SCP-2591
ocena: +2+x

Identyfikator podmiotu: SCP-2591

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-2591 należy przechowywać w standardowej komórce humanoidalnej w Ośrodku 25.

Personel zaangażowany w przechowywanie SCP-2591 powinien być przeszkolony w posługiwaniu się małą bronią palną. W sytuacji, w której SCP-2591 zechce poddać się samo-terminacji, personel przechowawczy ma za zadanie zaoferować pomoc i postrzelić SCP-2591 w głowę. Personelowi przypomina się, że takowe procedury były już wielokrotnie powtarzane w poprzednim miesiącu i nie wpływają one w żaden sposób negatywnie na stan bytu, a nawet poprawiają dalszą współpracę obiektu z Fundacją.

Jako formę nagrody za kooperację z personelem Fundacji obiektowi zapewnić można lampkę wody kranowej i w przypadku jego dopytywania zapewnić, że jest to starodawny Merlot z winnicy w "Południowym Półwyspie Apostazji w klasztorze Świętego Augustyna." Ze względu na jego problemy z postrzeganiem SCP-2591 uzna te słowa za prawdziwe.

SCP-2591-Omega ma pozostać w trybie czuwania w pokoju najwyższego nadzoru w Ośrodku 25. Wszelkie odczyty muszą być monitorowane na bieżąco, po czym przekazywane do personelu przydzielonego do Projektu Bifrost.

Opis: SCP-2591 to ruchome ludzkie zwłoki, manifestujące regeneracyjną zdolność przedłużającą ich życie. W rezultacie tej regeneracji skóra SCP-2591 jest w stanie odpowiadającym mumifikacji. Podejrzewa się, że SCP-2591 żyje od czasu XIII wieku.

Chociaż degradacja spowodowała osłabienie większości zdolności sensorycznych, SCP-2591 jest w stanie się poruszać i mówić w języku włoskim, angielskim i francuskim.1 Reaguje na imię Riccardo i deklaruje, że jest księciem (historycznie nieistniejącego) Papieskiego Stanu Apostazji.

SCP-2591 zdaje się być w stanie ciągłej niedoli spowodowanej wydarzeniami z jego wcześniejszego życia i regularnie będzie deklarował chęć popełnienia samobójstwa. Po takowym rany obiektu się zagoją, a ten obudzi się w stanie dezorientacji.

Przesłuchujący: Dr Isaiah Henderson
Przesłuchiwany: SCP-2591

<Rozpoczęcie Logu>

Dr Henderson: Dzień dobry SCP-2591, mam nadzieję, że jesteś gotowy na—

SCP-2591: Jak nowy świt może reprezentować cnotę / kiedy me serce zostało podbite i najgorszym okrucieństwem zdeptane / zostawiając w samotności mnie!

Dr Henderson: Proszę, przestań śpiewać.

SCP-2591: Moje przeprosiny, jednakże to odruch. Cóż jest w dzisiejszym planie?

Dr Henderson: Obawiam się, że nic nadzwyczajnego. Przyszedłem zadać ci kilka pytań o historię twojego życia.

SCP-2591: Mów zatem, zaklinam cię, niechaj upadłe anioły nie zdołają zamknąć wrót ust my—

Dr Henderson: Podczas naszego ostatniego spotkania wspominałeś o uwiedzeniu twojej narzeczonej Giulietty przez twojego brata. Co stało się potem?

SCP-2591: Ustrzeż mnie proszę, o wspominanie o tym przeklętym dniu! Zwróciłem się do mej najdroższej Guiletty, by odwieść ją od zwodniczej mocy diabelskiej, której Hrabia Pietro chciał użyć, by skazić jej czyste serce. Niestety ona wyrwała mą duszę z przestrzeni serca mego [zbędny monolog wymazano]

Dr Henderson: Proszę, przejdź już dalej.

SCP-2591: Słucham?

Dr Henderson: Nieważne. Wybacz, po prostu— Mów dalej. Giulietta złamała twoje serce. Co potem?

SCP-2591: Skoro nalegacie, zamknę więc ten przeklęty rozdział księgi, którą jest błędnie pogrążona w swej nieśmiertelności moja dusza. Gdy upadłem na me ubolałe kolana i błagałem ją, by zdołała ujrzeć zamiar zbawienia [zbędny monolog wymazano]

Dr Henderson: Błagałeś ją, by cię nie odrzucała, co dalej?

SCP-2591: Wtem, niczym burza liści skąpanych w krwi ochrzczonych sierot Hrabia Pietro wbiegł na dziedziniec, kiedy [zbędny monolog wymazano]

Dr Henderson: Co zrobił Hrabia Pietro?

SCP-2591: Nikczemnik, wierząc, że jej serce wróciło w me łaski, wyciągnął swój oręż i przebił jej serce, by mogła zostać uratowana mym [zbędny monolog wykazano]

Dr Henderson: Więc zabił Giuliettę. Co dalej?

SCP-2591: Me oczy zajęły się smoczymi wizerunkami sprawiedliwości z ilustracji alfabetu piekieł! Z siłą odwetu za mą po wieki wieków ukochaną nacierałem rapierem z okrzykiem sprawiedliwości "Sprawiedliwość dla mej poległej ukochanej, Matki Maryi, prithee, niechaj me zwycięstwo przysporzy jej miejsca w Elysium!" Ja—

[SCP-2591 waha się.]

Dr Henderson: Zabiłeś Hrabie Pietro?

SCP-2591: Nie. Oręż jego mnie także nie sięgnął.

Dr Henderson: Co więc zrobiłeś?

SCP-2591: Proszę o wybaczenie, ciężko mi jest to wyjaśnić. Trzymaliśmy się zjadliwej postawy, gotowi poderżnąć swe gardła, lecz nie ruszyliśmy się o krok. Byliśmy jak zaklęci, nie odzywając się ni słowem. Nie chcieliśmy angażować się w tak dziwaczne zjawisko; mówiąc prawdę, sam nie znam powodu tego zdarzenia. Trwało to przez lata, utrzymując nas obu poza naturalną linią życia. [zbędny monolog wymazano]

<Koniec Logu>

(Po tym przesłuchaniu, Dr Henderson na własne życzenie został ponownie przeniesiony do projektu SCP-████.)

Log Pozyskania: SCP-2591 został odkryty dzięki wykorzystaniu SCP-2591-Omega, będącego eksperymentalnym prototypem bramy wymiarowej odnalezionym w ruinachPrometheus Labs. Projekt Bifrost został wdrożony w życie przez Fundacje, by przywrócić SCP-2591-Omega pełną funkcjonalność.

Po [ZMIENIONO] nieudanych próbach, ustanowiono połączenie z relatywnie stabilną rzeczywistością, oznaczoną Rzeczywistość-GBICR259101. MFO Zeta-9 ("Mole Rats") została wysłana w celu zbadania obszaru i wykrycia wszelkich nieprawidłowości.

Rzeczywistość-GBICR2XX01 Log Ekspolarcji

<Rozpoczęcie Logu>

Agent ████████: Obraz stabilny?

Dr Henderson: Obraz kamery nie jest w stanie przejść przez bramę, ale wciąż mogę cię usłyszeć. Co masz przed sobą?

Agent ████████: Obszar przypomina nadmorską wioskę w stylu europejskim o zachodzie słońca. Hiszpania powiedziałbym. Wygląda dość niegroźnie.

Dr Henderson: Miej oko na wszystko, co wygląda podejrzanie.

Agent ████████: Ta, bo coś mi się nie zdaje, żebyś wysyłał Kretoszczurów, żeby przygotowali ci miejsce na wakacje.

Dr Henderson: Daruj sobie żarciki. Jakieś formy życia?

Agent ████████: Miasteczko w większości jest jałowe. Będę informował na bieżąco.

[nieistotną treść wymazano]

Agent ████████: Widzę troje ludzkich zwłok w tym ogrodzie. Jedne leżą na ziemi, należały do kobiety i są całkowicie rozłożone, ale są też dwaj mężczyźni, stojący z mieczami wymierzonymi w siebie. Mężczyźni przejawiają oznaki mumifikacji.

D. Henderson: Chce próbki tkanek od wszystkich trzech.

Agent ████████: Zrozumiano. Pobieram od pierwszego mężczyzny.

[dźwięk krzyku SCP-2591]

Agent ████████: Pierwszy mężczyzna opiera się pobraniu próbki. Jest dość mocno wstrząśnięty.

Dr Henderson: Jest żywy?

Agent ████████: Potwierdzam. Powinniśmy go uspokoić i zabrać ze sobą?

Dr Henderson: Brzmi dobrze.

[nieistotną treść wymazano]

<Koniec Logu>

riccardo2.jpg

Projekt kostiumu Diuka Riccardo do Il Canario Rosso

Dodatek: Trzy miesiące po zabezpieczeniu SCP-2591, Dr Naismith z Projektu Bifrost odkrył podobieństwo między historią SCP-2591 a niejasnym, niedokończonym librettem 19-wiecznej włoskiej opery trójaktowej zatytułowanej Il Canario Rosso2 autorstwa Florentyńskiego dramaturga Giacomo Benigni.

W serii listów z kompozytorem Giusseppe Verdim dramaturg składał ofertę skomponowania muzyki do libretta, była ona jednak odrzucana przez Verdiego, który uważał dzieło Benigniego za będące poniżej akceptowanej jakości.3 Ostatecznie Benigni zrezygnował z Il Canario Rosso przed skończeniem go.

Sytuacja zarysowana przez SCP-2591 ma miejsce w finale Aktu Drugiego, kiedy Diuk Riccardo i Hrabia Pietro przygotowują się do pojedynku. Jako iż Akt Trzeci nie został nigdy napisany, wynik pojedynku pozostaje nieznany.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported