SCP-2336
ocena: +1+x

Identyfikator Podmiotu: SCP-2336

Klasa Podmiotu: Euclid Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: Fundacja utrzymuje sieć satelitów obserwacyjnych, w celu monitorowania i zgłaszania pojawiania się bram Howarda-Strossa, poza normalnymi działaniami Fundacji. Jeśli taka brama pojawi się, Mobilna Formacja Operacyjna Tau-16 ma zostać wysłana. Sprawdź dokument 2336-N po szczegóły protokołu ataku dla istot typów I i II, które zwykle wchodzą przez takie bramy.

Uwaga: Patrz dodatkowe Czynności Przechowawcze w Dodatku 1 poniżej.

Opis: SCP-2336 to sekwencja fonemów, która nie odpowiada żadnemu znaczeniu w jakimkolwiek znanym żywym ani martwym języku. Dokument 2336-A zawiera reprezentację SCP-2336 w Międzynarodowym alfabecie Fonetycznym.

Eksperymenty potwierdzają, że wypowiedzenie tej sekwencji fonemów na głos przez człowieka prowadzi do pojawienia się bramy Howarda-Strossa1 utrzymującej się zwykle przez 2-11 sekund. Pojawienie się takiej bramy często prowadzi do przybycia istoty tartarejskie typu I lub II (oznaczanych jako istoty 2336-A).

Chociaż istoty SCP-2336-A są często agresywne, metodą prób i błędów Fundacja opracowała działający protokół dla ich przechowania, komunikacji, dokumentacji, i (od niedawna) kontroli i zastosowania ich możliwości w celach badawczych i innych.2 Zamieszczono fragment logu przechowania i zastosowania istot SCP-2336-A:

Oznaczenie Opis Zastosowanie
SCP-2336-A1 Pozbawiona samoświadomości sześcionoga istota o masie ok. 1800 kg. Wydziela śluz złożony ze stężonej siarki i fosforu. Związki chemiczne dojone do celów badawczych i przemysłowych.
SCP-2336-A8 Pozbawiona świadomości czworonoga istota o układzie ciała przypominającym powierzchownie nosorożca. Masa ok. 1200 kg. Temperatura ciała dochodząca do 260 °C. Zieje ogniem. Zasila turbinę dostarczającą elektryczności do Ośrodka 38.
SCP-2336-A72 Samoświadoma istota. Niewidzialna (układ ciała prawdopodobnie dwunożny i uskrzydlony). Zdolna do porozumiewania się w klasycznym arabskim. Podczas przesłuchań twierdzi że jest "bezdymnym płomieniem ognia". Zdolna do lewitacji. Cela Przechowawcza wbudowana w windę w Ośrodku 32 aby zmniejszyć zużyci energii.
SCP-2336-A210 Samoświadomy dwunóg. Rdzawe futro. Używany jako filtr do gazu w zmodyfikowanym silniku Maxwella, w celu ominięcia zasad termodynamiki.
SCP-2336-A322 Samoświadomy dwunóg. Opalizujące futro. Świadomość wpisana w procesor Laplace'a do celów obliczeniowych.
SCP-2336-A416 Półświadoma istota z nieregularnym układem ciała. Zdolna do przywoływania prawdopodobnie nieskończonej ilości żywych, nieanolmalnych Musca domestica z nieznanego źródła. Muchy mielone i przetwarzane na nawóz i do innych potrzeb przemysłowych.
SCP-2336-A666 Samoświadomy dwunóg. Wywiady wskazują, że SCP-2336-A666 zajmuje pozycję władzy w społeczeństwie istniejącym po drugiej stronie bramy. Po negocjacjach wymieniony na pracowników, utraconych podczas przełamania zabezpieczeń przez SCP-1844.

Dodatek 1: Dalsze badania wskazują, że w określonych warunkach wypowiedzenie na głos SCP-2336 prawdopodobnie stworzy znacznie większą bramę Howarda-Strossa, powodując ryzyko pojawienia się znacznie większej istoty tartarejskiej (prawdopodobnie jednej lub więcej istot typu VIII). Analiza wykazuje trzy czynniki zwiększające prawdopodobieństwo:

  • Bliskość podmiotu ludzkiego do (██.████° N, ███.████° E) w czasie wymawiania SCP-2336 (miejsce oznaczono jako Lokacja K)
  • Przynależność podmiotu ludzkiego do haplogrupy chromosomu Y ███-██.
  • Warunki astronomiczne określone w Dodatku 2336-S.

Pojawienie się choćby jednej istoty Typu VIII doprowadziłoby prawdopodobnie do warunków eschatologicznych Kategorii 7 (XK). Aby zmniejszyć ryzyko dodatkowe Czynności Przechowawcze zostały wprowadzone, by zredukować prawdopodobieństwo wypowiedzenia SCP-2336 w obecności jednego lub więcej czynników ryzyka.

  1. Dostęp do Lokacji K został ograniczony przez umieszczenie w niej wysypiska odpadów.
  2. Fundacja wyprodukowała i wprowadziła go do zbiorników wody w rejonach zamieszkiwanych przez większość haplogrupy ███-██ czynnik teratogenny, w celu wywołania u rodzących się tam osób wrodzonych wad anatomicznych, fizycznie uniemożliwiających wypowiadanie omawianych fonemów.
  3. Propozycje wpłynięcia na warunki astronomiczne są rozpatrywane.
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported