SCP-2264
ocena: +10+x
750px-London_martin_tower_08.03.2013_12-41-27.JPG

Martin Tower, Tower of London.

Identyfikator podmiotu: SCP-2264

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Ze względu na nieunikniony publiczny charakter budynku, w którym znajduje się SCP-2264-A, środki zabezpieczenia mają skupić się na uniemożliwieniu cywilom dostępu do wejścia anomalii. Fundacja musi współpracować z rządem Wielkiej Brytanii w celu ukrycia istnienia SCP-2264-A. Ukryte przejście do SCP-2264-A zostało zbudowane i pozostaje jedynym dostępnym wejściem do SCP-2264-A. Oryginalne wejście do pomieszczenia, w którym znajduje się SCP-2264-A zostało zamurowane, zapewniając, że tylko upoważniony personel ma dostęp do SCP-2264-A. Pracownicy są co miesiąc przenoszeni i zastępowani z powodu zagrożenia uzależnieniem psychologicznym od SCP-2264-B.

Opis: SCP-2264-A to żelazne drzwi znajdujące się w ukrytej komnacie pod Martin Tower, części Tower of London.1 Do SCP-2264-A dołączona jest skomplikowana aparatura składająca się z narzędzi alchemicznych, takich jak alembiki, retorty i tygiel.

Henry_Percy-9th_Earl_of_Northumberland.jpg

Henry Percy, 9. hrabia Northumberland.

W oparciu o dzienniki znalezione w ukrytej komnacie, SCP-2264-A2 jest prawdopodobnie dziełem Henry'ego Percy'ego (27 kwiecień 1564 - 5 listopad 1632), 9. hrabiego Northumberland, angielskiego arystokraty, alchemika i wieloletniego więźnia Tower of London. Pomimo statusu więźnia, hrabia zachował pewien stopień wpływów, podobno cieszył się komfortowym życiem i miał dostęp do książek i materiałów naukowych. Był znany jako Czarodziejski Hrabia z powodu swojej obszernej biblioteki i zainteresowań naukowych i okultystycznych.

Uważa się za możliwe, że inni z grona współpracowników Percy'ego byli zaangażowani w stworzenie SCP-2264-A, w tym John Dee, słynny alchemik i nadworny astrolog królowej Elżbiety. Szkoła Nocy,3 do której rzekomo należał Henry Percy, również mogła mieć w tym swój udział.

Dziennik Henry'ego Percy'ego, Czarodziejskiego Hrabiego:

nigredo:
zmierzymy się z ciemną nocą duszy - [szyszynka] zostanie świeżo wyekstrahowana. ogień przywołuje wewnętrzny cień.

albedo:
obmyć nieczystości - deszcz oczyszcza z grzechu i przygotowuje duszę do Elysium. rozdzielić, nie jak nakazują rygory harmonii, ale raczej na dwie przeciwstawne zasady, które później zostaną skoagulowane w jedność przeciwieństw.

citrinitas:
zwycięstwo zbiega się z żółknięciem księżycowej świadomości. biel poddaje się świtowi; wędrująca lampa zabija księżyc.

rubedo:
czerwień nawiązuje; zamiast tego, poddaj się na aparacie sangwinicznej ofierze.

Skonsultowano się z fundacyjnym alchemikiem. Instrukcje są w przybliżeniu porównywalne z magnum opus; czteroczęściowym procesem stosowanym przy tworzeniu mitycznego kamienia filozoficznego. Replikacja tej procedury wymaga [ZMIENIONO].4

Za pomocą wciąż nieokreślonych czynników, mechanizm wewnątrz SCP-2264-A reaguje na gotowy roztwór, powodując jego odblokowanie i otwarcie - umożliwiając dostęp do SCP-2264-B.

SCP-2264-B jest pozawymiarowym miastem, które nie odpowiada żadnej znanej lokalizacji, ziemskiej lub jakiejkolwiek innej. Przedmioty, które pochodzą z SCP-2264-B zdematerializują się, jeśli zostaną przeniesione przez SCP-2264-A. Takie obiekty były później znajdywane z powrotem w miejscach ich pierwotnego znalezienia.

Osoby, które weszły do SCP-2264-B donoszą, że wszystkie rzeczy osobiste zostały im usunięte, a ich ubrania zastąpione. Manifestowane stroje przypominają te noszone na balach maskowych, szczególnie tych związanych z karnawałem w Wenecji, i dematerializują się po opuszczeniu SCP-2264-B. Maski nie mogą zostać zdjęte podczas przebywania wewnątrz SCP-2264-B, ale reszta stroju może zostać odrzucona, jeśli ktoś się na to zdecyduje. Większość mieszkańców SCP-2264-B jest ubrana i ozdobiona w podobny sposób; agenci donieśli o nieco organicznej jakości ich kostiumów, często opisując je jako "chitynowe". Najczęściej spotykani mieszkańcy SCP-2264-B są w przybliżeniu humanoidalni i zostali oni zaklasyfikowani jako SCP-2264-1.

Niebo jest opisywane jako żółte i zawierające nieokreśloną liczbę czarnych gwiazd, nie odpowiadających żadnym znanym lub nawet hipotetycznym konstelacjom. Budynki są ukształtowane w sposób sugerujący, że zostały wyrzeźbione z jednego, jednolitego materiału. Czarny, biały, żółty i czerwony to jedyne kolory, które rzekomo występują w SCP-2264-B. Architektura jest nieeuklidesowa, a normalne prawa grawitacji nie obowiązują,5 dlatego mieszkańcy mogą być obserwowani jako wchodzący po schodach do góry nogami, ale w oparciu o ich własne źródło grawitacji, poruszają się normalnie.

Miasto zostało opisane jako mające zapach "suszonych kwiatów z nutą pleśni", lub zapach "całkiem podobny do zapachu starych książek". Rzeczywisty rozmiar miasta okazał się trudny do zmierzenia, ale wydaje się, że znajduje się ono na wyspie, otoczonej czarnym oceanem; skład cieczy jest nieznany, ale jest opisywany jako bardziej gęsty niż woda.

Pracownicy zgłosili hipnagogiczne złe samopoczucie podczas eksploracji SCP-2264-B, z trudnościami w oszacowaniu czasu i przestrzeni. Chociaż SCP-2264-B jest namacalnym miejscem i nie jest uważane za faktyczny sen, ci którzy doświadczyli świadomych snów, wykazali się znacznie większą samokontrolą i dbałością o szczegóły niż ci, którzy ich nie doświadczyli. Ze względu na zagrożenie uzależnieniem psychologicznym od SCP-2264-B, pracownicy są co miesiąc przenoszeni i zastępowani. Początkowe próby eksploracji doprowadziły do zaginięcia ośmiu pracowników, a ci, którzy powrócili, mieli trudności z opisaniem tego, co zaobserwowali w spójny i/lub szczegółowy sposób.

Dodatek: SCP-2264 został odkryty przypadkowo podczas remontu Martin Tower dnia ██.██.████. Z Fundacją skontaktowali się przedstawiciele Korony w związku z podejrzeniem potencjalnie anomalnego artefaktu na podstawie znalezionych w nim pism, przypisywanych Henry'emu Percy'emu, 9. hrabiemu Northumberland. Wśród jego notatek odkryto niewysłany list, który miał otrzymać Christopher Marlowe, słynny poeta i dramaturg. List datowany jest na 30 maja 1593 roku, dzień nierozwiązanego morderstwa Christophera Marlowe'a.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported