SCP-261
ocena: +7+x

Identyfikator podmiotu: SCP-261

Klasa obiektu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Dostęp do SCP-261 musi być każdorazowo zatwierdzony przez personel 2 lub wyższego poziomu uprawnień. Każdy przedmiot wydany przez SCP-261 musi być zarejestrowany wraz z ilością wrzuconych pieniędzy oraz długością odstępu pomiędzy użyciem. Obecnie SCP-261 może być użyty jedynie dziesięć razy w ciągu dwudziestu czterech godzin, z żadną transakcją nie przekraczającą ekwiwalentu 500 jenów japońskich. Testowanie zatwierdzone przez Zarząd Ośrodka nie podlega tym restrykcjom.

Przedmioty wydane przez SCP-261 powinny być zbadane przez pracowników Zdrowia i Bezpieczeństwa Ośrodka przed konsumpcją. Zaniechanie tego obowiązku zwalnia Fundację z wszelkiej odpowiedzialności za negatywne skutki. Przedmioty uznane za niebezpieczne lub użyteczne w celu badania zostaną skonfiskowane przez ochronę ośrodka, a równowartość wydanych pieniędzy zwrócona.

Opis: SCP-261 wygląda na duży, czarny automat sprzedający bez przeszklonego frontu i z niewielką klawiaturą po prawej stronie. SCP-261 został pozyskany w Japonii, w Yokohamie. SCP-261 zwróciło uwagę Fundacji podczas badania „miejskiej legendy” o „magicznym automacie”, która krążyła w internecie. SCP-261 został znaleziony w tylnej alejce dużego centrum handlowego, z przyklejonym do niego ręcznie napisanym znakiem głoszącym „nieczynne” po japońsku. SCP-261 nie posiada żadnych oznaczeń ani identyfikatorów, a żaden z mieszkańców nie pamięta kiedy i jak znalazł się w tamtym miejscu.

Wewnątrz SCP-261 wydaje się być zwykłym automatem, służącym do wydawania jedzenia oraz napojów. Po dorobieniu klucza i otworzeniu przednich drzwiczek nie znaleziono żadnych materiałów anormalnych oraz stwierdzono, że SCP-261 nie zawiera jedzenia ani napojów. Klawiatura, choć podłączona i działająca poprawnie, nie aktywuje żadnego z mechanizmów podających.

Kiedy do SCP-261 wprowadzi się pieniądze oraz wpisze trzycyfrowy numer na klawiaturze, SCP-261 wyda losowy przedmiot. SCP-261 nie zaakceptowało walut innych niż jeny, a odrzucone waluty zwraca w miejscu na resztę. Nie wiadomo, skąd biorą się te przedmioty; SCP-261 nie zadziała jednak z otwartymi drzwiczkami, lub gdy w środku umieści się urządzenia nagrywające. Numer wpisany na klawiaturze nie ma wpływu na wydany przedmiot, nie wykryto również żadnego wzorca. Przedmioty są zawsze jakąś formą „przekąski” i na ogół mają jaskrawe, przyciągające uwagę opakowania.

SCP-261 jest w stanie operować bez zewnętrznego źródła zasilania, ale operowanie w tym stanie spowoduje, że „niestabilne” wydania będą zdarzać się szybciej niż normalnie. Jeśli SCP-261 zostanie użyte wiele razy w krótkich odstępach czasu i/lub wprowadzi się dużą sumę pieniędzy przed wydaniem przedmiotu, SCP-261 zacznie wydawać niezwykłe przedmioty. Choć będące „jedzeniem”, ich dostosowanie do spożycia przez ludzi jest często zerowe.


Spis przedmiotów wydanych w czasie 8 Fazy Testowej:
800 jenów wprowadzone przy każdym przedmiocie, przedmioty wydawane co 2 minuty. SCP-261 jest podłączony do prądu.

”Cola Zero” - Puszka dietetycznej Coli, opakowanie po angielsku.

”Cheetos” - Mała paczka przekąsek Cheetos, opakowanie po angielsku.

”Black Black” - Jedna paczka gumy do żucia z kofeiną, opakowanie po japońsku.

”Yan Yan” - Pojedynczy rożek Yan Yan z polewą o smaku brzoskwiniowym, opakowanie po japońsku. Meiji Seika Company nie produkuje takiego smaku.

”Pepsi: Dragon Twist” - Puszka Pepsi z owocowym posmakiem, opakowanie po angielsku. Smak zidentyfikowany jako pitaja. PepsiCo nie produkuję takiego smaku.

”Darkside Cola” - „Puszka” z przezroczystymi, plastikowymi bokami, opakowanie po japońsku. Płyn wewnątrz jest przejrzysty. Po otworzeniu płyn wydaje się reagować z powietrzem i zmienia kolor na czarny w ciągu kilku sekund. Czarne zabarwienie „wygląda jak kłębiący się dym” i nie może zostać odwrócone. Smak płynu opisany jako „cola z czymś pikantnym”.

”Mała piekarnia: 7 Zbóż” - Niewielka tubka rozmiaru batonika z zielonym guzikiem, wykonana z aluminium, opakowanie po angielsku. Kiedy odkręci się pokrywkę, wychodzi z niej masa „ciasta”. „Ciasto” zawiera kilka enzymów i bakterii, których nie udało się zidentyfikować. W kontakcie z powietrzem powodują one, że ciasto rośnie i „piecze się”, zabijając przy tym mikroby. Tworzy mały, okrągły bochenek chleba, ważący ok 250 gram. Smak opisany jako dobry, ale trudny do przeżucia.

”Cytrynowe Małże” - Gruba torebka z plastiku z plastikową tubką na boku, zawierająca wodę i dwanaście małży, opakowanie po holendersku. Podążając za instrukcją na opakowaniu, tubkę złamano „jak świetlika”. Płyn w torbie zmienił się w parę, wylatując z dziury, która otworzyła się na górze opakowania, lekko parząc badacza. Gotowanie na parze zakończyło się po trzydziestu ośmiu sekundach, po których małże okazały się ugotowane i wzbogacone o wyczuwalny smak cytryny. Podczas badania małży nie dopasowano do żadnych znanych gatunków.

”Diet Ghost” - Puszka zawierająca instancję SCP-2107. Opakowanie po angielsku. Testy przeprowadzone na instancji wykazały podobne rezultaty, jak inne zachowane instancje SCP-2107. To pierwszy raz, kiedy SCP-261 wydało inny obiekt SCP.

”<Nieznane>” - Mała torba siatkowa wypełniona małymi, kolorowymi piramidkami, opakowanie w nieznanym języku. Piramidki są twarde i nieprzyjemne w smaku, porównywane do kredy w smaku i konsystencji. Po włożeniu do gorącej wody piramidki otwierają się i wypuszczają „nitki”, które szybko się rozpuszczają, barwiąc wodę na taki sam kolor co piramidka. Woda nie miała żadnego dodatkowego smaku, ale badania ujawniły znaczny wzrost zawartości minerałów, węglowodanów oraz białek, z czego niektóre minerały wciąż nie zostały zidentyfikowane. Owa zawartość okazała się zgodna z zalecanym dziennym spożyciem dla osoby dorosłej. Badacz, który przyjął wodę, zgłosił ból brzucha dwie godziny później, ale nic więcej.

”<Nieznane>” - Aluminiowe pudełko ze szklanym okienkiem na boku oraz dużym, okrągłym przyciskiem na górze, opakowanie w nieznanym języku. Pudełko nie ma śladów po złączeniach i wydaje się być wypełnione małymi, okrągłymi istotami pokrytymi futrem, każde z trzema małymi łapkami i pojedynczym okiem. Wciśnięcie przycisku powoduje gwałtowne podgrzanie środka pudełka, gotując małe zwierzątka żywcem. Stłumione dźwięki i drapanie były słyszalne przez kilka sekund podczas gotowania. Po minucie i trzydziestu sekundach panel frontowy otwiera się, dając dostęp do upieczonych zwierząt. Profesor Kain zgłosił się do zjedzenia zwierząt, kiedy żaden inny badacz nie przystał. Smak opisany jako chrupki i bardzo pikantny, z nutą wołowiny.

”<Nieznany>” - Wysoka puszka aluminiowa, opakowanie w nieznanym języku. Otwarcie puszki wywołało reakcję chemiczną z płynem zawartym w puszce. Najwyraźniej płyn nie był przystosowany do tlenowej atmosfery, gdyż nagle eksplodował, powodując poważne obrażenia i zabijając dwóch badaczy. Testy zawieszono, a obszar opróżniono. Zaobserwowano, iż obszar testowy pachniał cytrusami przez kilka dni.


Notatka: kolejne badania opisane w Dziennik Eksperymentów 261 Ad De

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported