SCP-247
ocena: +2+x

Identyfikator podmiotu: SCP-247

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-247 jest przechowywany w zagrodzie o wymiarach co najmniej 20 (dwadzieścia) na 40 (czterdzieści) metrów, umeblowanej według planów zapewnionych przez [ZMIENIONO] Zoo i — wyłożonej SCP-148 — oddalonej od reszty Ośrodka ██ o co najmniej 50 (pięćdziesiąt) metrów w celu złagodzenia jego psychicznego efektu. (Zgodnie z obecnymi procedurami przechowawczymi dla SCP-148, używanie go w celu przechowania innych obiektów SCP ma być unikane, jeśli to tylko możliwe. - O5-█). SCP-247 ma być karmiony 18 kilogramami świeżego mięsa raz na trzy tygodnie. Karmienie odbywa się w osobnej zagrodzie. Personel sprzątający może wejść do zagrody tylko w wyznaczonym czasie karmienia. Prócz tego wszelki wstęp do zagrody jest zabroniony. Nagrania rezultatów złamania tych obostrzeń mają być archiwizowane i używane przy treningu personelu sprzątającego, oraz monitorującego SCP-247.

W razie przełamania zabezpieczeń, całe skrzydło musi zostać ewakuowane, a wszelkie transmisje na żywo przedstawiające incydent mocno ocenzurowane. Teren zajmowany przez SCP-247 zostanie uszczelniony i zagazowany, po czym SCP-247 ma powrócić do zamknięcia. Jeśli jest to z jakiegoś powodu niemożliwe, drużyna wyposażona w karabiny strzelające strzałkami z silnym środkiem nasennym zostanie wysłana. Agenci wchodzący w skład tej drużyny muszą być dobierani ze względu na dobry refleks, doskonałą celność, bezkrytyczne posłuszeństwo, oraz niski poziom empatii.

Opis: SCP-247 jest tygrysem bengalskim (Panthera tigris tigris; dorosła samica) który dla wszystkich obserwatorów wydaje się być nieszkodliwym kotem (Felius catus; młoda samica) o pomarańczowo-czarnym pasiastym futrze przypominającym to tygrysa.

Nagrania oraz zdjęcia wciąż ukazują tę iluzję, aczkolwiek nie wiadomo, czy wynika to z oddziaływania efektu na samo zdjęcie, czy tylko na obserwatora. Prawdziwa natura SCP-247 została potwierdzona poprzez analizę masy, wyporności, oraz form dentystycznych wytworzonych ze śladów ugryzień.

Nie stwierdzono w jaki dokładnie sposób SCP-247 generuje ową iluzję. Istnieją dwa komponenty wspomnianej iluzji: po pierwsze, efekt memetyczny który zmienia postrzegany obraz SCP-247 na małego kota, oraz po drugie, psychiczny efekt emitujący z podmiotu (słabnący zgodnie z prawem odwrotnych kwadratów i osiągając połowę siły po █ metrach). Każde świadome stworzenie wewnątrz tego pola ma wrażenie, że SCP-247 jest całkowicie nieszkodliwy, niezależnie od wcześniejszej wiedzy lub doświadczeń. Osoby wewnątrz tego pola okazują też ogromną niechęć do skrzywdzenia, lub pozwolenia innym na skrzywdzenie SCP-247, nawet jeśli są aktywnie krzywdzeni przez podmiot. Ten psychiczny efekt może zostać zablokowany przez SCP-148, lub unikniony przez atakowanie z dala od jego efektywnego zasięgu. Efekt memetyczny nie jest blokowany przez SCP-148; jak na razie, nikt nie był w stanie zobaczyć SCP-247 jako cokolwiek innego niż mały, pasiasty kot.

Zazwyczaj SCP-247 zaczyna mruczeć lub miauczeć gdy zbliża się doń człowiek. Człowiek ten wyraża wówczas, że jest to urocze i zbliża się, by pogłaskać podmiot (zaobserwowano tę reakcję nawet u ludzi bardzo nielubiących kotów). SCP-247 akceptuje pieszczoty od swoich ofiar przez nie dłużej niż siedem minut, po czym atakuje je i pożera.

Badania materiału genetycznego wykazały niewielkie odstępstwo od typowego genotypu Tygrysa Bengalskiego, wskazując na możliwą kontaminację [USUNIĘTO] wszelkie przyszłe eksperymenty dotyczące rozmnażania podmiotu wymagają zgody poziomu 05. Powstałe hybrydy zostały oznaczone SCP-247-1; sprawdź Dziennik Eksperymentu 247a-14 po więcej szczegółów.

Dodatek 247a: Seria testów eksponujących SCP-247 oraz podmioty Kontrolne przed różnymi zwierzętami. Testy kontrolne miały miejsce w dokładnej replice zagrody SCP-247. Podmiot A to żółty kot odpowiadający pozornemu rozmiarowi i wiekowi SCP-247. Podmiot B to dorosły Tygrys Bengalski odpowiadający faktycznej wadze SCP-247.

Dziennik Eksperymentu 247a-01
Data: ██.██.2010
Obiekt Testu: Pies rasy mieszanej, w większości terier. Znany z gonienia kotów.
Test Kontrolny A: Obiekt natychmiast zaczął szczekać i biec w kierunku Podmiotu, który uciekł na pobliskie drzewo.
Test Kontrolny B: Obiekt skulił się w kącie tak daleko od Podmiotu jak to możliwe. Podmiot nie zwrócił nań uwagi.
Rezultaty: Obiekt podbiegł do SCP-247 głośno szczekając. W odległości około pięciu (5) metrów obiekt zatrzymał się gwałtownie i umilkł. W tym momencie, SCP-247 obrócił się i wydał „miauczący” dźwięk, przypuszczalnie będący wyrazem rozdrażnienia. Obiekt wycofał się w kąt pomieszczenia ze spuszczonym ogonem.
Notatki: To było niezwykle dziwne. Zalecam dalsze testy. - Naukowiec S████
Wyrażam zgodę. - O5-█

Dziennik Eksperymentu 247a-02i-ii
Data: ██.██.2010
Obiekt Testu: Pręgowany kotek (samiec) w tym samym widocznym wieku co SCP-247.
Test Kontrolny A: Obiekt bawił się z Podmiotem w sposób normalny dla młodych kociąt.
Test Kontrolny B: Obiekt wspiął się na drzewo usiłując się ukryć, wykazując widoczne oznaki przerażenia.
Rezultaty (test i): Obiekt zbliżył się do SCP-247 miaucząc. SCP-247 odpowiedział tym samym i bawił się z pręgowanym kotem. Nagrania z testu wyglądają niezwykle dziwnie; w pewnym momencie SCP-247 unosi obiekt (który wydaje się być tej samej wielkości co SCP-247) używając jednej łapki, zaś w innym momencie SCP-247 podnosi obiekt przy użyciu pyska, ukazując, że jest on znacznie większy niż się wydaje. Naukowiec prowadzący opisał to jako rozkoszne, ale dodał, że „od patrzenia rozbolała go głowa”. Z uwagi na kiepską jakość nagrania, test powtórzono.
Rezultaty (test ii): Obiekt zbliżył się do SCP-247 jak powyżej. SCP-247 wydał z siebie niski, mruczący dźwięk, analogiczny do warknięcia. Obiekt zareagował jak w teście kontrolnym B.
Notatki: Wygląda na to, że SCP-247 ma w jakimś stopniu świadomą kontrolę nad swoim pozornym wyglądam. - Naukowiec S████

Dziennik Eksperymentu 247a-03
Data: ██.██.2010
Obiekt Testu: Dorosły samiec jelenia, zwierzę będące w naturze jedną z częstych ofiar Tygrysa Bengalskiego (Podmiot B oraz SCP-237 nie były karmione przez 3 dni przed eksperymentem)
Test Kontrolny A: Obiekt zaczął się w spokoju paść, Podmiot zasnął dwie minuty po rozpoczęciu eksperymentu.
Test Kontrolny B: Podmiot zaatakował, zabił i pożarł Obiekt, który zachowywał się w sposób normalny dla jelenia zamkniętego z dużym drapieżnikiem.
Rezultaty: Obiekt zaczął paść się jak w Teście Kontrolnym A. SCP-247 zbliżył się do niego i zabił go pojedynczym ugryzieniem w szyję, po czym pożarł Obiekt. (Test został powtórzony bez wcześniejszego głodzenia SCP-247. SCP-247 całkowicie ignorował Obiekt przez jeden dzień, po czym, najprawdopodobniej po zgłodnieniu, zabił go, ponownie poprzez pojedyncze ugryzienie w szyję.)
Notatki: SCP-247 zdaje się preferować ludzi, zarówno jako pożywienie, jak i do rozrywki. Inne zwierzęta zostają zabite pojedynczym ugryzieniem, podczas gdy ludziom za każdym razem pozwala się głaskać zanim ich zabije i czasami drapie ich i „bawi się” jak kot myszą. Ponadto, SCP-247 zabił każdego człowieka którego miał okazję, niezależnie od głodu. - Naukowiec S████

Dziennik Eksperymentu 247a-08
Data: ██.██.2010
Obiekt Testu: Dorosła samica szympansa.
Test Kontrolny A: Obiekt i Podmiot zignorowały się wzajemnie.
Test Kontrolny B: Obiekt uciekł na drzewo, wykazując oznaki niepokoju. Podmiot wykazał pewną ciekawość Obiektem, jednak nie zaatakował.
Rezultaty: Obiekt zbliżył się do SCP-247, wydał dźwięki rozpoznane jako oznaczające sympatię, po czym zaczął głaskać SCP-247. SCP-247 pozwolił obiektowi się głaskać przez ponad godzinę, po czym brutalnie go zabił i pożarł.
Notatki: To zdaje się być typową reakcją na nieznane zwierzęta. Zdaje się preferować polowanie na małpy z rozwiniętymi zachowaniami społecznymi. Eksperymenty z gorylami, oraz innymi gromadnymi małpami przyniosły podobne rezultaty. Esencjonalnie, SCP-247 jest dużym drapieżnikiem, który w jakiś sposób przystosował się do wyzyskiwania największego możliwego źródła pożywienia – ludzi. Powinniśmy sprawdzać wszelkie reporty o polujących na ludzi tygrysach, na wypadek gdyby tych rzeczy było więcej. - Naukowiec S████

Dziennik Eksperymentu 247a-12
Data: ██.██.2010
Obiekt Testu: Dorosła samica niedźwiedzia grizzly.
Test Kontrolny A: Podmiot uciekł przerażony na drzewo. Obiekt zignorował go.
Test Kontrolny B: Obiekt i Podmiot dały zachowywały się nerwowo i dały sobie nawzajem tyle przestrzeni ile tylko możliwe.
Rezultaty: Z początku Obiekt oraz SCP-247 ignorowały się nawzajem. W pewnym momencie Obiekt podszedł bardzo blisko do SCP-247 na co tamten zareagował ostrzegawczym warknięciem. Obiekt odpowiedział agresją. Test przerwany z uwagi na ryzyko zranienia SCP-247; Obiekt unieszkodliwiony strzałką usypiającą przez personel Fundacji i w efekcie zabity przez SCP-247.
Notatki: Przyszłe testy angażujące zwierzęta potencjalnie zdolne zabić lub zranić Tygrysa Bengalskiego są odwołane. - Naukowiec S████

Dziennik Eksperymentu 247a-13
Data: ██.██.2010
Obiekt Testu: Dorosła samica Tygrysa Bengalskiego.
Test Kontrolny A: Podmiot uciekł w przerażeniu na drzewo. Obiekt go zignorował.
Test Kontrolny B: Obiekt i Podmiot przywitały się, ustanowiły hierarchię, po czym usnęły.
Rezultaty: Identyczne do Testu Kontrolnego B.
Notatki: Co ciekawe, SCP-247 był w tej interakcji zwierzęciem beta. - Naukowiec S████

Dziennik Eksperymentu 247a-14
Data: ██.██.2010
Obiekt Testu: Dorosły samiec Tygrysa Bengalskiego.
Test Kontrolny A: Podmiot uciekł w przerażeniu na drzewo. Obiekt go zignorował.
Test Kontrolny B: Pominięty, zastąpiony opisem normalnego zachowania godowego Tygrysa Bengalskiego.
Rezultaty: Zgodne z przewidywanymi na podstawie Testu Kontrolnego B. [USUNIĘTO].
Notatki: Naukowiec S████ został usunięty z projektu z uwagi na niedbałe zabezpieczenia w jego eksperymentach, choć z uwagi na jego obrażenia dalsze czynności dyscyplinarne zostały uznane za zbędne. [USUNIĘTO], który zdaje się wyciągać wiele korzyści z osobliwej formy heterozji, został oznaczony SCP-247-1. Z uwagi na to, że SCP-247 mógł rozmnażać się naturalnie w dziczy, Mobilna Formacja Operacyjna Iota-5 („Tiger Bait”) została uformowana i wyznaczona do odszukania i zabezpieczenia lub zniszczenia wszelkich instancji hybrydy SCP-247-1. - O5-█

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported