SCP-2539
ocena: +2+x
highway.jpg

SCP-2539

Identyfikator podmiotu: SCP-2539

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-2539 został zamknięty pod przykrywką konserwacji. Personel ochrony Fundacji został przydzielony do monitorowania i przechwytywania cywili próbujących uzyskać dostęp do SCP-2539.

Opis: SCP-2539 jest 3.1 kilometrowym odcinkiem drogi znajdującym się niedaleko Rhodehampton, w Nowej Południowej Walii. Osoby, które spróbują przebyć SCP-2539 pojazdem mechanicznym znikną po przejechaniu pięciuset metrów, po czym pojawią się ponownie na końcu odcinka po upływie od siedmiu do ośmiu godzin. Po powrocie osoby zazwyczaj wykazują oznaki odwodnienia i udaru słonecznego, nawet jeżeli były zaopatrzone w środki mające temu zapobiec.

Osoby dotknięte głównym efektem anomalii SCP-2539 zeznają, że podczas ich zniknięcia cały czas przemierzali trasę; wszystkie zeznania wspominają o zatrzymaniu się dla postaci o imieniu "Miriam Wells". Opisy wyglądu postaci zgadzają się z Miriam Wells, pracowniczką patrolu, która zaginęła pod koniec roku 2009 na rutynowym patrolu. Według opisów ubrana jest w strój cywilny i pyta się o drogę.

W niewielu przypadkach osoba kierująca twierdziła, że udało jej się przekonać kobietę do wejścia do samochodu. We wszystkich przypadkach kawałek ciężko przypalonej i rozłożonej ludzkiej tkanki był znajdywany w bagażniku takich osób. Jego pochodzenie pozostaje nieznane.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported