SCP-2475

ocena: +4+x
Conan%20Doyle.jpg

Lokacja SCP-2475

Identyfikator podmiotu: SCP-2475

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Co najmniej jeden agent Fundacji ma być zatrudniony w Conan Doyle dla celów nadzorczych. Agenci Fundacji podlegający służbie Nadzorczej w Regionie 41A (Szkocja - Lowlands) mają za zadanie monitorować lokalne i krajowe informacje pod kątem informacji o zbiegłych zbrodniarzach bądź osobach poszukiwanych przez władze, a także przekazywać te informacje do Agenta w obiekcie, aby ten odmówił wstępu takim osobom. W przypadku aktywacji SCP-2475 Nadzór Regionu 41A ma do dyspozycji możliwe użycie środków amnezyjnych w celu ukrycia śladów przełamania zabezpieczeń.

Opis: SCP-2475 jest anomalnym zjawiskiem dotyczącym Conan Doyle, ekskluzywnego pubu i restauracji w Edynburgu, Szkocja. Conan Doyle został otwarty w 1873 roku, ale aż do 1987 nie wykazywał żadnych anomalnych właściwości.

Ilekroć dowolna osoba, która dopuściła się brutalnego przestępstwa lub kradzieży wejdzie do pubu i zamówi jedzenie lub picie, lokalne władze policji zostaną poinformowane o jej lokalizacji. Sposób przekazania informacji przybiera różne formy; metody zaobserwowane w przeszłości to między innymi rozmowa telefoniczna1, poczta elektroniczna, wiadomość tekstowa, a nawet przestarzałe metody komunikacji, takie jak wiadomość nadana telegrafem. Mimo wielu prób nie udało się dotrzeć do osoby lub osób odpowiedzialnych za wiadomość.

Efekt następuje niezależnie od tego, czy osoba została skazana za zbrodnie; to jak SCP-2475 zdobywa informacje, pozostaje nieznane. Możliwe użycie SCP-2475 w celu wspomagania lokalnych władz policji oczekuje na zatwierdzenie przez Komitet ds. Etyki.

Dodatek: Dnia 22 października 2001, osoba (która została potem rozpoznana jako sprawca lokalnej kradzieży) weszła do Conan Doyle z kopią Studium w szkarłacie, pierwszą książką z popularnej serii o Sherlocku Holmes'ie. Służby lokalne nie zostały poinformowane o jego miejscu; zamiast tego, po spożyciu zamówionego jedzenia doznał on reakcji alergicznej i zmarł w drodze do szpitala. Denat nie posiadał w przeszłości żadnych alergii związanych ze składnikami, z których przygotowano posiłek.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported