służbę do wieczora.

Agent ███████, który jest ojcem Alice ███████ i mężem Merilee ███████. Przechodził obok obiektu przechowawczego w piątek, 17 Marca, 198█. Zgłaszał się do biura swojego przełożonego, by dostarczyć ostateczny raport o SCP-███, który odegrał kluczową rolę w zdobyciu go. Ponieważ efekty SCP-224 są tak nieobliczalne, nie miał pojęcia, że obiekt się aktywował, dopóki sprzęt do zagłuszania nie zawiódł, prowadząc do zawalenia się ściany. W tym momencie Agent ███████, był narażony na siedem iteracji efektu SCP-224.

Po pierwszej widziano, jak zestarzał się do trzydziestki. Ci z was, którzy widzieli nagranie, zdają sobie sprawę, że to nie były drastyczne zmiany. Jednak po drugim wystawieniu, miał wtedy czterdzieści. Nastąpiło znaczące siwienie włosów. Przez trzecią iterację, zaczął łysieć, a szacujemy, że jego wiek sięgał wczesnej sześćdziesiątki. Przez czwartą jego skóra wyraźnie się zmarszczyła, a plamy wątrobowe pojawiły się w kilku miejscach.

Przez szóstą iterację, Agent ███████ upadł ze względu na zniszczone biodro, złamał kilka żeber i swoje lewe ramię. W tym czasie stracił panowanie nad jelitami i pęcherzem. Gdy siódma iteracja się zakończyła, przechowanie musiało zostać ręcznie przywrócone. W tym momencie szacuje się, że Agent ███████ ma ponad sto lat.

Dla przypomnienia, Agent ███████ zgłosił się na ochotnika do terminowania i badania efektów SCP-224, w przypadku emerytury miał technicznie prawo to powrotu do rodziny. Serdecznie dziękuje Dyrektorowi ██████ i Agentowi ███████, za umożliwienie nam zbadania efektów SCP-224. Mam nadzieję, że w przyszłości będziecie pamiętać, że niektóre SCP zabijają natychmiast, a niektóre nie. Niektóre pozostawiają długotrwałe skutki, które mają konsekwencje dla ludzi — i rodzin tych ludzi — którzy są nim poddani.

Dr Rasmussen był na drugim końcu korytarza od Agenta ███████. Jest teraz trzydziestopięcioletnim starcem w starszym ciele. Badacz Asystent Jessup, która była w ciąży, gdy została wystawiona podczas tego samego incydentu, zmarła, gdy jej dziecko przeforsowało się przez jej brzuch. Jej syn jest czterdziestoletnim staruszkiem z umysłem niemowlęcia. Nie rozpoznany przypadek raka pęcherza Dr. Quinna pochłonął jego cały brzuch w kilka chwil.

Proszę, miejcie te wypadki w pamięci, przed zepsuciem zastąpienia "perfekcyjnych" sieci akustycznych w komorze przechowawczej.

Dr J. Simmons, Kierownik Przechowywania SCP-224

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported