SCP-2571
ocena: +17+x
craggle.jpg

Wizja artystyczna drzewa w SCP-2571 ("The Old Craggle Tree").

Identyfikator podmiotu: SCP-2571

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Bot zarządzany przez Fundację (I/O-MANDELA) ma monitorować społeczności internetowe w poszukiwaniu dyskusji dotyczących SCP-2571. MFO Phi-7 ("The Laughingstock") ma zbadać te dyskusje i zdecydować o odpowiednich działaniach w zależności od przypadku.

Opis: SCP-2571 to powtarzające się wspomnienie z dzieciństwa o nieistniejącym parku rozrywki ("Park Cragglewood"). Szacuje się, że SCP-2571 ma wpływ na 0,05% populacji na świecie; jednak najnowsze dane sugerują, że ta liczba może wzrastać. Pierwotny nosiciel rozprzestrzeniający SCP-2571 nie jest jeszcze znany — w szczególności wydaje się, że najczęściej występuje wśród dorosłych wychowanych jako jedynaki.

Dotknięte osoby początkowo reagowały pozytywnie na terapię amnezyjną, ale wspomnienia dotyczące Cragglewood zazwyczaj wracają po zakończeniu leczenia. Chociaż opisy tych wspomnień różnią się, kilka szczegółów pozostaje zgodne:

  • Osoby były w wieku od 4 do 12 lat podczas wizyty.
  • Park zawierał liczne postacie, skupiające się głównie wokół antropomorficznych odmian drzew i roślin.
  • Nie było żadnego dorosłego do nadzoru.
  • Muzyka z organów parowych grała w całym parku.
  • Testerzy uczęszczali do parku z licznymi innymi dziećmi, nie znali się nawzajem.
  • Park obejmował tylko jedną przejażdżkę; karuzela (lub "wesoły-okręg"). Mimo, że dzieci towarzyszące testerom weszli na tę przejażdżkę, sami testerzy nie.

Prowadzone są dochodzenia dotyczące dokładnego charakteru SCP-2571 i Parku Cragglewood.

Dodatek 2571.1: Logi Przesłuchań

Dodatek 2571.2: Log Wideo

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported