SCP-2255
ocena: +4+x

Identyfikator podmiotu: SCP-2255

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obecnym obszarem występowania SCP-2255 jest należąca do Fundacji wyspa na północ od wysp Feniksa na oceanie Pacyficznym. Na południowym brzegu wyspy została założona baza badawcza w celu monitorowania i zapisywania aktywności SCP-2255. Przez cały czas w bazie mają znajdować się co najmniej jeden pracownik poziomu 3 i trzech pracowników poziomu 2, utrzymując komunikację z najbliższą placówką zabezpieczeniową Fundacji. Cały personel badawczy przydzielony do SCP-2255 musi posiadać doświadczenie w biologii (jeśli możliwe, to konkretnie w botanice) bądź psychologii.

Populacja dwudziestu pracowników klasy D i pięciu pracowników ochrony ma stacjonować na wyspie w wyznaczonych strefach habitatowych i otrzymywać dzienne zadania zapewniające funkcjonowanie społeczności. Aby utrzymać pozór czci oddawanej pozornemu twórcy SCP-2255, należy regularnie spożywać w obecności SCP-2255 suszony hibiskus i herbatę hibiskusową, zaś personel D ma upewnić się, że na przygotowanym dla SCP-2255 ołtarzu każdego dnia o poranku zostanie złożonych pięć ręcznie zerwanych kwiatów. Personel klasy D ma powstrzymać się od wchodzenia w konwersacje z SCP-2255; wszelkie dyskusje z anomalią mają być prowadzone przez naukowców Fundacji. Personel wchodzący w interakcje z SCP-2255 ma zwracać się z najwyższym szacunkiem, aby zapewnić jego ciągłą współpracę.

Każdego miesiąca należy przeprowadzić badanie populacji hibiskusa; w przypadku zaobserwowania spadku liczby kwiatów zostaną rozdysponowane materiały uzupełniające.

Opis: SCP-2255 to zlokalizowany fenomen pogodowy przyjmujący formę chmury cumulus humilis, mierzącej około trzech metrów w największym punkcie. SCP-2255 jest rozumny i zdolny do mowy, zwykle mówiąc po angielsku przy użyciu niskiego, męskiego głosu. Twierdzi, że jest dziełem i wysłannikiem bogini kwiatów (Zobacz dodatek SCP-2255-2).

Średni pułap SCP-2255 waha się od pięciu do dwudziestu pięciu metrów, jednak podczas pochmurnych dni szybuje w pobliże drzew wyspowych (zobacz dodatek SCP-2255-3). Chociaż SCP-2255 jest w stanie poruszać się bez ograniczeń, jego najwyższa zanotowana prędkość wynosiła 15 km/h. Pomimo swoich zapewnień, że jest zdolny do boskiego gniewu, SCP-2255 nie wywołał krzywdy żadnej istocie ludzkiej.

Obecności SCP-2255 towarzyszy silny zapach, często porównywalny do perfum kwiatowych. SCP-2255 wykazał również przypadki anomalnych opadów atmosferycznych, włączając w to:

  • opady stężonego roztworu fruktozy i wody
  • „śnieżenie” zamrożonymi płatkami hibiskusa
  • gradobicie diamentami ze szlifem princess (ze średnicą od 1 do 2 cm)

Dodatek SCP-2255-1: SCP-2255 został pierwotnie odkryty w pobliżu Wysp Hawajskich, próbując zgromadzić wyznawców pośród lokalnej populacji, za pomocą recytowania popularnych sloganów używanych przez różne firmy reklamowe. Agenci Fundacji zainterweniowali, podali środki amnezjogenne osobom, które miały kontakt z SCP-2255 i przekonali go (używając pobożnej populacji jako przynęty) do zmiany lokalizacji. Podróż SCP-2255 do obecnej lokacji była monitorowana przez samolot Fundacji i przed wylotem SCP-2255 wysłano na wyspę personel badawczy.

Dodatek SCP-2255-2: SCP-2255 od dnia ██.██.████ pozostawał w pobliżu kapliczki wybudowanej dla jego domniemanego bóstwa. Jako że istota zazwyczaj „patrolowała” wyspę, przeprowadzono przesłuchanie, aby określić przyczynę zmiany zachowania.

Log Przesłuchania SCP-2255-█-███

Dr Kiryu siedzi na dużym kamieniu z aparaturą nagrywającą obok. SCP-2255 unosi się około 3 metrów nad ziemią, okazjonalnie zwiększając i powracając do średniej wysokości.

Dr Kiryu: Dziękuję za to spotkanie ze mną, emisarjuszu żywej bogini kwiatów. Powiesz mi proszę, dlaczego pozostajesz jedynie w otoczeniu kapliczki?

SCP-2255: Mój twórca, pani powietrznych wód i morskich kwiatów, jest zmęczona. A ja nie jestem w pełni sił, gdy jestem daleko od złożonych jej darów.

Dr Kiryu: Powiadasz. Nie ma jeszcze pieśni o prawdziwym zasiegu twej mocy.

SCP-2255: Moja potęga pochodzi od mojej bogini. Jest wcielonym pięknem i jest godna uwielbienia. Gdyby tego zechciała, to mój deszcz zalałby wasze miasta, a mój mróz zdziesiątkowałby wasze kruche kwitnięcia.

Dr Kiryu: A czy powiedziała Ci o głębi swoich pełnych mocy?

SCP-2255: [pauza] Nie, lecz widziała wiele waszych tak zwanych „reklam” i stworzyła mnie, więc jej wiedza musi być niezrównana, a potęga nieskończona. Zasługuje na większą chwałę.

Dr Kiryu: Ludzie zauważyli, że tworzysz opady wody z cukrem. Czy to moc twojej bogini?

SCP-2255: Widzisz, nie zawsze padam winem.

Dr Kiryu: W rzeczy samej. Więc udzielono ci tych mocy, abyś występował jako posłaniec twojej pani?

SCP-2255: Moja pani jest nieusatysfakcjonowana swoją pozycją, jako że jej cztery ostentacyjne starsze siostry posiadały większy szacunek, pomimo różnych wad, niż jej piękność. Pokaże im swoją wartość poprzez mnie.

Dr Kiryu: To niefortunne, że jest tak traktowana. Czy stworzyła cię również po to, aby pokazać ludziom do czego jest zdolna?

SCP-2255: Kokio, bogini żywych kwiatów, niezrównane piękno, uczyła się technik perswazyjnych ludzi i użyła tej wiedzy do ukształtowania mnie tym, kim jestem teraz, bym występował jako emisarjusz i przemawiał do jej wyznawców zamiast niej. W swojej hojności myśli o tych, którzy ją wyznają i podejmuje wysiłki komunikowania się w podobny sposób.

Dr Kiryu: Jeśli mogę spytać, nimbusie kwiatowej bogini, czym dokładnie jesteś?

SCP-2255: Może i nie jestem na koniu czy na łodzi, ale jestem najciekawszą burzą na świecie.

Dodatek SCP-2255-3: Gdy został zapytany o zwyczaj zniżania się do niższych pułapów, kiedy widać na niebie inne chmury, SCP-2255 odpowiedział, że „nie jest zainteresowany podżeganiem zbędnego gniewu”, gdyby inne chmury zauważyły jego obecność. Następnie SCP-2255 gwałtownie i zapobiegawczo naciskał, że nie chodziło o „chowanie się przed każdym, kto mógłby rzucić wyzwanie bogini”.

Dodatek SCP-2255-4: Dnia ██.██.████, SCP-2255 opuścił swoje miejsce spoczynku przy kapliczce i zaczął krążyć dookoła wyspy, głośno śpiewając kilka sloganów, włączając w to: „Chwała Kokio! Jest naj-Kokio-istyczna!”, „Uwierz w boginię kwiatów: just do it” i „masz hibiskus?”, jednocześnie tworząc duże opady granulowanego cukru podczas przelotu. Po 5 godzinach od tego zachowania SCP-2255 powrócił do kapliczki i pozostał w spoczynku do następnego dnia. Od tamtego dnia miało miejsce ██ podobnych incydentów, gdzie za każdym razem SCP-2255 wykrzykiwał inne slogany.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported