SCP-230
ocena: +1+x

Identyfikator podmiotu: SCP-230

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-230 jest przetrzymywany w przechowalni w Ośrodku nr ██. Jego cela musi posiadać system wentylacyjny, w którym powietrze opuszczające pokój jest filtrowane przed wpuszczeniem go do systemu wentylacji całego kompleksu. Obiekt posiada możliwość poproszenia o jakikolwiek przedmiot, który nie narusza standardowych czynności przechowawczych. Drzwi do celi automatycznie zablokowują się, gdy zostaną zamknięte i mogą być otwarte tylko od zewnętrznej strony. Personel wchodzący do pokoju, w którym przebywa podmiot, musi nosić pełny kombinezon typu HAZMAT, wyposażony we własną butlę tlenową. Osoby wystawione na działanie powietrza znajdującego się w celi obiektu, bądź na fizyczny kontakt z podmiotem albo płynami ustrojowymi obiektu, powinny być odizolowane i obserwowane przez nie mniej niż jeden miesiąc. Personel, który w dalszym ciągu wykazuje symptomy pochodzące od obiektu, ma zostać poddany terminacji. Jeśli osoba, na którą miał wpływ obiekt zostanie oczyszczona, po upływie miesiąca należy ją przenieść i zabronić kontaktu z SCP-230.

W związku z ostatnimi wydarzeniami, osoby, które zostały wykryte i oczyszczone z działania podmiotu, muszą regularnie przechodzić badania psychologiczne. Jeżeli podczas testów personel wykazuje którąkolwiek z cech przedstawionych w dokumencie 230-4436b, należy poddać go procedurze terminacji.

Notatka: Obiekt poczynił kilka prób ucieczek, wykorzystując osoby narażone na jego działanie. Stanowi to niskie zagrożenie ze względu na fakt, że narażony personel jest zwykle przygasły. Osoby te stają się agresywne, chcąc pozostać w obecności podmiotu.

Opis: Podmiot jest mężczyzną rasy kaukaskiej o wątłej budowie ciała i szczupłym wyglądzie. Ma on 185 cm wzrostu, 68 kg, jego wiek szacuje się na około trzydzieści lat. Nosi jasne ubrania oraz preferuje kolory różowy i żółty. Podmiot jest bardzo radosną osobą, która wydaje się niezdolna do negatywnych emocji.

Obiekt wydziela z porów skórnych substancję chemiczną podobną do heroiny. Substancja ta została nazwana Związkiem-███. Po wydzieleniu natychmiast odparowuje i zanieczyszcza powietrze wokół podmiotu. Specyfik w formie gazowej wydaje się skuteczny w zaledwie trzydziestu przypadkach na milion. Po inhalacji powoduje on skrajną euforię u badanych. Analiza personelu klasy D będącego pod wpływem obiektu wykazała, że ​​mieli oni poziom dopaminy ponad pięciokrotnie wyższy niż ten, który spodziewany jest podczas orgazmu. Badani wyrażają dysfunkcję podobną do tej, którą można zaobserwować u osób znajdujących się pod wpływem heroiny. Podmioty stają się gotowe spełnić każde żądanie obiektu, pod warunkiem, że nie wiąże się to z opuszczeniem jego obecności.

Związek-███ jest obecny we wszystkich płynach ustrojowych obiektu. Ekspozycja na niego jest możliwa nawet przez kontakt ze skórą podmiotu. Narażenie na związek spowoduje natychmiastowe uzależnienie od niego. Symptomy odstawienia są ekstremalne i wykazują czynnik umieralności na poziomie trzydziestu procent. Objawy obejmują: utratę apetytu, drgawki, panikę, wymioty, biegunkę, drażliwość, demencję, szaleństwo, ślepotę i krwotoki, zwykle jednak objawy różnią się w zależności od pacjenta. Objawy z reguły utrzymują się przez około dwa tygodnie, a potem ustępują. Symptomy wydają się określane ze względu na ilość substancji, na którą pacjent był narażony. Osobnicy, którzy skonsumują którykolwiek z płynów ustrojowych SCP-230 (tj. ślina, krew itp.), wykazują śmiertelność w 100% przypadków.

SCP-230 został znaleziony w mieszkaniu w █████████ z dwudziestoma osobami służącymi mu jako niewolnicy. Wydawał się on próbować ograniczyć liczbę osób, na które oddziałuje. Na terenie pozyskania obiektu znaleziono kilka ciał osób, na które obiekt miał wpływ. Podmiot zapytany o nie odpowiedział: „Zaczęło robić się tłoczno, więc musiałem poprosić kilku z nich, żeby przestali oddychać”.

Obiekt wydaje się, być pod wpływem Związku-███, ale wygląda na to, że substancja nie ma na niego żadnego negatywnego wpływu. Próby zmiany jego nastroju okazały się nieskuteczne. Stosowanie różnych leków, powodujących depresję, powodowało tylko, że podmiot wytwarzał więcej związku, a zatem były nieskuteczne.

SCP-230 jest bardzo przyjazną osobą i szczerze angażuje się w rozmowy z każdym personelem. Obiekt nie wie, jak i kiedy zaczął wydzielać środek. Zapytany o swoją przeszłość, podmiot odpowiedział, że ukrywa specyfik tak długo, jak pamięta.

Obiekt woli mówić o rzeczach, które uważa za „dobre” lub „gejowskie”. Podmiot ma pewne psychologiczne przywiązanie do słowa „gej”. Poproszony o opisanie siebie, użył słowa „gej” sześć razy, „wesołość” cztery razy, a słowo „wesoły” raz. Gdy obiekt opowiadał o sobie, opisał się jako „najweselszy żywy mężczyzna”.

Notatka dr. ██████: Zaangażowanie obiektu słowem „gej” nie ma nic wspólnego z orientacją seksualną. Podmiot nie wydaje się mieć orientacji seksualnej z powodu całkowitego braku zainteresowania seksem. Ma to sens, biorąc pod uwagę, że doświadcza on takiej samej przyjemności podczas wykonywania dowolnej czynności, co czyni seks niepotrzebnym.

Dodatek 230-1: Badaczka posiadająca upoważnienie poziomu drugiego, ██████ ███, została przypadkowo narażona na Związek-███ podczas badań. Została zatrzymana i wysłana na leczenie na czas trwania objawów odstawienia. Po upływie miesiąca ██████ ██████ została zwolniona przez personel medyczny. Dwa miesiące później znaleziono ją próbującą włamać się do przechowalni SCP-230. Zareagowała ona gwałtownie i zraniła kilku pracowników, zanim została zatrzymana. ███ ██████ została po badaniu psychiatrycznemu poddana terminacji. Po tym incydencie podjęto specjalne środki ostrożności, aby zapobiec dalszemu wystąpieniu podobnych zjawisk; patrz Dokument 230-4436b.

Dokument 230-4436b: [USUNIĘTO]

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported