SCP-225
ocena: +2+x
silversphere.jpg

SCP-225-1 (lewo) i SCP-225-2 (prawo)

Identyfikator podmiotu: SCP-225

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-225-1 jest przechowywany w Ośrodku 65 w celu badania i przeprowadzania eksperymentów. Strażnicy nie są wymagani do pilnowania samego obiektu, gdyż wykradnięcie go jest niemożliwe, a obiekt jest na chwilę obecną nieszkodliwy. Aktualne testy są przeprowadzane w celu znalezienia sposobu na wyeliminowanie SCP-225-1, lub przynajmniej przeniesienie go z aktualnej pozycji w sposób kontrolowany.

SCP-225-2 jest aktualnie niemożliwy do przechowania i powinien być monitorowany tak ściśle, jak to możliwe, podczas gdy się przemieszcza, ze ciągłymi aktualizacjami na temat jego aktualnego położenia, prędkości, trajektorii, a także projekcji przewidywanej pozycji na następne 50 lat.

W momencie pisania tego raportu, SCP-225 nie stanowi poważnego zagrożenia. Jednak w momencie wykrycia kursu kolizyjnego z SCP-225-1, klasa SCP-225 natychmiast musi zostać zmieniona na "Keter", a następnie należy dołożyć wszelkich starań, aby zmienić położenie SCP-225-1 lub kurs SCP-225-2.

Dla tego celu należy udostępnić wszystkie środki i zasoby Fundacji, jeśli kolizja zostanie uznana za prawdopodobną. Należy przygotować plany ewakuacji planetarnej, oraz zrewidować procedury przechowawcze obiektów o klasie Keter, jeśli naruszenie ich przechowalni przez [USUNIĘTO] nie spowodują ich natychmiastowego zniszczenia.

Opis: SCP-225-1 oraz SCP-225-2 to szare, lśniące, metaliczne i kuliste obiekty nieznanego pochodzenia oraz o nieznanym składzie, o średnicy 0.681 metra każdy.

SCP-225-1 jest stabilny i wydaje się nie poruszać, jednak w praktyce porusza się po geosynchronicznej ścieżce ponad powierzchnią Ziemi z prędkością idealnie zsynchronizowaną z tempem obrotu planety, dzięki czemu zachowuje to samo umiejscowienie względem jej powierzchni.

Grawitacja, magnetyzm oraz wszystkie inne przetestowane siły nie mają żadnego zauważalnego wpływu na obiekt; zachowuje on pozycję w przybliżeniu 7,3 metrów nad powierzchnią ziemi. Żadna ilość siły zaaplikowana z dowolnej strony nie wpływa na jego pozycję; żadne przetestowane narzędzie ani broń również nie wywarły na obiekcie fizycznego wpływu.

SCP-225-2 porusza się wokół Słońca po orbicie niemalże identycznej z orbitą Ziemi. Nie orbituje wokół Ziemi; Ziemia obraca się pod nim, tworząc złudzenie poruszania się wokół Ziemi z prędkością od 1600 do 2000 km/h w zależności od jego aktualnego umiejscowienia względem powierzchni Ziemi. Technicznie nie obraca się również wokół Słońca; wydaje się poruszać o własnych siłach w nieznany sposób. Jego kurs nie może być dokładnie przewidziany.

Różnice między ścieżką SCP-225-2 a orbitą ziemska umieszczają planetę bliżej lub dalej od SCP-225-2 z zaskakującą stałością. Od momentu, kiedy został on zaobserwowany po raz pierwszy w ████, nie osiągnął relatywnej wysokości mniejszej niż 10 km, przeważnie trzymając się w granicach ██ km - ████ km, choć zdarzyło mu się osiągnąć wysokość [USUNIĘTO], co spowodowało utratę kontaktu
w ████ (kontakt został odzyskany w ████ po ██████ incydencie Zderzenia Lunarnego).

Podobnie jak w przypadku SCP-225-1, żadne narzędzia ani bronie, które weszły w kontakt z obiektem, nie mają na niego wpływu, choć przeprowadzanie na nim testów wymaga znacznie więcej środków, czasu, oraz jest bardziej skomplikowane ze względu na ciągłe zmiany jego położenia względem Ziemi.

Dodatek: Podsumowując: żaden wysiłek związany z poruszeniem lub uszkodzeniem SCP-225-1 nie przyniósł żadnych efektów, a żaden wysiłek związany z zatrzymaniem lub uszkodzeniem SCP-225-2 również nie przyniósł żadnych efektów. SCP-225-2 destrukcyjnie przemieszcza się przez wszystkie obiekty na swojej drodze bez przerwy i/lub spycha je z drogi, niezależnie od ich składu. Na SCP-225-1 nie działa żadna siła działająca na niego w jakimkolwiek kierunku.

Chociaż każdy obiekt z osobna nie jest jeszcze dużym powodem do obaw, w przypadku zderzenia dwóch obiektów pojawiają się katastrofalne konsekwencje. Projekcje oparte na szacunkowej ilości materiału zawartej pomiędzy dwoma obiektami (0,33 metra sześciennego, ok. 2600 kg) pokazuje, że gdyby obiekty unicestwiły się nawzajem, wyzwoliłyby by co najmniej moc ██ gigatonowej
eksplozji jądrowej, potencjalnie znacznie większa w zależności od tego, z czego są zbudowane.

Ponieważ wszystkie dotychczasowe testy wykazały, że ani SCP-225-1, ani SCP-225-2 nie mogą zostać uszkodzone lub przemieszczone w jakikolwiek znany sposób, istnieje również możliwość, że żaden z obiektów nie zostanie unicestwiony, zatrzymany lub zmieniony z kursu nawet przez kontakt z drugim. Jeśli to prawda, to zderzenie pomiędzy SCP-225-1 i SCP-225-2 ma potencjał do [USUNIĘTO].

W tej sytuacji ewakuacja planetarna może okazać się niewystarczająca i [USUNIĘTO] jeśli czas na to pozwoli przed [USUNIĘTO].

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported