SCP-226
ocena: +1+x

Identyfikator podmiotu: SCP-226

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-226 musi być przetrzymywany w zamkniętym gabinecie, w obrębie Ośrodka ██, w Jednostce Bezpiecznego Przechowywania Przedmiotów. Każda osoba chcąca użyć SCP-226 musi mieć zezwolenie personelu o Poziomie Upoważnienia co najmniej 3 poziomu.

Opis: SCP-226 jest kartonowym pudełkiem o wymiarach mniej więcej 30 cm x 20 cm x 4 cm. Pokrywa pasuje idealnie do dolnej części tak jak w zwykłym pudełku z puzzlami. Powierzchnia pudełka jest koloru głębokiej czerni ze słowem „strach” naszkicowanym białym tuszem na prawym górnym rogu pokrywy. W pudełku znajduje się 1000 kawałków puzzli, każdy mierzący mniej więcej 2 centymetry w średnicy, również oznaczone jako SCP-226. Kiedy są ukończone, puzzle przybierają prostokątny kształt. Niemniej jednak zarówno wzór, jak i porządek, w jakim kawałki do siebie pasują, ulega zmianie w trakcie układania.

SCP-226 dopasowuje się do osoby, która pierwotnie otworzy pudełko. W momencie otwarcia zmienia się wzór, a utworzony obrazek ukazuje, jak zbadano, najgłębszy lęk osoby, do której początkowo się dopasował. Ilustracja na kawałkach nie zmienia się po utworzeniu pudełka. Zarejestrowane obrazy przedstawione przez SCP-226 są następujące:

  • Nadęte ciało tonące pod wodą.
  • Szubienice z przymocowanymi pętlami.
  • Krzycząca osoba z setkami małych pająków wypełzających z jej ust.
  • Poraniona ręka drapiąca przyciemnione okno.
  • SCP-682
  • Ludzkie ciało całkowicie pokryte różnymi owadami takimi jak pszczoły, czy skolopendry
  • Przekrój zakopanej w ziemi trumny, w której leży człowiek uderzający w pokrywę pięściami.

Po ukończeniu i rozłożeniu pokrywa pudełka SCP-226 przeleci przez pomieszczenie i połączy się z dolną częścią. Kawałki puzzli znikną, prawdopodobnie wracając do pudełka. Następnie SCP-226 zaprzestanie dopasowywania się do osoby, która otworzyła pudełko i będzie oczekiwać na następną.

Notatki dodatkowe: SCP-226 został odkryty przez nie istniejącą już Mobilną Formację Operacyjną ███████-12 dnia ██.██.19██. W tym czasie jednostka badała raporty prawdopodobnych SCP w tunelach pod kościołem w mieście [USUNIĘTO]. W związku z awarią wyposażenia MFO-12 utracił komunikację z powierzchnią i błąkał się po tunelach, dopóki nie została ona naprawiona. Formacja Operacyjna odnalazła SCP-226 na drewnianym stole okrążonym przez kilka krzeseł znajdujących się w kamiennym pokoju. Wierząc, że są to normalne puzzle, MFO-12 postanowił otworzyć je, aby zabić czas. Kiedy ukończył puzzle, przedstawiały one dokładny obraz siedzącego agenta pracującego nad puzzlami. Jednak Agent T█████ wydawał się wściekle dźgać kilku innych członków Formacji Operacyjnej przy pomocy standardowego noża bojowego. Puzzle zostały zebrane z powrotem do pudełka. Naprawy zostały wkrótce przeprowadzone, a MFO-12 powrócił na powierzchnię.

Notatka 1: Niestety, wypadek w drodze na powierzchnię spowodował śmierć Agenta T█████.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported