SCP-2287
ocena: +2+x

Identyfikator podmiotu SCP-2287

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-2287 ma być przechowywany w Sali ██ w Ośrodku ██. Poza autoryzowanymi testami, maski SCP-2287 nie należy ściągać. SCP-2287 nie wymaga jedzenia, lecz w wyniku dobrego zachowania może otrzymać kadzidło na życzenie. Literaturę dostarczaną do obiektu należy przekształcić do alfabetu Braille'a.

Opis: SCP-2287 jest bezgłowym białoskórym humanoidem płci męskiej manifestującym kilka anomalnych właściwości; najważniejszą jest fakt, że jest on w stanie funkcjonować pomimo braku głowy. Słowa "Pan Bezgłowy, z Małych Panów ® od Dr. Wondertainment" są wytatuowane na spodzie pleców SCP-2287. Jego odsłonięty kikut pokryty jest żywą skórą; badanie radiograficzne wykazało, że kikut szyi ma tylko cztery dolne kręgi szyjne, lecz nie wykazuje oznak uszkodzenia kręgosłupa.

Funkcje głowy, z których SCP-2287 jest w stanie korzystać, obejmują myślenie, słuch i węch. Jest on w stanie mówić, ale nie wykazuje zdolności do powielania normalnych tonów ludzkiego głosu; jak również twierdzi, że jest ślepy. Obiekt nie je ani nie oddycha, jak również stwierdził, że źródłem jego energii może być "jakiś zaawansowany rodzaj fotosyntezy czy coś" (zobacz log przesłuchania 2287-41-B).

Bezpośrednia obserwacja braku głowy SCP-2287 jest niemożliwa; osoby próbujące ową anomalię zaobserwować natychmiastowo zobaczą bezgłowe wersje samych siebie, widziane z perspektywy SCP-2287. Takie osoby opisują uczucie bycia "odłączonym" od samych siebie, ale wciąż są w stanie kontrolować własne ruchy, chociaż z lekką trudnością. Ten efekt nie wystąpi, jeżeli SCP-2287 będzie obserwowany przez dowolne inne medium; brak głowy SCP-2287 może być obserwowany przez transmisje wideo, na wydrukowanych zdjęciach, w lustrach, a także przez okna i soczewki. Osoby, które przeszły keratotomię promienistą nie były w stanie zaobserwować bezgłowia; żadne osoby, które przeszły operację zaćmy nie były jeszcze dostępne do testów.

Wykrywacze ruchu i inne urządzenia monitorujące podobnie wskazują na to, że SCP-2287 jest bezgłowy; mimo tego SCP-2287 jest w stanie wykonywać czynności, które by jej wymagały, jak na przykład noszenie przedmiotów takich jak maski, czapki, apaszki, słuchawki, zatyczki do nosa, zatyczki do uszu, kolczyki, okulary, szminka czy wsuwki. (W celu zobaczenia pełnej listy zobacz dokument 2287-N12)

SCP-2287 został odkryty w ██████, Wisconsin, 24 listopada 20██, po pojawieniu się znacznej liczby raportów od obywateli opisujących anomalne skutki SCP-2287. Świadkom zaaplikowano preparaty amnezyjne a SCP-2287 zabezpieczono bez żadnych problemów.

Dodatek 2287-1: SCP-2287 był w stanie wydać następujący dokument kiedy został o to poproszony:

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported