SCP-227
ocena: +3+x

Identyfikator podmiotu: SCP-227

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-227 jest przechowywany w klimatyzowanym pokoju, w temperaturze od 21 do 24 [°C] i wilgotnością nie wyższą niż 10%. Każdy, kto dotyka obiektu, ma mieć założone rękawiczki chirurgiczne, których zapas musi zawsze znajdować się w pobliżu SCP-227. Jedzenie, napoje, wyroby tytoniowe i inne źródła zanieczyszczeń są wzbronione w przechowalni obiektu. Luźne ubrania, długie włosy czy różne elementy dekoracyjne również nie są zalecane. Do przechowalni dostęp mają tylko pracownicy z upoważnieniem poziomu 3 lub wyższym, lecz personel niższej rangi może używać obiektu pod ich nadzorem. Jeżeli SCP-227 musi zostać przetransportowany, jest on przechowywany w izolowanym, hermetycznym pojemniku wypełnionym obojętnym gazem.

Opis: SCP-227 jest brązowym mechanizmem zegarowym o wymiarach 10 cm x 16 cm x 26 cm a jego waga wynosi 5 kg. SCP-227 wyglądem przypomina rekonstrukcje "Mechanizmu z Andikithiry" - niekompletnego i ciężko skorodowanego greckiego artefaktu datowanego na około 100 lat p.n.e. Jednak SCP-227 w przeciwieństwie do artefaktu został znaleziony zupełnie nienaruszony i w pełni funkcjonalny. Jest to częściowo spowodowane tym, że SCP-227 został znaleziony na lądzie w ██████, █████ zamiast na dnie Morza Śródziemnego, lecz brak większych uszkodzeń jest zauważalny. Początkowe testy ukazały zdolność SCP-227 do samonaprawy wraz z biegiem czasu. Dalsze eksperymenty oczekują na zgodę członków O5.

SCP-227 z przodu posiada jedną dużą tarczę zegarową z trzema wskazówkami i siedmioma współcentrycznymi pierścieniami, które obracają się niezależnie od reszty układu. Z tyłu obiektu znajdują się dwie duże tarcze z czego obie mają po dwie wskazówki. Dookoła obu tarcz wyryte są spiralne wzory, przez które widać część mechanizmu wewnętrznego. Zauważalne są też mniejsze tarcze rozmieszczone po całym obiekcie. Ilość widzialnych mniejszych tarcz zmienia się podczas używania SCP-227, tak samo jak zmienia się ilość wskazówek na każdej z nich. Na prawej stronie SCP-227 widnieją trzy małe pokrętła a przekręcenie któregokolwiek z nich powoduje wprawienie ruchomych części układu w ruch. Górne pokrętło powoduje najbardziej nagłą zmianę; niektóre z mniejszych wskazówek osiągają wtedy prędkości do ████ obrotów na minutę. Zbyt duże użycie górnego pokrętła powoduje nagrzanie SCP-227 do wysokich temperatur. Pracownikom nakazana jest ostrożność przy używaniu górnego pokrętła, aby uniknąć obrażeń i uszkodzenia SCP-227. Środkowe i dolne pokrętła analogicznie służą do średnich i małych zmian.

Obiekt pokryty jest znaczną ilością inskrypcji. Większość z nich napisana jest w języku greckim attyckim, oraz w językach, które nie zostały jeszcze rozszyfrowane jak na przykład pismo linearne A, kreteńskie pismo hieroglificzne oraz jeden lub więcej nieznanych języków. Przetłumaczalny tekst jest instrukcją obsługi SCP-227, oprócz jednego fragmentu, który mówi [USUNIĘTO]. Istotność tego fragmentu jest aktualnie badana.

Początkowe badania sugerują, że SCP-227 jest niesamowicie dokładnym astronomicznym komputerem. Symbole odpowiadające Słońcu, Księżycowi i planetom umieszczone są na przedniej tarczy, wraz z innymi symbolami o nieznanym znaczeniu. Tylne tarcze posiadają znaki związane z kilkoma starożytnymi systemami kalendarzowymi. Niektóre z nich to: cykl Kallippa, cykl Metona, Saros czy datowanie sotisowe. Na tarczach widnieją również oznaczenia związane z przynajmniej dwoma nieznanymi kalendarzami.

Dodatek SCP-227-01: Dalsze badania ujawniły, że SCP-227 jest w stanie obliczać lokacje ciał niebieskich niedawno odkrytych przez współczesnych astronomów. Na przykład jedno z ustawień wskazówek i symboli oznacza obiekt 50000 Quaoar występujący w pasie Kuipera. Quaoar jest trudny do wykrycia nawet za pomocą Teleskopu Hubble'a; sposób przewidzenia orbity obiektu przez projektanta SCP-227 jest nieznany.

Dodatek SCP-227-02: SCP-227 wykazał zdolność do przewidywania nietypowych wydarzeń astronomicznych. Jeden z badających obiekt podczas obracania największym pokrętłem zauważył małą tarczę. Po dokładniejszym ustawieniu za pomocą najmniejszego pokrętła okazało się, że tarcza pojawia się podczas ustawienia daty 23 lutego 1987. Jest to data pierwszego zaobserwowania supernowy SN 1987A na Ziemi.

Dodatek SCP-227-03: Przestawienie SCP-227 dalej niż data ██.███.2███ jest niemożliwe. Zaaplikowanie siły do 100 [N] na dolne pokrętło nie jest w stanie wywołać jakiegokolwiek ruchu. Eksperymenty z większą siłą nie zostały upoważnione z powodu możliwości uszkodzenia SCP-227. Podczas ustawienia obiektu na tą datę, duża liczba tarcz i symboli, niezauważalnych podczas jakiegokolwiek innego ustawienia staje się widoczna tworząc schemat, którego znaczenie nie jest jeszcze znane. Niektórzy naukowcy wierzą, iż to ustawienie ukazuje scenariusz Końca Świata klasy XK, jak na przykład wędrujący brązowy karzeł (również nazywany "hipotezą Nemezis"), wybuch promieni gamma, czy [USUNIĘTO]

Dodatek SCP-227-04 Data ostatecznego ustawienia uległa zmianie o ██ lat w przód. Symbole, które pojawiły się podczas nowego ustawienia są inne od poprzednich symboli, lecz wciąż pozostają nierozszyfrowane. Badania mające na celu ustalenie powodu zmiany cały czas są prowadzone.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported