SCP-2337
ocena: +1+x
corncrake2.jpg

SCP-2337

Identyfikator podmiotu: SCP-2337

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne czynności przechowawcze: SCP-2337 ma być trzymany w dźwiękoszczelnej ptasiej klatce. Personel jest zobowiązany do noszenia nauszników o poziomie tłumienia 3B 5A 7A 26M podczas zajmowania się SCP-2337. Podczas transportu SCP-2337 ma być używana przenośna dźwiękoszczelna klatka.

Pomimo tego, że SCP-2337 nie potrzebuje składników odżywczych, żelki dżdżownice1 mają być dostarczone na życzenie, i nie mogą być ograniczane jako nagroda za dobre zachowanie. Przez to że SCP-2337 nie pojmuje pojęć takich jak: przyczyna i skutek, nieuchronnym następstwem stosowania kar i nagród będzie frustracja na część zaangażowanego personelu.

Od dnia 05.12.14, radzimy całemu personelowi, żeby nie próbował naśladować wzorców mowy SCP-2337 w jego obecności i jesteśmy pewni, że SCP-2337 rozumie w jakimś stopniu angielski.

Opis: SCP-2337 to samiec derkacza2. Jest rozumny, świadomy i zdolny do mówienia. Wszystkie dźwięki, które wydaje, są wyjątkowo głośne, o najmniejszej zanotowanej głośności 90 dB i maksymalnej [ZMIENIONO]. Pomimo tego, że może uszkodzić słuch personelu i zrobił to, SCP-2337 jest nieświadomy swojej umiejętności i zazwyczaj jest nastawiony przyjaźnie do personelu Fundacji.

Wzorce mowy SCP-2337 przybierają formę języka niezwiązanego bezpośrednio z językiem angielskim. To często wydaje się być słowo sałatka, ale, po bliższej inspekcji, może mieć znaczenie w języku angielskim poprzez szereg niejasnych insynuacji, metafor, rymów, i losowego umieszczania słowa "kak" w zdaniu. SCP-2337 będzie reagować na imię "Dr. Spanko."

Wstępne raporty o SCP-2337 pochodzą z nietypowych dźwięków usłyszanych na obszarze niedaleko ████████, Sussex, UK, co doprowadziło do jego złapania na tym samym obszarze. Po zabezpieczeniu, wydawało się, że SCP-2337 podejmuje wrogie działania przeciwko personelowi Fundacji, emitując eksplozje hałasu przez które popękały bębenki trzech agentów. Po późniejszych badaniach, okazało się, że SCP-2337 próbował nawiązać przyjazną rozmowę.

Notatka: Odkąd SCP-2337 został zabezpieczony, kilka rozumnych istot zabezpieczanych przez Fundację przejawiło wiedzę o jego istnieniu i wyraziły zainteresowanie spotkaniem z SCP-2337. Powód tej sytuacji nie został jeszcze w pełni zrozumiany, choć uważa się, że SCP-2337 ma coś w rodzaju statusu i autorytetu dla kilku szczególnie niebezpiecznych istot. Z tego powodu zaproponowano przeklasyfikowanie SCP-2337 na klasę Keter, ale w tej chwili odmówiono tego z powodu jawnej kooperacji SCP-2337 z Fundacją.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported