SCP-239
ocena: +8+x

Identyfikator podmiotu: SCP-239

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-239 należy przechowywać w pokoju wyposażonym w jedno łóżko, jedno urządzenie EKG i mieszankę pentobarbituranu z [USUNIĘTO]. Pod żadnym pozorem nie wolno wypuścić SCP-239 z jej strefy przechowawczej. Ściany pomieszczenia pokryte są stopem telekillu i ołowiu. Tylko personel poziomu 2 jest dopuszczony do kontaktu z SCP-239. Każdy personel znajdujący się w pobliżu strefy przechowawczej SCP-239 jest zobowiązany do używania hełmu z telekill (SCP-148). Właściwe nazwisko obiektu to Sigurrós Stefánsdóttir. Pod żadnym pozorem nie można budzić obiektu. Każda osoba próbująca zbudzić obiekt zostanie zlikwidowana.

Opis: SCP-239 wygląda jak 8-letnia dziewczynka o wzroście 1 metra i wadze 20 kilogramów. Obiekt ma długie do ramion blond włosy. Oczy lśnią w szarozielonym odcieniu. Obiekt zdaje się emitować nieznane dotąd promieniowanie, nazwane ███████████. W niskim natężeniu jest ono nieszkodliwe, ale w większych ilościach jest zdolne rozkładać materię na poziomie subatomowym.

SCP-239 posiada zdolność zrobienia wszystkiego, na co ma ochotę, dopóki jest przytomna. Na szczęście może wpływać tylko na siebie i najbliższe otoczenie; wszystko co jest w stanie zobaczyć, jest w stanie zmienić. Nie należy jednak próbować sprawdzić jej maksymalnych możliwości. Jest zdolna do stworzenia i manipulowania żyjącą materią, przykładowo, kiedy osoba klasy D przypadkowo ją zraniła, zapragnęła, by jej nie było. Szczęśliwie, kiedy u obiektu wywołano poczucie winy, zapragnęła go z powrotem. Instynkt samozachowawczy SCP-239 czyni ją praktycznie nieśmiertelną dopóki jest przytomna. Skóry obiektu nie można przebić niczym za wyjątkiem SCP-148.

W ramach kontroli zdolności obiektu, powiedziano jej, że jest czarodziejką. Poza zwiększeniem jej morale, sprawiło że wierzy, że nie jest w stanie wykonać niczego, co nie znajduje się na jej specjalnie przygotowanej liście zaklęć. Prawdopodobnie powstrzyma ją to od prób ucieczki. Należy jednak dbać o jej dobre samopoczucie, aby zapobiec jakiemukolwiek podświadomemu życzeniu krzywdy dla siebie lub innych.

Geneza: SCP-239 trafiła do fundacji niedługo po narodzinach w █████████. Około trzech godzin po jej narodzeniu, szpital w niewyjaśniony sposób eksplodował. Prasa została poinformowana, że stało się to w wyniku wycieku gazu. Drużyna SCP została wysłana w celu poszukiwania anomalii. Jedyną żywą istotą, jaką znaleźli była SCP-239. Przez następne osiem lat, była wychowywana pod opieką SCP.

Od ██.██.20██, obiekt wprowadzono w stan medycznie wywołanej śpiączki do odwołania. Decyzję wydał [USUNIĘTO].

SCP-239 przebywa w Ośrodku 17.

Notatka Dr. ████████, 26.12.2004: Kto, do diabła, uznał pomysł powiedzenia jej o "Świętym Mikołaju" i że jest tylko wymysłem, za dobry? Teraz mamy kolejny, potencjalny SCP, którym trzeba się zająć. Ale nie możemy go złapać, bo jest "magiczny".

Raport Dr. A. Clefa: Moja analiza sytuacji doprowadziła mnie do zrozumienia, że SCP-239 to niewymiernie wysokie zagrożenie dla przechowalni i bezpieczeństwa. Pomimo, że dokonano kilku propozycji odnośnie: używania jej do zabezpieczania innych SCP, SCP-953 oraz inne muszą stanowić przypominajkę na temat ryzyka przecenienia zdolności Fundacji do kontroli SCP, które mogą modyfikować rzeczywistość.

Dlatego też chciałbym przedstawić następującą propozycję: sprzęt do przebijania zostanie stworzony z SCP-148, który jako jedyny jest w stanie przebić skórę SCP-239. Narzędzie zostanie wykorzystane do uśmiercenia SCP-239 podczas jej snu, kiedy jej moce są zneutralizowane. Z powodu niebezpieczeństwa przebudzenia SCP-239 i oporu przed terminacją, zalecam aby wybrany operator miał przy sobie również SCP-668, co zminimalizuje komplikacje.

Jednym z niebezpieczeństw tej procedury jest możliwość, iż SCP-239 się obudzi i dostrzeże w operatorze przyjaciela lub "dobrą osobę", przez co zmodyfikuje rzeczywistość, żeby ta odpowiadała. Z tego właśnie powodu chciałbym wykonać procedurę osobiście. Przegląd moich plików służbowych powinien wskazywać iż mój [USUNIĘTO] powinien dać mi możliwość wykonania operacji, nawet jeżeli rzeczywistość ulegnie zmianie.

— Clef

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported