SCP-251
ocena: +4+x

Identyfikator podmiotu: SCP-251

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-251 ma być przechowywany w zamkniętym pojemniku przez cały czas. Żadnej osobie nie wolno wchodzić do przechowalni samemu. Jeżeli okaże się, że dowolna osoba przebywała w przechowalni sama przez dowolny okres czasu, należy daną osobę traktować jako agresywną i dokonać na niej terminacji jak najwcześniej.

Przechowalnia ma być strzeżona przez cały czas, a strażnicy powinni nigdy nie wpuszczać do przechowalni pojedynczych lub chcących przenieść artefakt osób, niezależnie od poziomu upoważnienia.

Odgłosy krzyków, wystrzałów i ognia, są słyszane z przechowalni. Jest to normalne.

Opis: Pochodzenie obiektu jest nieznane. SCP-251 konsekwentnie wydaje się być małą kulą śnieżną. Załączono serię zdjęć przedstawiających ten sam artefakt z biegiem czasu. Oznacza to, że kula jest co najmniej częściowo ożywiona. Jednakże, kiedy obserwowany jest bezpośrednio przez wiele osób, nie jest widoczny żaden ruch, poza wieczną "zamiecią". Nie zaobserwowano, aby SCP-251 poruszył się, odkąd znajduje się w Ośrodku 19, ale "płatki śniegu " nigdy nie przestawały spadać.

Sceny przedstawione w SCP-251 są ekstremalnie brutalne lub nieetyczne, okazjonalnie zawierając elementy fantastyki, jednak zazwyczaj przedstawiają realistyczną brutalność.

Wszyscy, którzy przebywali przez dowolny okres czasu z SCP-251 sami, później przejawiają ekstremalną brutalność, ksenofobię i emocjonalny niepokój.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported