SCP-228
ocena: +4+x

Identyfikator podmiotu: SCP-228

Klasa obiektu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-228 używany będzie do przeprowadzenia eksperymentalnych testów psychiatrycznych w Ośrodku 23.

SCP-228 przechowywany jest pod szybą w pokoju obserwacyjnym 113-AD-C w Ośrodku 23. Dostęp do pokoju obserwacyjnego 113-AD-C wymaga autoryzacji poziomu czwartego lub podpisanej noty od Dyrektora Medycznego Light.

Pokój obserwacyjny 113-AD-C monitorowany jest przez co najmniej cztery (4) kamery wideo o wysokiej rozdzielczości oraz wzmocnione lustro weneckie, znajdujące się na całej długości wschodniej ściany.

Jeśli podmiot obserwuje SCP-228, jego reakcja powinna być udokumentowana przez co najmniej pięciu (5) badaczy stacjonujących za lustrem obserwacyjnym, wraz z psychiatrą przydzielonym podmiotowi.

Opis: SCP-228 to zdjęcie polaroidowe o zmiennym wyglądzie. Na chwilę obecną uważa się, że SCP-227 czerpie swą postać z podświadomości umysłu osoby oglądającej obiekt. Wytworzone obrazy są zawsze wyraźne, lecz różnią się w spójności interpretacyjnej. Na przykład, jeden widz może sprawić, iż SCP-228 ukaże wyraźne portret ojca widza, podczas gdy inny zobaczy przedmiot w kształcie serca, zanurzony w zielonym płynie do [ZMIENIONO]. Postać obrazu wytworzonego przez SCP-228 zdaje się różnić między widzami, prawdopodobnie ma jakieś połączenie ze stanem emocjonalnym widza.

Wszelkie manifestacje wizualne SCP-228 mogą być zwyczajnie sfotografowane, lecz fotografie nie wykazują zdolności do tworzenia nowych obrazów. Obiekt wytworzy obraz, gdy będzie oglądany zdalnie przez transmisję wideo. Po wytworzeniu obrazu SCP-228 pozostanie bez zmian, dopóki widz nie odwróci wzroku. Kwestia tego, co tworzy SCP-228 gdy nie jest obserwowane, pozostaje sporna.

SCP-228 zostanie użyte, aby pomagać członkom personelu psychiatrycznego Ośrodka 23. Podczas psychoanalizy pacjentowi, odtąd nazywanemu podmiotem, zostaną zadane wiodące pytania, oraz zostanie on poinstruowany, aby patrzeć na SCP-228. Gdy manifestacja zostanie nagrana, podmiot zostanie poinstruowany aby odwrócić wzrok. W żadnym wypadku zadający pytania nie powinien patrzeć na SCP-228 przed podmiotem, gdyż wpłynie to na nagranie i, potencjalnie, zdeprawuje psychoanalizę podmiotu.

Dodatek: Od ██.██.████, żaden członek personelu który wcześniej był wystawiony na działanie działanie wizualnych agentów memetycznych nie jest autoryzowany do oglądania SCP-228, ze względu na możliwość [DALSZE DANE USUNIĘTO].

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported