SCP-257
ocena: +2+x

Identyfikator podmiotu: SCP-257

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Z powodu nieruchomej natury SCP-257, Ośrodek 93 został zbudowany poza SCP-257. Dostęp do wnętrza SCP-257 jest ograniczony dla personelu poziomu drugiego lub wyższego. Kamery wideo wykrywające ruch zostały rozmieszczone w eksponatach SCP-257 w celu monitorowania pojawiających się nowych gatunków biologicznych.

Wszystkie biologiczne gatunki pozyskane z SCP-257 mają zostać zbadane, zarejestrowane i usunięte z SCP-257. Gatunki biologiczne mają zostać umieszczone w jednej z tymczasowych zagród w Ośrodku 93 w celu przeprowadzenia badań i klasyfikacji zagrożenia. Jeśli badacze zidentyfikują osobniki, które uznają za warte dalszych badań, personel powinien wypełnić formularz 257-12 i postępować zgodnie z odpowiednimi protokołami badawczymi. Osobniki w przeciwnym razie muszą zostać wysłane do Bio-Ośrodka 29 w celu przechowania i długoterminowej opieki.

Opis: SCP-257 to opuszczony ogród zoologiczny i park znajdujący się w ████████, w Wielkiej Brytanii. Samo zoo, opisane jako "Kolekcja Osobliwości", zostało nazwane na cześć Williama Woodswortha, okrzykniętego "największym odkrywcą i przyrodnikiem po tej stronie rzeczywistości 12/3.14". Według materiałów promocyjnych znalezionych w SCP-257, zoo zostało założone w 1899 roku, aby "edukować dżentelmenów i damy Anglii na temat natury i wielu dziwnych bestii napotkanych przez odkrywców podczas ich podróży". Nie znaleziono żadnych dokumentów, licencji budowlanych, ani planów zagospodarowania przestrzennego, które odpowiadałyby lokalizacji lub wyglądowi SCP-257.

Kilka znaków i ogłoszeń wskazuje, że zoo zostało tymczasowo zamknięte w celu konserwacji, ale zniszczony wygląd parku i przestarzałe wyposażenie sugerują, że park był opuszczony od co najmniej pięćdziesięciu (50) lat.

W nieregularnych odstępach czasu, w nieznany sposób, na terenie zoo pojawiają się zwierzęta. Zwierzęta te pojawiają się w różnych zagrodach w losowych odstępach czasu. Równocześnie przy wejściu do zoo, w budce z biletami, pojawiają się ręcznie pisane przewodniki. Przewodniki te szczegółowo opisują prawidłową opiekę i karmienie każdego zwierzęcia, a czasem zdradzają informacje o jego pochodzeniu i pozyskaniu. Zwierzęta są bardzo zróżnicowane pod względem wyglądu, zachowania i klasyfikacji; wiele z nich nie wydaje się być spokrewnionych z jakimikolwiek zwierzętami ziemskimi. Nie wydaje się, aby istniał jakikolwiek harmonogram, według którego zwierzęta te byłyby dostarczane. Pełna lista zwierząt dostarczonych w ciągu ostatnich ██ lat znajduje się w dzienniku pozyskania SCP-257.

Dnia ██.██.████, znaleziono następującą notatkę przypiętą na wejściu do SCP-257 wraz z przewodnikiem.

Z BIURA PROFESORA WILLIAMA WOODSWORTHA, ODKRYWCY I PRZYRODNIKA
Do szanownych panów i entuzjastów zoologii z Fundacji Specjalnych Czynności Przechowawczych:
Jak z pewnością już wiecie, postanowiłem powierzyć wam moje zoo i moją kolekcję rzadkich i egzotycznych zwierząt na czas mojego urlopu. Jesteście rozsądnymi i odpowiedzialnymi ludźmi nauki i bez wątpienia będziecie w stanie się nimi zaopiekować. Po moich podróżach poprzez [ZMIENIONO], [ZMIENIONO], i [ZMIENIONO], zdecydowałem się odwiedzić trzynasty księżyc Enouious jako następny przystanek na moim safari. Przyrodnicy i uczeni, tacy jak wy, bez wątpienia z przyjemnością przestudiują niektóre z tych wspaniałych i żywotnych stworzeń, które odkryłem. Publiczność doceni nowe dodatki do mojej kolekcji - są jak nic, co kiedykolwiek widziałem! Nie mogę dłużej pisać; moi rdzenni przewodnicy i ja wstaniemy jutro wcześnie, aby sprawdzić pułapki.
Kontynuujcie swoją pracę!
- Z poważaniem, profesor William Woodsworth

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported