SCP-236
ocena: +4+x

Identyfikator podmiotu: SCP-236

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: Wszystkie przedmioty mające być wyniesione ze strefy przechowawczej muszą zostać przeskanowane pod kątem wykrycia posiadania na swojej powierzchni wszelkich bytów SCP-236. W przypadku odkrycia, że na jakimkolwiek obiekcie są instancje SCP-236, przedmioty te muszą zostać natychmiastowo zwrócone do strefy przechowawczej i zostać wyczyszczone z zanieczyszczenia. Personel Fundacji opuszczający strefę przechowawczą musi przejść pełne badania fizyczne oraz prześwietlenie rentgenowskie.

Żaden obiekt nie może być pozostawiony w strefie przechowawczej bez obecnego personelu. Jakikolwiek obiekt będący w strefie przechowawczej nie może zostać dotknięty, dopóki nie zostanie oczyszczony przez personel nadzorujący. Drzwi pancerne mają zostać otwarte tylko dla personelu.

Szybkie ruchy oraz agresywne zachowanie w jakiejkolwiek formie nie są dozwolone w strefie przechowawczej. Przechowalnia musi być najbardziej ciemna jak to możliwe, przez co wymagane jest używanie gogli noktowizyjnych przez personel wchodzący w kontakt z obiektem. W przypadku potrzeby zwykłego światła należy je włączyć zdalnie, następnie odczekać minimum 1 godzinę przed zezwoleniem na wejście.

Opis: SCP-236 to rój prawie mikroskopijnych krabów. Nie pasują one do żadnej znanej formy skorupiaków, elementy ich fizjologii wskazują na sztuczne pochodzenie (Patrz Dokument █████████████████). SCP-236 wydaje się działać pod formą zbiorowej inteligencji albo jako „byt zbiorowy". Ta inteligencja zwiększa się, kiedy jednostki SCP-236 są blisko oraz zmniejsza się, kiedy się oddalą od siebie.

Duże roje wydają się posiadać „drapieżniczą" inteligencję i są znacząco bardziej agresywne niż mniejsze roje albo pojedyncze jednostki. Roje mogą rozwiązywać podstawowe problemy, organizować taktyki oraz dobrze się ukrywać. Roje mogą przyjąć właściwości fizyczne nieżywych obiektów, takich jak drzwi, krzesła, albo nawet bardziej zaawansowanych obiektów jak wzory na obrazach przez dłuższy okres czasu. To naśladownictwo jest prawie perfekcyjne podczas zwykłej obserwacji i potrzeba dokładniejszego przyjrzenia się, żeby wykryć SCP-236. Roje zostały również zaobserwowane niszcząc obiekty w swoim otoczeniu i zastępując je w celu zakamuflowania się.

SCP-236 mogą tworzyć dodatkowe osobniki z każdej organicznej materii. W skład ten wchodzą drewno, bawełna, oraz inne materiały pochodzenia naturalnego. Jednostki SCP-236 mogą usuwać małe kawałki materii ich szczypcami, spożywać je i potem składać okrągłe „jajka”, które wykluwają się po 10 minutach. Młode SCP-236 wyglądają tak samo, jak dorosłe, ale są mniejsze, oraz nie posiadają odczynników, które mogą użyć w reakcji obronnej. Młode osobniki stają się dorosłe po 6 godzinach.

Pojedyncze jednostki SCP-236 boją się światła, szybkich ruchów, oraz głośnych dźwięków. Ten strach się zmniejsza proporcjonalnie do zwiększania roju, ale nawet duże roje mogą być przestraszone niespodziewanym dźwiękiem albo jasnym światłem. SCP-236, które zostaną przestraszone podczas imitacji przedmiotu, szybko się rozpadną w pojedyncze jednostki, które się rozproszą i ukryją. Przegrupowanie może trwać do 24 godzin.

Kiedy nie mają możliwości uciec, jednostki SCP-236 zainicjują reakcję obronną. Oznacza to, że podniosą swoje szczypce i wybuchną z siłą, którą można porównać do detonacji 9.07 kg ładunku C4. Wstępne badania sugerują, że jest to wynik wewnętrznych reakcji chemicznych dotyczących mieszania 3 normalnie obojętnych odczynników. Pobieranie tych odczynników było problematyczne przez stosunkowo małe komory przechowawcze oraz prawdopodobieństwo przestraszenia SCP-236 podczas tej procedury.

SCP-236 będzie używało ludzi albo inne żyjące byty jako źródło nowych jednostek pod warunkiem, że rój jest odpowiednio duży. Umiarkowanej wielkości grupa może przekształcić całe ciało dorosłego człowieka w mniej niż 5 minut. Zaobserwowano u pojedynczych jednostek SCP-236 przedostawanie się na ludzkie ciało, zwykle kiedy ofiara zasnęła,po czym rozpoczynały spożywanie. To zachowanie, połączone z imitacją przedmiotów oraz reakcją obronną sprawia, że SCP-236 jest bardzo trudny do wykrycia oraz zabezpieczenia.


Dodatek: Nie zaobserwowano, żeby SCP-236 miał możliwość imitować żywe byty, jednak istnieje możliwość, żeby rozwinął tę umiejętność. Szczególnie kiedy podczas testu z SCP-2366 przybrał formę brązowego niedźwiedzia i zaczął wykazywać zwiększoną agresywność oraz [USUNIĘTO]. Takie przypadki muszą być natychmiast zgłaszane, a obszar testowy ma od razu zostać oczyszczony.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported