SCP-2513
ocena: +3+x
794px-Ilid%C5%BEa_-_Roman_bridge.jpg

SCP-2513 po zabezpieczeniu.

Identyfikator podmiotu: SCP-2513

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-2513 musi być strzeżony przez uzbrojony personel przez cały czas, z rozkazem zatrzymania wszystkich nieautoryzowanych osób chcących przejść przez SCP-2513. Obszar 10km2 dookoła SCP-2513 należy odgrodzić jako rezerwat przyrody, aby zapobiec możliwemu wykorzystaniu przez ludność cywilną.

Biorąc pod uwagę niskie nasycenie informacji dotyczących SCP-2513, zachowane zapisy historyczne nie muszą być modyfikowane. Zapisy historyczne dotyczące SCP-2513, które nie są jeszcze skatalogowane, mają zostać zaraportowane do kierownika projektu SCP-2513.

Opis: SCP-2513 jest mostem zlokalizowanym około 7km na północ od miasta Ragusa, Włochy. Oryginalnie został zbudowany przez Republikę Rzymską, został odrestaurowany w 2006 przez Ragusa Heritage Society, wykazuje znaczące oznaki rozpadu ze względu na swój wiek. SCP-2513, po przejściu przez osobę z południa na północ, spowoduje nagłą i irracjonalną nienawiść do Republiki Kartagińskiej, państwa-miasta, które istniało we współczesnej Tunezji do 146 r. p.n.e.

Dalsze testy wyjawiły, że osoby bez wcześniejszej wiedzy o Kartaginie wykażą ten efekt jako generalną niechęć do północno-środkowej Afryki i jej obecnych mieszkańców. Testy na osobach bez wiedzy o kontynencie afrykańskim przyniosły niewielką lub żadną manifestację efektu SCP-2513. Jednakże, osoby bez wcześniejszej wiedzy o Kartaginie będą, po poinformowaniu o jej istnieniu, wykazywać standardowe efekty SCP-2513.

Wykazano, że efekt SCP-2513 uruchamia się po tak małej ilości informacji, jak fraza "Jestem z Kartaginy," czy "Kartagina istnieje". Choć, wykazano, że ten efekt słabnie wraz z czasem, wyłącznie przejście mostu z północy na południe pokazało zdolność do pełnego odwrócenia tych efektów.

SCP-2513 został wybudowany w 253 r. p.n.e. przez Republikę Rzymską. Został zbudowany rzekomo w celu ułatwienia przejścia ludzi z miasta Ragusa, aby pomóc Republice Rzymskiej podczas kilku bitew na Sycylii. Jednak po budowie, miasto Ragusa zmieniło strony, aby pomóc siłom kartagińskim okupującym wyspę. W roku 251 p.n.e., miasto Ragusa jeszcze raz zmieniło strony na Republikę Rzymską. W przeciwieństwie do kilku innych miast na Sycylii, w pozostałej części wojny była to ostatnia odnotowana zmiana stron miasta.

Od 132 r. p.n.e. drogi prowadzące do i z SCP-2513 nie były już głównymi metodami przemieszczania się z południowej Sycylii na resztę wyspy. Istnieje niewiele innych historycznych zapisów SCP-2513, z wyjątkiem notatki w historycznych relacjach Wincentego Bonajutusa z trzęsienia ziemi na Sycylii w 1693 roku. Jeden przypis dotyczący zniszczenia mostu znajduje się w jego relacji, która została opublikowana w czasopiśmie naukowym Philosophical Transactions of the Royal Society.

Warto jednak zwrócić uwagę na kilka powiązanych i nieopublikowanych traktatów napisanych przez Bonajutusa na temat niebezpieczeństw odradzającej się Republiki Kartagińskiej (w tym konkretne zastrzeżenia do rządów dynastii Muradidów). Uważa się, że jest to najwcześniejsze zarejestrowane zdarzenie związane z SCP-2513.

Kamienie posiadające grawerunki powiązane z rzymskim bogiem Janusem stworzone przez niezidentyfikowanego kamieniarza zostały odzyskane ze strefy przechowawczej SCP-2513. Konstrukcja SCP-2513 włącza kilka tych kamieni, a dalsze ich testowanie jest uważane za priorytet dla dalszego zrozumienia obiektu.1

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported